• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
cameraman - помощник
пон яну 09, 2023 8:26 pmkr1100 написа:
нед яну 08, 2023 12:03 pmcameraman написа:
нед яну 08, 2023 11:03 amkr1100 написа:

Честито. Дай отзиви , после отново след година употреба.
Чакам да се обадят от сайта, за да потвърдя поръчката ама явно няма да бъде в неделя.
Не знам от къде си , но в Хоме макс а има в наличност. Цена не съм гледал.
Оказа се, че ги няма налични в този магазин и в още 2-3 които продаваха за цени под 100 лева. Сега се оглеждам и дебна да изскочи заек. Възможно е и райдърче да взема.
bigdragon - майстор
Отиди в Практикер.
Снощи ги погледнах, на стелажа имаше около десеттина,
от 90лв. до 600 и косур лева...
Райдърите са два модела на 95 и 120 лева.

Ето я моята
cameraman - помощник
Kупих пак Premium... Не съм недоволен, а и го познавам.. Приятно ме изненада лека еволюция откъм качеството на сглобката... Иначе... същата пръскачка.
Защо, след като имаш работеща, доволен си от нея, купуваш втора такава, същата демек?
съб яну 07, 2023 5:40 pmcameraman написа:
Вече 3 години ползвам Премиум и писах, че съм доволен. Въпросът ми беше дали има смисъл от ъпгрейд към RTRMAX.
Ако целта наистина е била вдигане на нивото, като качество, производителност и пр. то такъв ход ми е непонятен.
Бялата я бях намерил на 78 и 82 лв, но не стигнах до там да проверявам. Много вероятно да бях поръчал, но не ми трябва- имам си Матабенци. Да, не е Мерцедесът, но по добре работно Ауди, от посредствена Трошка. Всъщност, едно акумулаторно Матаби отива на близо 600 пари. Вероятно има защо.
Все пак, честито!
Киррил - специалист
Въпросът е поставен непълно.
Изборът на пръскачката зависи какво ще се пръска с нея, за какво време да става това и какво качество търсим.
Най-ниското качество за елементарни цели за третиране на зеленчуци и ниски храсти на площ до 500-1000 м2 е електрическата.
За отлично качество - правене на качествена струя на близко и далеко, покриване едновременно (при един заход) на голяма площ се ползва буталната пръскачка с представител SOLO с 4 ткт. двигател Honda. Прави до 10 атм. налягане и може едновременно да пръска с много струйници. качеството на струята е несравнима, но това си има цена. С подходящ струйник пръска на много голяма височина - за дървета и др. Обикновено се използват в оранжерии и зеленчуко производството.
Своето място има и фунийните пръскачки - те отлично завъртат листата и опръскването става от всичките им страни. Чудесна работа върши в лозята и навсякъде другаде, където растенията не са крехки и издържат на въздушната струя. Препоръчвам 4 такт. двигател и по възможност от реномирана фирма примерно "Цифарели" Цената им е съизмерима с буталните. Най-често се прилагат в овощарството.
Най-бюджетни са акумулаторните - малка площ и сравнително добра струя, ако прави до 3-4 атм. налягане и добра дюза разбира се.

Моят избор е буталната пръскачка. Може да регулираш налягането на 2-3...5 атм, да слагаш една или 2...5 дюзи и с няколко минавания да опръскаш целият двор. Нямаш ограничения за високи дървета...
Всеки си избира според нуждите и... финансите.
kr1100 - майстор
пон яну 16, 2023 10:12 pmcameraman написа:
Kупих пак Premium... Не съм недоволен, а и го познавам.. Приятно ме изненада лека еволюция откъм качеството на сглобката... Иначе... същата пръскачка.
Мчи миналто лято ги имаше на промо за цели 55 лв. Свих веднага една само за хербициди да не се занимавам с обилно миене.
kr1100 - майстор
пет яну 20, 2023 9:42 pmkr1100 написа:
пон яну 16, 2023 10:12 pmcameraman написа:
Kупих пак Premium... Не съм недоволен, а и го познавам.. Приятно ме изненада лека еволюция откъм качеството на сглобката... Иначе... същата пръскачка.
АМчи миналто лято ги имаше на промо за цели 55 лв. Свих веднага една само за хербициди да не се занимавам с обилно миене.
Кирил заеб с моторна пръскачка вда влезеш в оранжерия - това съм го играл . Все едно слон в стъкларски магазин Накъдето и да се завъртиш все закачаш нещ.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: