• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
ср юни 30, 2021 12:54 pmenviro написа:
Благодаря колега за информацията, май тотално ме отказа за рурис-а спрях се на нея както споменах че много хора съм изчел който са доволни от фрезите на марката и затова мислих че ще си заслужават и пръскалките а и на ревюта гледам че е с изцяло метален прът и изглежда масивен , но то всичко е на късмет но все пак, по късно ще отида до практикер има един райдер за 99лв, и една гардения 109лв и ще купя една от двете и да се решава проблема, благодаря още веднъж
След моето оплакване доста неща са ги променили в сайта на РУРИС, което показва, че са си взели поука.

*Мнението е модерирано въз основа на т.13 от Правилата на форума: viewtopic.php?f=19&t=19655
kr1100 - майстор
ср юни 30, 2021 1:18 pmkuger написа:
Всичко им е еднакво, само дизайна малко по-различен.
Не са .Има разлика при мамалигарския китаец и другите китайци : различни пръти и резби, ръкохаватки , дюзи
kr1100 - майстор
ср юни 30, 2021 1:30 pminfomar написа:

Силно тенденциозен пост , явно пораден за отказ на гаранцията.
Като изключим сагата с гаранцията не съм съгласен със следните неща
@ 1.1 Повреда на пресостатният механизъм в помпата, който автоматично спира помпата при спиране подаване на течност чрез пистолета.
Помпите в разните китайци е една и съща - тип 2203 .Има ли оплаквания от пресостати на този тип помпи при други китайски пръскачки ?
такава помпа е 23-24 лв - писал съм къде я има.

@1.2 Разваля се стрелкови манометър показващ актуалното работно налягане, което е важно да се следи в зависимост от културата и препаратът с който се третира. Важна част от нея.
Хич не е важна част. При други пръскачки манометъра липсва.
А кое му се развали на манометъра няма уточняване. При мен падна "стъклото" - някъде съм закачил манометъра. "Стъклото" е само щракнато в металния кожух на манометъра. Изработих си от кутийка на CD.

2 1.3 Разваля се основният превключвател/ключ, променящ режимите на работ на пръскачката. Това е основен превключвател и функциите на уредът намаляват драстично.
Пак един и същи артикул за разните китайци. Кое му се развали ?? При включен ключ налягането е макс - към 4,5 бар а. При изключен ключ , с включване на потенциометъра налягането се регулира от около 0,2-0,3 до 4,5 бар-а.
Ако се е повредил регулатора - немарливо отношение на потребителя - влязла е вода / разствор по остта на потенциометъра и е изгорял регулатора. Залят е заедно с потенциометъра .

@2.1 След година работа се получи разяждане и теч при налягане на основната метална тръба с дюзата. Металът от който е изработен е силно корозивен спрямо препаратите с които се работи в растениевъдството.
Пак глупости . Дюзата се навива на месингова "гайка ", която е заварена на тръбата. Явно дюзата е стягана яко с клещи ??
За 1г. работа не съм забелязал корозия по телескопичната тръба, а не е като да не пръскам.

@2.2 Коланите за захващане са изработени от неподходящ полипропиленов материал, който позволява постоянното им ежеседмично приплъзването в следствие теглото на пълната пръскачка.
Коланите са в пъти по-удобни и дебели от другите модели пръскачки, Явно не си могъл да си ги регулираш и стопираш правилно. При мен го няма този проблем с "разтеглянето"

@ 2.3 Пръскачката не е оборудвана с механизъм за закачане на удължителят на пръскачката с ръкохватката. По тяхна информация е технически заводски дефект. Констатитрано след закупуването.
Пак май таван си гледал като си писал. От другата страна на капачката за зареждане с разтвор стърчи от кожуха на пръскачката 1 бял шиш дебел около7-8 мм леко конусен висок около 5-6 см. На него се нанизва 1 пластмаса с вградени 3 полутръби с различни диаметри зьа нанизване на удължителя/
При пръскане и закачане в клон - изпада този държа.

@ 2.4 Монтираният волтметър не подава индикация за изтощена или заредена батериа. Светят всички лампички. По тяхна информация е технически заводски дефект. Констатитрано след закупуването.
Пак един и същи компонент за китайските пръскала.
Не мога да го коментирам - не го гледам и сверявал. Но пък може да го проверя как се държи с мултицет

@2.5 След година време пластмасовите държачи на презрамките се чупят- некачествена пластмаса.
При мен няма счупени досега.

Явно автора на писанието има немарливо отношение към техниката си.
Защо мисля така : Пластмаси, колани се чупят и гният при държане на слънце на машината.Повреден ключ или регулатор.
Как пък не е останал 1 възел от пръскачката, който да не е дефектирал ??? А моя грешка - няма писано нищо за акумулатора и зарядното. :?
kuger - майстор
ср юни 30, 2021 6:54 pmkr1100 написа:
ср юни 30, 2021 1:18 pmkuger написа:
Всичко им е еднакво, само дизайна малко по-различен.
Не са .Има разлика при мамалигарския китаец и другите китайци : различни пръти и резби, ръкохаватки , дюзи
При моите са едно към едно. Включително и една ръкохватка с тръбите и дюзата, купувана преди повече от 20 г. и присадена на старата медна пръскачка.
infomar
ср юни 30, 2021 9:09 pmkr1100 написа:
@1.2 Разваля се стрелкови манометър показващ актуалното работно налягане, което е важно да се следи в зависимост от културата и препаратът с който се третира. Важна част от нея.Хич не е важна част. При други пръскачки манометъра липсва.А кое му се развали на манометъра няма уточняване. При мен падна "стъклото" - някъде съм закачил манометъра. "Стъклото" е само щракнато в металния кожух на манометъра. Изработих си от кутийка на CD.
УТОЧНЕНИЕ - МАНОМЕТЪРА ПОКАЗВА ПОСТОЯННО 1-2 АТМОСФЕРИ ПРИ РАБОТЕЩО И НЕ РАБОТЕЩО ПОЛОЖЕНИЕ. Номерът, че някой пръскачки нямат манометър не минава - платил си по-висока цена - 130 лева, вместо 55, за да има и щом има, то трябва да работи перфектно.

2 1.3 Разваля се основният превключвател/ключ, променящ режимите на работ на пръскачката. Това е основен превключвател и функциите на уредът намаляват драстично.Пак един и същи артикул за разните китайци. Кое му се развали ?? При включен ключ налягането е макс - към 4,5 бар а. При изключен ключ , с включване на потенциометара налягането се регулира от около 0,2-0,3 до 4,5 бар-а.Ако се е повредил регулатора - немарливо отношение на потребителя - влязла е вода / разствор по остта на потенциометъра и е изгорял регулатора. Залят е заедно с потенциометъра .
УТОЧНЕНИЕ - ЦЕНТРАЛНИЯТ КЛЮЧ (червеният) ТОТАЛНО НЕ РАБОТИ - ВКЛЮЧВАШ/ИЗКЛЮЧВАШ - НИЩО НЕ СЕ ПРОМЕНЯ. РАБОТИ САМО РЕГУЛАТОРА С ПОТЕНЦИОМЕТАРА НА ПЪЛНА МОЩНОСТ - ВЕЧЕ НЕ СЕ РЕГУЛИРА. САМО МОЖЕШ ДА ВКЛЮЧВАШ И ИЗКЛЮЧВАШ ОТ ПОТЕНЦИОМЕТАРА. НЯМА СЛЕДИ ОТ ПОПАДАНЕ НА ВОДА/РАЗТВОР ПО ТЯХ. КОНСТРУКТИВНО СА ЗАЩИТЕНИ ОТ НАМОКРЯНЕ. Евтини китайски боклуци.

@2.1 След година работа се получи разяждане и теч при налягане на основната метална тръба с дюзата. Металът от който е изработен е силно корозивен спрямо препаратите с които се работи в растениевъдството.Пак глупости . Дюзата се навива на месингова "гайка ", която е заварена на тръбата. Явно дюзата е стягана яко с клещи ??За 1г. работа не съм забелязал корозия по телескопичната тръба, а не е като да не пръскам.
УТОЧНЕНИЕ - ЗА ПЪРВИ ПЪТ МИ СЕ СЛУЧВА КОРОЗИЯ НА МЕТАЛНАТА (МОЖЕ БИ ЛАТУНЕНА ПОНЕЖЕ ЖЪЛТЕЕ) ТРЪБА ПО СРЕДАТА. ШЕВЪТ НА ТРЪБАТА Е ПО ДЪЛЖИНАТА И. ПО ДЪЛЖИНАТА НА ШЕВА СЕ ПОЛУЧАВАТ НАПУКВАНИЯ и МАЛКИ КОРОЗИИ И В ПОСЛЕДСТВИЕ ОТ ТАМ ИЗЛИЗА ВОДА.

@2.2 Коланите за захващане са изработени от неподходящ полипропиленов материал, който позволява постоянното им ежеседмично приплъзването в следствие теглото на пълната пръскачка.Коланите са в пъти по-удобни и дебели от другите модели пръскачки, Явно не си могъл да си ги регулираш и стопираш правилно. При мен го няма този проблем с "разтеглянето"
УТОЧНЕНИЕ - ДА, КОЛАНИТЕ СА ШИРОКИ, НО КОГАТО ГИ НАСТРОИШ, СЛЕД 2-3 КАЧВАНИЯ И СВАЛЯНИЯ ОТ ГЪРБА, ИЗПУСКАТ/ПРИПЛЪЗВАТ И ПОСТОЯННО ТРЯБВА ДА ГИ НАВИРАШ ОТНОВО В ДЪРЖАЧИТЕ И НАСТРОЙВАШ. ДО СЕГА НА ДРУГА ПРЪСКАЧКА ТОВА НЕ МИ СЕ Е СЛУЧВАЛО. Материалът е найлон и проплъзва.

@ 2.3 Пръскачката не е оборудвана с механизъм за закачане на удължителят на пръскачката с ръкохватката. По тяхна информация е технически заводски дефект. Констатитрано след закупуването.Пак май таван си гледал като си писал. От другата страна на капачката за зареждане с разтвор стърчи от кожуха на пръскачката 1 бял шиш дебел около7-8 мм леко конусен висок около 5-6 см. На него се нанизва 1 пластмаса с вградени 3 полутръби с различни диаметри зьа нанизване на удължителя/При пръскане и закачане в клон - изпада този държа.
УТОЧНЕНИЕ: ВНОСИТЕЛЯ ТВЪРДИ, ЧЕ ТОВА Е КОНСТРУКТИВЕН НЕДОСТАТЪК КОНКРЕТНО ЗА ТАЗИ ПРЪСКАЧКА. НЯМА НИКАКВИ ХАЛКИ ИЛИ КАКВОТО И ДА Е ЗА ЗАКАЧАНЕ НА "ПРЪЧКАТА".

@ 2.4 Монтираният волтметър не подава индикация за изтощена или заредена батериа. Светят всички лампички. По тяхна информация е технически заводски дефект. констатитрано след закупуването.Пак един и същи компонент за китайските пръскала.Не мога да го коментирам - не го гледам и сверявал. Но пък може да го проверя как се държи с мултицет
УТОЧНЕНИЕ: ВНОСИТЕЛЯТ Е СЪГЛАСЕН, ЧЕ монтираният волтметър Е САМО ФИКТИВЕН И НЕ ПОКАЗВА НИЩО. САМО СВЕТИ И ПОКАЗВА, ЧЕ ПРЪСКАЧКАТА Е ВКЛЮЧЕНА.

@2.5 След година време пластмасовите държачи на презрамките се чупят- некачествена пластмаса.При мен няма счупени досега.
УТОЧНЕНИЕ: ПРИ МЕН СЕ СЧУПИХА И ДВАТА.Много са крехки.

Явно автора на писанието има немарливо отношение към техниката си.
Защо мисля така : Пластмаси, колани се чупят и гният при държане на слънце на машината.Повреден ключ или регулатор.
Как пък не е останал 1 възел от пръскачката, който да не е дефектирал ??? А моя грешка - няма писано нищо за акумулатора и зарядното.
АКУМУЛАТОРА И ЗАРЯДНОТО РАБОТЕХА ДОБРЕ.
ОТНОСНО ТОВА, ДАЛИ СЪМ НЕМАРЛИВ, ЩЕ СПОМЕНА, ЧЕ ПРЪСКАЧКАТА Е ДЪРЖАНА НЕ НА СЛЪНЦЕ А В МАЗА НА ХЛАДНО, СЛЕД ВСЯКО ПОЛЗВАНЕ Е ИЗМИВАНА.
КАК ТАКА НА ДРУГА ПРЪСКАЧКА НЕ Е ДЕФЕКТИРАЛ НИТО ЕДИН ЕЛЕМЕНТ, А САМО ТАЗИ ОТ РУРИС.
ПРЕДИ РЕКЛАМАЦИЯТА, ПРОДАВАЧЪТ МИ СЕ ОБАДИ ИСКАШЕ ДА МЕ ОТСВИРИ/РАЗКАРА И КАЗА, ЧЕ НЕ ПОЕМАТ ГАРАНЦИИ НА ВСЯКАКВИ ПЛАСТМАСОВИ ЕЛЕМЕНТИ В ПРЪСКАЧКАТА. ВСИЧКО В КОЕТО ИМА ПЛАСТМАСА НЕ ВЛИЗАЛО В ГАРАНЦИЯТА. КОГАТО МУ ОТВЪРНАХ, ЧЕ В ПРЪСКАЧКАТА ВСИЧКО Е ОТ ПЛАСТМАСА, ДОРИ И ПОМПАТА, МИ ОТГОВОРИ, ЧЕ ТОВА Е ФИРМЕНА ПОЛИТИКА.
ТОВА МЕ И АМБИЦИРА ЗА НАПИША ДО КЗК.
СЛЕД РЕКЛАМАЦИЯТА ДО КЗК, ДИРЕКТОРА НА РУРИС МЕ УВЕДОМИ, ЧЕ ТЕХНИЯТ СЛУЖИТЕЛ НЕ Е БИЛ ПРАВ, ОТНОСНО ПЛАСТМАСОВИТЕ ЧАСТИ. ПРЕДЛОЖИ ДА ВЪРНЕ ПАРИТЕ ИЗЦЯЛО ЗА НЕЯ. УВЕДОМИЛИ СА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ ЗА ТЕЗИ ДЕФЕКТИ. ЧАСТИТЕ БИЛИ ОТ КИТАЙ И СА СГЛОБЯВАНИ В РУМЪНИЯ.
ТОВА, ЧЕ РЕМОНТА Е ПРОДЪЛЖАЛ 40 ДЕНА ВМЕСТО 15 Е ТЯХНА ВИНА.
ЯВНО МИ СЕ Е ПАДНАЛА НАЙ-НЕКАЧЕСТВЕНАТА ОТ ВСИЧКИ ПРОДАВАНИ.
ПРЕСТАНЕТЕ ДА ОБВИНЯВАТЕ ПОТРЕБИТЕЛЯ, ЧЕ Е ГЛУПАВ И НЕ ЗНАЕ ДА РАБОТИ С ОБИКНОВЕНА ПРЪСКАЧКА, ЗАЩИТАВАЙКИ С ТОВА ВНОСИТЕЛИТЕ, КОИТО ИСКАТ ЗА КИТАЙСКИ БОКЛУЦИ ДА СЪДЕРАТ ДВЕ КОЖИ. ПРЪСКАЧКАТА ТРЯБВА ДА Е ИЗРАБОТЕНА ТАКА, ЧЕ ДА ИЗДЪРЖИ ПОНЕ ГАРАНЦИОННИЯТ СРОК ПРИ ПОЛСКА УПОТРЕБА, А НЕ СТОЕЙКИ НА РАФТА КАТО КНИГА.


Поставил съм някой снимки. Няма как да поставя снимка на потенциометъра и пресостата на помпата който е повреден.
Прикачен файл:
122525247_2725210127727706_9172505272433167135_n.jpg
Прикачен файл:
122577792_2725210111061041_543749418646685516_n.jpg
122577792_2725210111061041_543749418646685516_n.jpg (88.01 KиБ) Видяна 1840 пъти
Прикачен файл:
122582687_2725210194394366_2217032358445559641_n.jpg
122582687_2725210194394366_2217032358445559641_n.jpg (91.18 KиБ) Видяна 1840 пъти
Прикачен файл:
122595778_2725210204394365_2501100154987895108_n.jpg
122595778_2725210204394365_2501100154987895108_n.jpg (96.25 KиБ) Видяна 1840 пъти
kr1100 - майстор
ср юни 30, 2021 9:14 pmkuger написа:
Не са .Има разлика при мамалигарския китаец и другите китайци : различни пръти и резби, ръкохаватки , дюзи
При моите са едно към едно. Включително и една ръкохватка с тръбите и дюзата, купувана преди повече от 20 г. и присадена на старата медна пръскачка.
[/quote]
Май като френски автомобил бавно загряваш :mrgreen: :partyman:
Писал за разлика на пръта и ръкохватката м/у тези на Рурис и другите китайци.

@infomar
Днес пръсках и погледнах индикацията : заредена преди няколко дни - светят червен и зелен светодиоди. Озпръсках 2 машини - пак същото. Включих да се зарежда пак светят червен и зелен, зареди се пак същата работа. Ама нали е отзад - не го гледам.
Относно тръбата - бях купил Премиум от промоцията за да я ползвам само като хербецидна.
Вчера пръснах белина разредена с вода - днес и 2 те тръби корозирали и пръскат. А мих добре след пръскането.
Относно манометъра предполагам ,че си го развил от ръкохватката и продухал , ако има нещо заседнало ?
EDI - майстор
Тръби за пръскачките си вземам от Практикер, алуминиеви.Идеална работа.
Djack - специалист
Препоръчайте хубава дюза за пръскачката, че на моята като и насуча потенциометъра да ми хареса облака, не мога да и насмогна на препарат!
gnt69 - майстор
пет юли 02, 2021 3:02 pmDjack написа:
Препоръчайте хубава дюза за пръскачката, че на моята като и насуча потенциометъра да ми хареса облака, не мога да и насмогна на препарат!
Аз на моята и сложих пластмасовата пръчка от матабито с дюзата барабар.
Djack - специалист
пет юли 02, 2021 7:23 pmgnt69 написа:
пет юли 02, 2021 3:02 pmDjack написа:
Препоръчайте хубава дюза за пръскачката, че на моята като и насуча потенциометъра да ми хареса облака, не мога да и насмогна на препарат!
Аз на моята и сложих пластмасовата пръчка от матабито с дюзата барабар.
Снимай го туй Матаби да го видя, резервни части за него не продават ли?
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: