• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vencil - специалист
Една идея, фактически какво направих аз :wink: . Монтирах на пръскачка ей такъв вентил
Изображение
и с един такъв компресор
Изображение
Помпя до 5 атмосфери, пръска невероятно е не е като водоструйка ама..... Направил съм си една 5 литрова и една от малките 2 литра и двете ги помпя до 5 и пръскат страхотно, коя купешка може да вдигне такова налягане :? . Готиното е ако не я напълня до горе а оставям 4-5 пръста празно с едно помпене се изпразва цялата пръскачка, при малката оставям 3-4 пръста празно и при нея налягането стига да се изпразни до край че остава и да съска накрая :lol: .
Andri01 - майстор
Този номер го ползвам от преди 3г. Само дето нося на кръста с колан компресорчето и АБ 4 Ач. работя на около 2-2,5 Бар. с двойна дюза от медна /стара /пръскачка. Работи много добре. :) :partyman:
hidrazin - майстор
чет апр 30, 2020 2:39 pmydraganov написа:
... Някой да е доволен от електрическа в подобна ситуация.
ЦЪК - Такава
Купих я преди година и съм много доволен - писал съм по-назад в темата.
За тези пари какви резервни чати търсиш??? Евентуално акумулатор като се скапе нейния. Другото е помпата.
Ако толкова ти е проблем, имам комплект помпа и акумулатор, които са ми излишни.
Не че се натискам да ги продавам. Иначе вече щяха да са в продавалника.
:partyman:
ydraganov - напреднал
чет апр 30, 2020 8:35 pmhidrazin написа:
чет апр 30, 2020 2:39 pmydraganov написа:
... Някой да е доволен от електрическа в подобна ситуация.
ЦЪК - Такава
Купих я преди година и съм много доволен - писал съм по-назад в темата.
За тези пари какви резервни чати търсиш??? Евентуално акумулатор като се скапе нейния. Другото е помпата.
Ако толкова ти е проблем, имам комплект помпа и акумулатор, които са ми излишни.
Не че се натискам да ги продавам. Иначе вече щяха да са в продавалника.
:partyman:
Да, видях я. На цената на механичните. А ще може ли да хвърля нависоко? На старата, като завия дюзата пръска като фина мъгла и така оправям лозето. Като я развия, капчиците стават по едри, а струята насочена и така изпръсквам по високите клони. Отиват 7-8 машини (15 л). Задачата тук е сериозна. Иска си налягане.
ydraganov - напреднал
чет апр 30, 2020 6:14 pmkr1100 написа:
чет апр 30, 2020 2:39 pmydraganov написа:
Здравейте колеги, имам и аз въпрос в темата. Грижим се за петдесетина дървета, половината от които големи. Ръката ми окапва да блъскам, като ги пръскам, заради високото налягане, необходимо за да хвърлиш на 6-7 м.
Кастрирай на до 3-3,5 м . и няма да имаш проблеми.
Високите 6-7-8м нито могат да се берат нито пръскат.Като са стари катеренето е опастно заради прогнили/ кухи/ клони.
Благодаря, но градината е вече създадена. Бавно растящи подложки, формираща резитба, това е минало. Нашите са на силно растящи подложки и особено през пролетта клоните са високо. Преди беритба, физиката се намесва и частично подобрява нещата. Докато мога,, ще се грижа за нея.
kr1100 - майстор
ydraganov - като го окастриш рано напролет , даже преди пролет при топли февруари и март, ще си пуснат нови издънки.Е първата година плодовете ще са по-малко. Може да режеш изборно : пр. миналата година ябълките са имали много , тази ще е по-малко плода- резитба и т.н.
Последна промяна от kr1100 на съб май 02, 2020 5:55 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Аз пролетта така окастрих една кайсия. От 5-6м. сега има 3-4 основни клона,на по 2м. височина и хиляди издънки. А е на около 30г.
ydraganov - напреднал
С резитбата се регулира плододаването, просветляването на короната и се преследва красива корона. Не може да натискаш едно силно дърво, да има малка корона. Пуска филиз и става като четка. А нали ги гледаме заради плодовете. На всички дървета съм махнал водача, ако става недостъпен.
Почти съм се навил да поръчвам пръскачката. Гледах един клип в тубата, показват че хвърля 4-5 м. Моля за последни коментари, ако ползвате акумулаторна.
kuger - майстор
За градина от 50 дървета + лозе, без да се замисля бих се насочил към моторна.

За моята градинка ползвам акумулаторна, но дюзите и правят груба мъгла /едри капчици/. Хоризонтално хвърля на около 5 метра, вертикално обаче не стигам короната на черешата. Стига я, но почти на струя :-D То и цената и е толкова /60+ лв./, но след поставяне на дюза от друг модел прави доста фина мъгла.
ydraganov - напреднал
Мислите ли, че тази прави с 20% по високо налягане. Пишат за високо ефективна мембранна помпа. На багирата ми харесва че имат магазин, сервиз.
https://smartbox.bg/produkt/pruskachka-vermark-nemska/
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: