• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Virtex - майстор
ср май 13, 2020 3:11 pmpreslav написа:
Единственото нещо, с което не съм съгласен е купуването Онлайн - в Кауфланд няма размотоване при рекламация, няма шматкане по сервизи, носиш, връщаш и не се обясняваш. Аз взех пръскачката за 60 лв. малко преди това е била на промоция, не знам на
Не знам кога е била на "промоция", но в магазините, където проверих около мен я няма. Специално за това ходих, но не я намерих. Утре ще пробвам още 2 магазина, ако я няма и там ще трябва да е online...
hidrazin - майстор
ср май 13, 2020 10:29 amVirtex написа:
Хидразине, тази гледал ли си я за мнение :
--------------------------
Също така на Premium-a зареждането директно с 220V в самата пръскачка ли става ?
Тая не си спомням дали съм я гледал ама за къв чеп са ти колела?
Вършат работа само ако ще я тътрузиш по плочките около къщата за да пръскаш за кърлежи.
То това е едно от предимствата - да ти освободи втората ръка.
Примерно за цигарата, да се чешеш дето не те сърби, да хванеш пръта с две ръце ако е с удължител за високи дървета...
Относно зареждането - доста е подвеждащо. Буксата на самата пръскачка е точно като тази на комповите захранвания.
Просто те "предразполага" да ръгнеш там захранваш кабел за комп и ... БУМ !!! :-D
Просто някой тъпанар е решил че тези букси са много подходящи което е доста подвеждащо.
Има си външен адаптор за зареждане който към пръскачката е с букси за комп захранване.
На адаптора има светодиод който свети червено когато зарежда и зелено когато приключи заряда.
И не си играй да търсиш друга пръскачка заради тази букса - над 80-90% от този клас са с такава букса.
Нали ти казах че карантията (включително зарядното) е една и съща.
Различават се само по формата на бидона, цвета и надписите.
:partyman:
wpw - специалист
Аз ползвам Матаби 12 литра, механична и съм много доволен. Няма течове, разпръсква перфектно, има регилиране на налагането за пръскане на 1,5 и 3 атмосфери, много е удобна и така вече 5 години. Има в комплекта няколко вида дюзи. Заслужава си.
hidrazin - майстор
чет май 14, 2020 3:27 pmwpw написа:
Аз ползвам Матаби 12 литра, механична ...
То всички ползвахме подобни китайски "чудеса" и бяхме удивени след медните тулупи... :-D
Сега някои от нас откриха друг гъдели улесняващ живота. Матабито вероятно ще го оставя на изживяване само за киреч и син камък (не че съм използвал последните години де).
"Накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл."
:partyman:
EDI - майстор
И с какво улеснява живота, с липсата на 1 минута помпане ли.Аз пръскам в града 5 литра и на село 10 литра.За мен няма смисъл от упражнението.При много дървета е по-добре моторна и аку-то увисва.
hidrazin - майстор
Няма как да го разбереш докато не пробваш.
Вече ме заболяха пръстите да обяснявам ама за последно:
- Тези 10+5 литра няма как да ги изпръскаш с минута помпане ами ще си отмахаш
Ииии ... само веднъж в годината ли пръскаш? :-D
- Едната ти ръка си остава напълно свободна.
- Налягането е постоянно през цялото време на пръскане а не като при ръчната.
- Няма дръжката за помпане която ми пречи когато пръскам доматите - все закача някъде.
Ама ти не ме слушай и си помпай, и си помпай, и си помпай...
:partyman:
ydraganov - напреднал
Да споделя пресни впечатления от Премиума. 7 пръскачки и ми останаха сили да​ окося едното място (около един декар) с изпусната трева (трябваше да я мина преди 20 дни). Не можа да качи на черешите, но това е и доста трудно, нашите от слабо натоварване са станали като тополи. Както споменах, взех си разпръсквач Матаби. С по ниските дървета, се справя с лекота и разпръсква на широко и на ситно. Като хвърлям по по-високи клони, развивам четвърт до половин оборот и хвърля и до върха. Разпръскването​ не е така добро, но пълно щастие няма. И досега съм го правил така, сега е още по-добре. Сега остава да надживее Волпи-то (15 г). Категорично, голямо облекчение :supz:
hidrazin - майстор
съб май 16, 2020 5:24 pmydraganov написа:
... Сега остава да надживее ... Категорично, голямо облекчение :supz:
=D> Още един открил правилия път.
За надживяването - трябва да призная че оригиналния акумулатор едва ли ще изкара толкова години.
Пиши го консуматив на всеки няколко години.
Аз моя съм го сменил с литиев пакет - значително по-дълъг живот и около 2 килограма по-лека пръскачка.
Успех!
:partyman:
ydraganov - напреднал
нед май 17, 2020 11:44 amhidrazin написа:
съб май 16, 2020 5:24 pmydraganov написа:
... Сега остава да надживее ... Категорично, голямо облекчение :supz:
=D> Още един открил правилия път.
За надживяването - трябва да призная че оригиналния акумулатор едва ли ще изкара толкова години.
Пиши го консуматив на всеки няколко години.
Аз моя съм го сменил с литиев пакет - значително по-дълъг живот и около 2 килограма по-лека пръскачка.
Успех!
:partyman:
Да, акумулатора е консуматив и е лесно да се купи 7-8 Ah и си готов. По- преди беше споменал, че имаш и резервна помпа. Али- експрес или от другаде. И май не са с два извода. Пускам разговора в тази посока, с надеждата, че няма да ми потрябва, но може да е полезно за друг някой.
EDI - майстор
Хидра, имаш много здраве от арменския.Тези доводи са за мързеливци.Ако си слаб в ръцете, аз не съм.15 литра ги хвърлям без да се замисля дори.Скоро може да си купите и количка с акумулатор и да пръскате седнали 10 дървета и 100 домата.Пробвах веднъж, един приятел и той замаян, също като теб.Изобщо не ме привлече, с нищо реално не помага.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: