• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Багериста - специалист
Колеги докладвам - преди 2-3 дена след лутане се сдобих с гръбна пръскачка Матаби еволюшън механична . При проба с вода се държи отлично както и се очаква от скъпа пръскачка . Пръска на 1,5 атмосфери и на 3 като се барне регулатора . Пише че помпата издържа на 15 атм. ,дано да е така защото на предишното ми матаби точно помпата се спука ,а не мисля че съм вдигал чак пък толкова налягането.
Andri01 - майстор
ssk : Това е идея-на колелца! Но колелета предполагат равна повърхност,а обикновено където се пръска са междуредия,окопано,пътеки... В този случай пак става играта,но колелата трябва да са с по голям диаметър.
ssk - напреднал
Andri01,
Благодаря! Трябваше ми някой да подкрепи идеята ми, оттук нататък ще действам!
preslav - майстор
Багериста написа:
Колеги докладвам - преди 2-3 дена след лутане се сдобих с гръбна пръскачка Матаби еволюшън механична . При проба с вода се държи отлично както и се очаква от скъпа пръскачка . Пръска на 1,5 атмосфери и на 3 като се барне регулатора . Пише че помпата издържа на 15 атм. ,дано да е така защото на предишното ми матаби точно помпата се спука ,а не мисля че съм вдигал чак пък толкова налягането.
Честито!
Чудя се обаче защо за пръскане с инсектициди е нужно по-голямо налягане?
Багериста - специалист
На мен ми обясниха че при пръскане на хербициди е нужно по малко налягане ,за да не може маглата да попада на съседни култури. А при пръскане с инсектициди и фунгициди по високо налягане съответно по добро разпръскване .
preslav - майстор
Багериста написа:
На мен ми обясниха че при пръскане на хербициди е нужно по малко налягане ,за да не може маглата да попада на съседни култури. А при пръскане с инсектициди и фунгициди по високо налягане съответно по добро разпръскване .
Това означава ли, че при по-ниско от настроеното налягане машинката изобщо не пръска?
iivanov - майстор
Да . Тази джиджавка е хубаво нещо , но я ползвам само с хербициди . За тях също си има специален разпръсквач , пръскащ на черта . Обикновено е в комплекта , но се продава и отделно . Има и вариант със защитна фуния .
preslav - майстор
iivanov написа:
Да . Тази джиджавка е хубаво нещо , но я ползвам само с хербициди . За тях също си има специален разпръсквач , пръскащ на черта . Обикновено е в комплекта , но се продава и отделно . Има и вариант със защитна фуния .
Разпитвам защото изобщо не съм на ти с пръскането - от 1-2 години съм принуден да го правя и не ми се е налагало да "хвърля" повече от 3 машини на едно пръскане. Тази приставка за пръскане на черта я има и в моя комплект, чудех се за какъв чеп ми е - сега ще знам, макар че от хербицидите ме е страх, тук се говорят разни страховити неща как морели всичко и диво и питомно.
За тъщи става ли?
iivanov - майстор
Хербицида е за мушкатото на тъщата . А за нея някой органофосфорен инсектицид , би трябвало да свърши работа . Все пак някои БОВ са такива . Ама трябва преди пръскането да я вържеш хубаво , че ще се дърпа и ще ти подскача .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: