• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ydraganov - напреднал
Някой по назад си беше купил тази комбинирана (механична и акумулаторна) Гардения
https://www.bagira.bg/18083/%D0%B0%D0%B ... 1-gardenia
Сигурно е натрупал вече впечатления. На нея ѝ ,,дават,, максимално работно налягане 6,4 bar и работно налягане 0,55 Mpa. Тук кое ли е вярно.
preslav - майстор
Имам едно вътрешно усещане, че само с налягане няма да се получи.
Според мен трябва да се търси удължител за пръскачката, а акумулаторното помпане е само за удобство.
kuger - майстор
нед май 03, 2020 11:15 ampreslav написа:
Имам едно вътрешно усещане, че само с налягане няма да се получи.
Според мен трябва да се търси удължител за пръскачката, а акумулаторното помпане е само за удобство.
Продават се тръбички, аз мога да избирам м/у телескопична до един метър от друга пръскачка, и като добавя
и тръбичката общо става около 2,5 метра.
Тръбичката е метална и много лека.
preslav - майстор
нед май 03, 2020 11:22 amkuger написа:
нед май 03, 2020 11:15 ampreslav написа:
Имам едно вътрешно усещане, че само с налягане няма да се получи.
Според мен трябва да се търси удължител за пръскачката, а акумулаторното помпане е само за удобство.
Продават се тръбички, аз мога да избирам м/у телескопична до един метър от друга пръскачка, и като добавя
и тръбичката общо става около 2,5 метра.
Тръбичката е метална и много лека.
Като си протегна ръката стигам тавана на мазата (2.3 м.), от там ако имам още 2.5 м. стават близо 5, а питащият говори за дървета 6-7 м. Изводът ми е, че произволна електрическа пръскачка с подходящия удължител ще е ОК без да се фокусираме върху налягането. Логиката ми е проста - "мъглата" на всяка пръскачка се формира непосредствено след дюзата т.е. дюзата трябва да е на необходимата височина, налягането определя качеството на мъглата, а не и къде да се формира тя.
нед май 03, 2020 11:06 amydraganov написа:
Някой по назад си беше купил тази комбинирана (механична и акумулаторна) Гардения
https://www.bagira.bg/18083/%D0%B0%D0%B ... 1-gardenia
Сигурно е натрупал вече впечатления. На нея ѝ ,,дават,, максимално работно налягане 6,4 bar и работно налягане 0,55 Mpa. Тук кое ли е вярно.
Всичко е вярно. Леко неуместно са ползвали различни мерни единици.
0,55 МРа = 5,5 bar
kuger - майстор
нед май 03, 2020 1:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед май 03, 2020 11:06 amydraganov написа:
Някой по назад си беше купил тази комбинирана (механична и акумулаторна) Гардения
https://www.bagira.bg/18083/%D0%B0%D0%B ... 1-gardenia
Сигурно е натрупал вече впечатления. На нея ѝ ,,дават,, максимално работно налягане 6,4 bar и работно налягане 0,55 Mpa. Тук кое ли е вярно.
Всичко е вярно. Леко неуместно са ползвали различни мерни единици.
0,55 МРа = 5,5 bar
Не знам кое е вярно, знам само, че като включа помпата маркуча става камък.
Дали, ако бях купил марка в пъти по-скъпа, щеше да е по различна :? Всичко е от Чайна, няма да плащам за марка. Слагат чарколя еднакви, но слагат ИМЕ, и заради него плащай в пъти отгоре.
нед май 03, 2020 1:23 pmkuger написа:
нед май 03, 2020 1:09 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед май 03, 2020 11:06 amydraganov написа:
Някой по назад си беше купил тази комбинирана (механична и акумулаторна) Гардения
https://www.bagira.bg/18083/%D0%B0%D0%B ... 1-gardenia
Сигурно е натрупал вече впечатления. На нея ѝ ,,дават,, максимално работно налягане 6,4 bar и работно налягане 0,55 Mpa. Тук кое ли е вярно.
Всичко е вярно. Леко неуместно са ползвали различни мерни единици.
0,55 МРа = 5,5 bar
Не знам кое е вярно, знам само, че като включа помпата маркуча става камък.
Дали, ако бях купил марка в пъти по-скъпа, щеше да е по различна :? Всичко е от Чайна, няма да плащам за марка. Слагат чарколя еднакви, но слагат ИМЕ, и заради него плащай в пъти отгоре.
Не е така. Купи си една евтина кастрачка и ще си ги мерим. Моята е на 5г. Събарям и дървета с нея, когато не нося голямата.
Ако твоя китаец покаже нещо повече- плащам ти го. Щил мс 150 тц.
https://photos.app.goo.gl/gkKxuvCGP2fHP7xUA
Плащал съм го при цена 798.
Три по 266лв да платиш, пак няма да издаянят повече.
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов"
Три по 266лв да платиш, пак няма да издаянят повече.
[/quote]
Остави всичко друго , но докато запали китайка / е , ако запали/ колко време трябва ?/ И колко мамата ?
ydraganov - напреднал
нед май 03, 2020 12:02 pmpreslav написа:
нед май 03, 2020 11:22 amkuger написа:
нед май 03, 2020 11:15 ampreslav написа:
Имам едно вътрешно усещане, че само с налягане няма да се получи.
Според мен трябва да се търси удължител за пръскачката, а акумулаторното помпане е само за удобство.
Продават се тръбички, аз мога да избирам м/у телескопична до един метър от друга пръскачка, и като добавя
и тръбичката общо става около 2,5 метра.
Тръбичката е метална и много лека.
Като си протегна ръката стигам тавана на мазата (2.3 м.), от там ако имам още 2.5 м. стават близо 5, а питащият говори за дървета 6-7 м. Изводът ми е, че произволна електрическа пръскачка с подходящия удължител ще е ОК без да се фокусираме върху налягането. Логиката ми е проста - "мъглата" на всяка пръскачка се формира непосредствено след дюзата т.е. дюзата трябва да е на необходимата височина, налягането определя качеството на мъглата, а не и къде да се формира тя.
Удължителя не е директно спечелена височина. Трябва си налягане за качване на водата на нивото на дюзата и още за изкарването ѝ под такова налягане, че да е като воден прах. Първата част лесно може да се разбере, като вземем парче маркуч и го напълним с вода. Ако вдигнем единия край на 20 см над главата си, лесно можем да издухаме водата от маркуча. Ако обаче го вдигнем на два метра, издухването ще бъде значително по трудно.
Смятам обаче да използвам удължаване в разумни граници, например като използвам тръбичката и дюзата от старата. Споменах, че трябва да съм маневрен.
Тук
https://rezachki.com/praskachki/elektri ... praskachki
намерих много пръскачки на едно място. Имат си и магазин. Утре ще търся сравнение между тях.
preslav - майстор
нед май 03, 2020 4:46 pmydraganov написа:
нед май 03, 2020 12:02 pmpreslav написа:
нед май 03, 2020 11:22 amkuger написа:

Продават се тръбички, аз мога да избирам м/у телескопична до един метър от друга пръскачка, и като добавя
и тръбичката общо става около 2,5 метра.
Тръбичката е метална и много лека.
Като си протегна ръката стигам тавана на мазата (2.3 м.), от там ако имам още 2.5 м. стават близо 5, а питащият говори за дървета 6-7 м. Изводът ми е, че произволна електрическа пръскачка с подходящия удължител ще е ОК без да се фокусираме върху налягането. Логиката ми е проста - "мъглата" на всяка пръскачка се формира непосредствено след дюзата т.е. дюзата трябва да е на необходимата височина, налягането определя качеството на мъглата, а не и къде да се формира тя.
Удължителя не е директно спечелена височина. Трябва си налягане за качване на водата на нивото на дюзата и още за изкарването ѝ под такова налягане, че да е като воден прах. Първата част лесно може да се разбере, като вземем парче маркуч и го напълним с вода. Ако вдигнем единия край на 20 см над главата си, лесно можем да издухаме водата от маркуча. Ако обаче го вдигнем на два метра, издухването ще бъде значително по трудно.
Смятам обаче да използвам удължаване в разумни граници, например като използвам тръбичката и дюзата от старата. Споменах, че трябва да съм маневрен.
Тук
https://rezachki.com/praskachki/elektri ... praskachki
намерих много пръскачки на едно място. Имат си и магазин. Утре ще търся сравнение между тях.
И си прав и не си - 10м. воден стълб са 1bar т.е. от практическа гледна точка нищо съществено няма да се промени с добавянето на 2.5м. тръба. По отношение на маневреността - точно там е предимството на електрическата пръскачка, че ще можеш да държиш с две ръце "пръчката". И пак да спомена, че при пръскането ти трябва точно мъглата на разпръсквача, а не мощна струя, която да събори цветове, завързи и листа.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: