• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dimovdid - специалист
Здравейте, Колеги!
Реших се и аз да сменя ръчната пръскачка с акумулаторна на PREMIUM.
Но видях, че се предлага с 2 вида батерии- Никел-кадмиева или оловно киселинна. Цените и на двата вида са около 70 лева.
И започна голямата чуденка с каква батерия да е.

При оловните доколкото си спомням трябва да се държат на подзаряд или да се дозареждат по-често. Което не е много удобно предвид сезонното използване на пръскачката.
Никеловите имат определен брой цикли на зареждане и при тях мисля, че горните правила не важат, но пък са по-скъпи при последваща замяна.

Ще бъда благодарен ако дадете някакъв съвет.
Споделете как се държат батериите след няколкогодишна експлоатация.
Благодаря Ви!
preslav - майстор
Аз предпочетох с оловна батерия заради липсата на мемори ефект. За цяла зима съм дозареждал един или два пъти, но на петата минута индикаторът показваше заредена батерия, въпреки всичко я оставях още час да постои.
dimovdid - специалист
Благодаря за отговора, Колега!
kr1100 - майстор
пет мар 19, 2021 10:46 amdimovdid написа:
Благодаря за отговора, Колега!
Защо не погледнеш и Рурис .С около 37 лв. е по-скъпа, но е с повече дюзи в комплекта, манометър на ръчката и по-добър прът с месингови "гайки". Миналата година купих такава и съм доволен. Дюзата с 3 те изхода е много попдходяща за пръскане на високи дървета особенно есенно време за обилно оливане с карбамид.

П.П. Грешка - вече е станала 122 лв
dimovdid - специалист
Колеги, някой има ли такава?
Може да се намери за 74 лева. Пише че е с литиево-йонна батерия. Не знам дали им е вярна информацията.

Прикачен файл

41976o-700x700.jpg
41976o-700x700.jpg (45.04 KиБ) Видяна 1176 пъти
hidrazin - майстор
нед мар 21, 2021 8:51 pmdimovdid написа:
Пише че е с литиево-йонна батерия.
Това къде го пише? Поне на петнайсе места я погледнах и нищо такова не пише.
:partyman:
dimovdid - специалист
https://www.emag.bg/pryskachka-akumulat ... D9BFMBMBM/

В спецификацията го пише, но пак повтарям- не знам дали е вярно.

Много прилича на Райдър по външен вид.
ESPACE - майстор
12V 8Aч. Цената само на литиевите елементи за направата на акумулатор с тези параметри ще е над 60лв. Отделно BMS и зарядното поне 20лв. Не остана бюджет за останалото. Освен ако не е с Китайски литиеви елементи с невероятни надписи по тях. Съмнявам се че са сложили и оловен с тези параметри. Те са по-скъпи, около 35-40лв. Най вероятно си е с по-масовия и евтин оловен 12V 7Ah. Описанието на параметрите го е писал някой дето си няма и представа.
dimovdid - специалист
Оказа се, че акумулаторът е оловен както и очаквах. Днес говорих с представителите на RTR.
Въпреки това, някой има ли наблюдение върху работата и техническото изпълнение на тази пръскачка. Фирмата е турска и може-би качеството да е по-добро от китайските.
kuger - майстор
пон мар 22, 2021 12:53 pmdimovdid написа:
Оказа се, че акумулаторът е оловен както и очаквах. Днес говорих с представителите на RTR.
Въпреки това, някой има ли наблюдение върху работата и техническото изпълнение на тази пръскачка. Фирмата е турска и може-би качеството да е по-добро от китайските.
Хм, турска :? Моята е китайска и няма никаква разлика от тази в частта от гюма до дюзата. За мен е важна помпата, а тя е китайче, като това не и пречи да си върши работата.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: