• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
plamen6703 - майстор
Да беше поне споделил какво ще ръсиш с такава пръскачка и каква е площта, защото това има значение. Пробвал съм с такава пръскачка на батерия да си ръся овощна градина 2 дка, не издържа батерията. За моята работа такава пръскачка с батерия е таш@к работа.
За друг, който ще си наръси асмите в двора, домата и пипера може да се окаже, че тази пръскачка е мед и масло и върши идеална работа.
За лозовият ми масив ползвам тази http://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE% ... R-450.aspx# но там пръскам над 5 дка. За домашна употреба тази пръскачка е необоснован разход и направо разсипия на пари. Нали разбираш, че различните пръскачки ползвани при различни условия се "държат" по различен начин и пръскачка се купува според целта.
Багериста - специалист
Със пръскачката ще пръскам около 40 дървета ,половин декар лозе и не голама зеленчукова градина .На практика за домашна употреба .Имах матаби но сдаде багажа ,тва ми е единия вариант ,но с тия на батериятя отпада и помпенето та за това разпитвам за тях.
plamen6703 - майстор
Тия "китайци", които си гледал за около 150 лв. са нищо не дал, нищо не взел. Единственият начин да разбереш дали ще ти върши работа такава пръскачка е като я купиш и пробваш... За половин декар лозе няма да имаш проблем да ръсиш с нея... не ми се вярва да подкараш наведнъж да ръсиш всичко подред, защото тогава няма да издържи :)
За твоята работа е много добра една ръчна пръскачка, хем ще се раздвижиш и ще поддържаш добра форма, хем ще си сигурен, че няма да ти "клекне" батерията и да почиваш принудително :)
Затваряй очи и взимай една с батерия, а ако не върши работа лесно ще се върнеш обратно на ръчният вариант :)
Багериста - специалист
Абе доста работа има на село и не мога да се оплача от обездвижване .Та мислех от към помпането да спечеля ,хубава си е леснията че почти всичко мене чака.Но поне ми остава това че семейството ми слага на трапезата истински неща, благодаря ще го премислям пак.
gnt69 - майстор
Тази акумулаторната прави ли вятър като моторната. Аз имам около 20 тина дръвчета и съм се наумил за нещо моторно. Според мен за овошки е по добре моторна. :partyman:
plamen6703 - майстор
Според мен за около 20 дръвчета не си заслужава да се купува моторна пръскачка. Като не изгодно имам предвид финансовият разход, но всеки според "джоба" решава.
Иначе си абсолютно прав, моторна пръскачка си е голяма сгода за дървета и лозе и свикнеш ли с нея, след това връщане назад няма :)
Пък и нещата вече вървят напред, като знам какво пребиване беше с бакърената пръскачка, какво помпене падаше, колко тежеше и как ме оливаше и ръбеше по гърба и колко тежеше... сега е песен с новите машини :)
gnt69 - майстор
[quote="plamen6703"][/quote]
Ама голям вятър прави моторната и го набива в листата, много качествено се пръска с нея. Пръсках два пъти с една китайска на приятел е хубаво пръска равномерно и надалеч. Не ми харесва че няма помпа и като вдигнеш нагоре спира подаването на препарат.
infomar
Аз също мислех да усъвършенствам моята след време, но определено ме спря теглото което се получава. Ел.двигателчето ще тежи кило и половина, акумултор 10А около 3-5 кг, или общо към разтвора от 12 литра добавям машината 2-3 кг и останалите 6-7 - става общо около 20-25 кг. не е малка тежестта за носене.
Спрял съм се на помпа ходрофорна на 12в. с вграден пресостат - поддържа налягане около 2 бара от типа:
Изображение
(Дебит: 10,6 л / м Ток: 4 A Налягане: 2.1 бара Размери (L х Ш х В): 200 х 130 х 105 mm Тегло: 1,8 кг) и акумулатор около 10 А.
Минимално преправяне на пръскачката - помпата и акумулатора ги закрепвам от задната страна и останалото свързване е ясно. не знам кога ще му дойде времето, но до година-две със сигурност ще стане.
Мога да закупя и готова пръскачка с помпа за 140 лв., но ме съмнява на тази цена каква помпа може да има вътре, при положение, че свестните подобни помпи са с цена около 200 лв.

По-опитните могат ли да подскажат помпа с параметри : (дебит - 1.5 л/мин, максимално налягане на изхода 5.5 бара, 1.2 А) дали ще свърши работа, или дебитът е много малък :?

Чудех се също, ако навра в пръскачката една гумена мембрана от хидрофор и я напомпя с въздух, би трябвало да изтласка после разтвора под налягане и да се пръска с необходимото налягане :?
Изображение




п.с.
Имам въпрос към притежателя на :
plamen6703 написа:
.
За лозовият ми масив ползвам тази http://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE% ... R-450.aspx# но там пръскам над 5 дка. .
Гледам, че теглото и го дават около 13 кг. и с 14 кг. резервоар за пръскане става 27 кг. удобно ли се носи на гръб?
plamen6703 - майстор
За Щил-ката бих казал удобно, но тежи. Нещо като старите машини, не може да не си имал от старите лозарски машини с тази разлика, че онези бяха много неудобни на гърба и поне аз си подлагах киче да ми е малко по-удобна за носене. Щил-ката е удобна за носене, но си усещаш товара на гърба :) Другото неудобство поне за мен е неудобство, поставянето на антифони, не е задължително, но без тях след това съм като замаян...
ssk - напреднал
Здравейте и се извинявам, че влизам така в темата, ама не знам точно къде да си задам въпроса.
Искам да си взема моторна пръскачка до 400лв, обаче всички на тази цена са гръбни, а аз точно това не искам- да я нося на гръб /щото бих могла само ако е празна/. Пръскам декоративни, овошки, лози и зеленчук-около 2дка, та се чудя би ли се получило ако не е на гръб, а я бутам на нещо на колелца. Ако кажете, че става ще измисля как. Ползвам механична Роси, хубава е, ама е трудно...
Моля, помагайте...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: