• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
съб май 23, 2020 10:05 pmVirtex написа:
Днес пръскАх с премиума - забавно е :-D Докато уцеля дюзи, истории отидоха 2 пръскачки с химикали, не знам само по колко е нормално да се пръска с 16 литра.

Но е удобно, няма помпене, няма истории - само натискаш и пръскаш. Малко странно ми се стори on/off бутона, който привидно дублира потенциометъра.
ON/OFF ключа ти пуска моторчето на макс, с потенциометъра си регулираш скоростта. Натискаш ръкохватката, тръгва мотора, пускаш я, спира. Кофти е, че без удължител не хвърля повече от три метра вертикално.

Преди дни пръсках, няма такъв кеф, равномерно налягане, не махаш като откачен... :-D
Virtex - майстор
Да, това го разбрах след кратко чудене, поради липса на каквото и да е инфо в ръководството. А не ми се гледаше темата заради ентусиазма.

Голям кеф е, да :-D
preslav - майстор
съб май 23, 2020 10:05 pmVirtex написа:
не знам само по колко е нормално да се пръска с 16 литра.
Ако ти се заиграва, за всеки препарат има препоръчителни дози за декар, разбира се в зависимост от културата. В общия случай се стремя да покрия с мъгла, а не с капки вода растението. Съвсем примерно, за 8 реда лозе с обща дължина на редовете около 150 м. в сегашната фаза на развитие на лозите, за пръскане от двете страни, 10 л. са малко, 16 л. са много.
Virtex - майстор
Пръсках овошки и трябваше да стигам и до короната, затова пръсках със струя. На ниското беше "мъгла", там консумацията беше доста по-ниска на препарат.

Иначе спазвам дозировки за литрите, но не знам литрите за 5 дървета колко трябва да е :-D
preslav - майстор
нед май 24, 2020 8:07 pmVirtex написа:
Пръсках овошки и трябваше да стигам и до короната, затова пръсках със струя. На ниското беше "мъгла", там консумацията беше доста по-ниска на препарат.

Иначе спазвам дозировки за литрите, но не знам литрите за 5 дървета колко трябва да е :-D
За 15-16 дръвчета би трябвало 10 л. да стигнат - там където дръвчетата са изтървани и са станали над 3-3.5 м. избщо не се напъвам да стигам върховете.
ydraganov - напреднал
съб май 23, 2020 11:09 pmkuger написа:
съб май 23, 2020 10:05 pmVirtex написа:
Днес пръскАх с премиума - забавно е :-D Докато уцеля дюзи, истории отидоха 2 пръскачки с химикали, не знам само по колко е нормално да се пръска с 16 литра.

Но е удобно, няма помпене, няма истории - само натискаш и пръскаш. Малко странно ми се стори on/off бутона, който привидно дублира потенциометъра.
ON/OFF ключа ти пуска моторчето на макс, с потенциометъра си регулираш скоростта. Натискаш ръкохватката, тръгва мотора, пускаш я, спира. Кофти е, че без удължител не хвърля повече от три метра вертикално.

Преди дни пръсках, няма такъв кеф, равномерно налягане, не махаш като откачен... :-D
Както вече писах, с подходящ разпръсквач и регулиране, достигам всички места от короната на дървото. Търси се компромис между височина и разпръскване. При 5-6 метра, разпръскването се влошава. Това вдига разхода, но така и върховете се напръскват.
ydraganov - напреднал
пон юни 01, 2020 7:59 pmydraganov написа:
съб май 23, 2020 11:09 pmkuger написа:
съб май 23, 2020 10:05 pmVirtex написа:
Днес пръскАх с премиума - забавно е :-D Докато уцеля дюзи, истории отидоха 2 пръскачки с химикали, не знам само по колко е нормално да се пръска с 16 литра.

Но е удобно, няма помпене, няма истории - само натискаш и пръскаш. Малко странно ми се стори on/off бутона, който привидно дублира потенциометъра.
ON/OFF ключа ти пуска моторчето на макс, с потенциометъра си регулираш скоростта. Натискаш ръкохватката, тръгва мотора, пускаш я, спира. Кофти е, че без удължител не хвърля повече от три метра вертикално.

Преди дни пръсках, няма такъв кеф, равномерно налягане, не махаш като откачен... :-D
Както вече писах, с подходящ разпръсквач и регулиране, достигам всички места от короната на дървото. Търси се компромис между височина и разпръскване. При 5-6 метра, разпръскването се влошава. Това вдига разхода, но така и върховете се напръскват. А разхода е относителен. Имам дръвчета за които едва ли изхарчвам повече от литър, но за двете бигаро-бюрла си заминава една машина. Вече ги ,,обрах,,. Две кофи, с риск за живота. Нали казахме, относително е, някои ябълки се отчитат с по над 100 кг.
kr1100 - майстор
Преди 2 седмици разкарах моторната пръскачка ,че съм като слон в стъклария. В оранжерията само дух от вратите.
От днес съм с румънски китаец ел. пръскачка.
kr1100 - майстор
вчера взех и 1 прът 1,5 м от Практикер - резбите заспаха съм готов за пръскане на високи ябълки и круши , ама с този силен вятър няма да е маняна- някоя друга маняна :?
kr1100 - майстор
пет авг 07, 2020 8:12 pmkr1100 написа:
вчера взех и 1 прът 1,5 м от Практикер - резбите заспаха съм готов за пръскане на високи ябълки и круши , ама с този силен вятър няма да е маняна- някоя друга маняна :?
Не мога да добавя / корегирам/ 2 пъти вече пръскам - пръта е "голяма" работа. Горе си има яко налагане и пръска много добре. Пробвах с единична , така и с 3 на - тръбичка с 3 дюзи една над друга на около 7-8 см разстояние..
Аз съм доволен - няма бръмчене и газове, няма тресене, няма и голяма тежест на онова чудо моторната дето е 14 кила празна.
Последна промяна от kr1100 на пет авг 21, 2020 8:49 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: