• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
нед май 17, 2020 4:57 pmEDI написа:
Хидра, имаш много здраве от арменския.
Изобще не ме впечатляваш.
Има една категория хора дето ще са щастливи всеки ден да бъркат по 5 кубика бетон и да го наливат с кофите.
Е, аз не съм от тях. Ще си викна миксер с помпа.
:partyman:
P.S. Тези 10 дървета и 100 домата ги пръскам без дори да презареждам акумулатора.
Само да имаше кой да ми пълни пръскачката за да не я свалям.
Виж ся как ми даде повод да мисля в тази посока... :-D
EDI - майстор
Квалификациите си ги пази за фенската маса, зелен си още, но ще увриш някой ден.
EDI - майстор
Няма да ти трябват, хлопотное дело, в истинския превод, за знатоки. :lol:
hidrazin - майстор
А нам всё равно, а нам всё равно... :lol:

:partyman:
preslav - майстор
нед май 17, 2020 4:57 pmEDI написа:
Хидра, имаш много здраве от арменския.Тези доводи са за мързеливци.Ако си слаб в ръцете, аз не съм.15 литра ги хвърлям без да се замисля дори.Скоро може да си купите и количка с акумулатор и да пръскате седнали 10 дървета и 100 домата.Пробвах веднъж, един приятел и той замаян, също като теб.Изобщо не ме привлече, с нищо реално не помага.
Еди, не съм много съгласен с теб. Това, че съм мързелив няма как да го оспоря, че не съм от най-яките в ръцете също, но зависи кой с какво се е захванал. Преди няколко години в двора на жената всичко се правеше на ръка, дядката разнасяше една медна пръскачка и основно се ползваха бордолез, после Купроцин, Нурелето беше "сложи там някаква отрова", бабата връзваше лозите като метла, дръвчетата се местеха от едно на друго място, поливането беше на ръка с маркуч и т.н. "за лудо работи..." неща. Първото нещо, което направих е да купя култиватор (мото), пластмасова пръскачка, уред за връзване на лозя, домати и каквото ти дойде на ума, после дойде ред на използването на мулч (лозето вече не се копае), ръждивото овощарско ножче беше заменено с ножица за клони, дъртите лозарски ножици бяха сменени с Фискарс, а сега дойде ред и на електрическата пръскачка.
Погледнато само по себе си "хвърлянето" (не го харесвам този израз) на 15 литра чорба е нищо като време и усилие, но съвкупността от всички мероприятия в градината, от семката до плода, от прекопаването до вкореняването, после прибирането, стопанисването и т.н. си е трудо и енергоемко. Всеки знае себе си, на мен времето ми е ценно, градината ми е хоби, а не основно занимание, 5 минути от тук, 5 минути от там, това повторено няколко пъти в месеца са си часове, в които бих предпочел да се излежавам, а не да маам. Последно и само за пример - вчера съм напръскал 11-12 дръвчета, 90 кофички с по 2 корена домати, над 20 рози, избирателно над 10 лози и всичко това с различни ратвори. Остана време да се постави капково, мулчира и засадят над 90 кофички с люти чушки, да се набучат 12 гнезда с боб, да им се сложат коловете, да се полеят домати, грах, лук, чесън, да се събере едно сериозно количество меродия, да се навърже и океси за сушене. Със сигурност са свършени и други неща по ежедневието, да се изпече хляб, да се направят салати и обяд, да се почисти на кучето и т.н. и т.н. - все неща, с които не бихме се справили двама човека, да не говорим, че днес щяхме да отидем пребити на работа, а сме станали в 4:15 и сме спали като къпани.
Andri01 - майстор
Оххх,блазя ти! А мене след всички това ,даже и не ме оставят да спя ...:)
Еди, изнежи са народа и умен стана. За половин- един декар фрези купуваме механизация яко, па ако има кой да ми налива в пръскачката ееее, ми то по хубу на ресторант да ода, щом сам си навил на масрафа.
И аз съгреших с една фрезичка, щот и аз по техниката си падам, ма неска са развъртях с мотиката.
Не са занимавай, че "умните" ша та напраят на бъзе и коприва, щот са умни, не за друго! Колко по не работим, толко по на зле е работата. Дядо ми колко къщи е напрайл, само с двете си ръце, а сега народа с куни у гъзуни.
Свят шарен, кой как му уйдиса и колкот сколаса.
Влакси, имаш ли пукаЛки?
vlax - майстор
пон май 18, 2020 11:24 amТрифон П.Трифонов написа:
Влакси, имаш ли пукаЛки?
Какво е това?
:partyman:
Virtex - майстор
Днес пръскАх с премиума - забавно е :-D Докато уцеля дюзи, истории отидоха 2 пръскачки с химикали, не знам само по колко е нормално да се пръска с 16 литра.

Но е удобно, няма помпене, няма истории - само натискаш и пръскаш. Малко странно ми се стори on/off бутона, който привидно дублира потенциометъра.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: