• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пон юни 28, 2021 9:28 pmenviro написа:
От къде ги купувате, аз смятам утре да отида до практикер да видя какво се предлага и да си купя една ел пръскачка за градината, за пръскане на тревата и на скромната реколта
Бе ти, като сядаш на салатка, от третата ракия ли почваш?!
От къде намериш, но по принцип, заинтересованите си обменят освен опит и информация за промоциите.
kuger - майстор
пон юни 28, 2021 9:28 pmenviro написа:
От къде ги купувате, аз смятам утре да отида до практикер да видя какво се предлага и да си купя една ел пръскачка за градината, за пръскане на тревата и на скромната реколта
Ами, малко си закъснял, в Практикер ги имаше. Има ги и другаде ама на други цени.
ESPACE - майстор
пон юни 28, 2021 9:28 pmenviro написа:
От къде ги купувате, аз смятам утре да отида до практикер да видя какво се предлага и да си купя една ел пръскачка за градината, за пръскане на тревата и на скромната реколта
Тук я има на добра цена. Ония от 54лв. в Кауфланд отлетяха безвъзвратно
kr1100 - майстор
пон юни 28, 2021 9:28 pmenviro написа:
От къде ги купувате, аз смятам утре да отида до практикер да видя какво се предлага и да си купя една ел пръскачка за градината, за пръскане на тревата и на скромната реколта
Ами проспал си промоцията в края на май в Кауфланд за цели 54 лв Премиум.

@Ония от 54лв. в Кауфланд отлетяха безвъзвратно
Сутринта в 8 часа на щанда имаше само 3 опаковани. А хора в магазин нямаше освеен служителите.
Явно са пуснали съвсем граничено количество
enviro - специалист
Колега за салатка и ракия не мисля, това ми е последният дерт вмомента, ходя по болници из цялата страна поради здравословни проблеми и нямам възможност как да гледам промоции и прочия, днеска се загледах в два модела в сайта на ruris, предлагат два модела единия е електрическа, а другата е комбинирана незнам имат ли разлика в ел частта или не, но бях чел преди време че доста хора са доволни от тяхни фрези и резачки, и се чудя дали да не поръчам от тях една пръскачка. В практикер гледам вмомента има един райдер но бензинов за 200 лв но незнам дали би ми вършел работа, тъй като имам около 300квадрата който вмомента са засадени с разни скромни зеленчуци, и пръскачката ще се ползва за тях също за асмалъла, и също за борба с плевели и насекоми. Защото моторната гледах клипове че пръска голям периметър не съм запознат изобщо, а с досегашната обикновенна пръскачка на около 4 години когато пръскам ми е удобно защото можеш да напръскаш точно това което ти трябва и отстрани не отива а само там където ти е нужно пръскането.
вт юни 29, 2021 9:12 pmenviro написа:
Бе, леко ти е несвързано мнението, поне за мен, но ти желая здраве!
Освен него, да вземеш да си подредиш мислите и приоритетите.
Моторна пръскачка, в 300 квадрата и оператор със здравословни проблеми....???!!!
Сякаш се нуждаеш от лек и природосъобразен живот.
Със здраве!
enviro - специалист
вт юни 29, 2021 9:19 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт юни 29, 2021 9:12 pmenviro написа:
Бе, леко ти е несвързано мнението, поне за мен, но ти желая здраве!
Освен него, да вземеш да си подредиш мислите и приоритетите.
Моторна пръскачка, в 300 квадрата и оператор със здравословни проблеми....???!!!
Сякаш се нуждаеш от лек и природосъобразен живот.
Със здраве!
Аз мислите съм си ги събрал , затова и питам и искам мнение, приоритета ми е здравето разбирасе, предполагам както всички хора,но като се налага с нещо да ти олекне ще търсиш и как найстина да ти олекне, Както и да е няма да споря нито да се обеснявам, благодаря за мнението ти! Хубава и спокойна вечер
infomar
Имам и трите вида пръскачки :
- електрическа
- моторна с въздушна фуния и допълнителна центробежна помпичка.
- моторна с бутална помпа и нормален разпръсквач.
Мястото ми е около декар с много асми и зеленчуци.

Когато всички са малки идеална е електрическата, но при мен дава голям разход. Може да се намали, но... Имах на РУРИС, но на втората година ми направи проблем помпата и от Рурис ме сикирдосаха, че такива неща не сменяли в гаранция. Чрез комисията за защита на потребителите постигнахме споразумение - или нова или връщат парите. Върнаха ми цялата сума. После си закупих DAEWOO DAPS16-B, 16 л, 8 Ah. Доволен съм до момента - ползвана само тази година.

Моторната с буталната помпа съм я настроил за 4 -5 атмосфери и прави супер мъгла. Качеството на покриване/разпръскване с нея е най-доброто от трите вида. Много икономична Моторът е супер - оплаквания нямам никакви. Идеална е за зеленчуци, в оранжерията. Мaрката е SOLO 433.

Третият вид с фунията е Сifarelli- М 1200. Става идеално за дървета и когато всичко се зашуми - Струята е толкова силна, че обръща листат от всички страни. Разходът е нормален - колкото електрическата.
Прикачен файл:
Snap140.jpg
Прикачен файл:
Snap139.jpg
Snap139.jpg (106.11 KиБ) Видяна 1520 пъти
Прикачен файл:
Snap141.jpg
Snap141.jpg (30.35 KиБ) Видяна 1520 пъти
enviro - специалист
ср юни 30, 2021 11:26 aminfomar написа:
Имам и трите вида пръскачки :
- електрическа
- моторна с въздушна фуния и допълнителна центробежна помпичка.
- моторна с бутална помпа и нормален разпръсквач.
Мястото ми е около декар с много асми и зеленчуци.

Когато всички са малки идеална е електрическата, но при мен дава голям разход. Може да се намали, но... Имах на РУРИС, но на втората година ми направи проблем помпата и от Рурис ме сикирдосаха, че такива неща не сменяли в гаранция. Чрез комисията за защита на потребителите постигнахме споразумение - или нова или връщат парите. Върнаха ми цялата сума. После си закупих DAEWOO DAPS16-B, 16 л, 8 Ah. Доволен съм до момента - ползвана само тази година.

Моторната с буталната помпа съм я настроил за 4 -5 атмосфери и прави супер мъгла. Качеството на покриване/разпръскване с нея е най-доброто от трите вида. Много икономична Моторът е супер - оплаквания нямам никакви. Идеална е за зеленчуци, в оранжерията. Мaрката е SOLO 433.

Третият вид с фунията е Сifarelli- М 1200. Става идеално за дървета и когато всичко се зашуми - Струята е толкова силна, че обръща листат от всички страни. Разходът е нормален - колкото електрическата.
Snap140.jpg

Snap139.jpg

Snap141.jpg

Благодаря колега за информацията, май тотално ме отказа за рурис-а спрях се на нея както споменах че много хора съм изчел който са доволни от фрезите на марката и затова мислих че ще си заслужават и пръскалките а и на ревюта гледам че е с изцяло метален прът и изглежда масивен , но то всичко е на късмет но все пак, по късно ще отида до практикер има един райдер за 99лв, и една гардения 109лв и ще купя една от двете и да се решава проблема, благодаря още веднъж
kuger - майстор
Май изпадате в параноя!
За моторни и бутални пръскачки мнение не мога да дам, но акумулаторните все едно са от един баща :shock:
Всичко им е еднакво, само дизайна малко по-различен.
Та, вземай най-евтината, която намериш, а качествени дюзи и разпръсквачи дал Бог.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: