• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
пон май 31, 2021 11:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
Имаш кран на основната тръба.
...иииии това чудо се нарича Ежектор.
Приемам критиката, все пак съм на няколко "ваксини" вече :-D
пп:"Някой намекна, че подаването, като цяло, може да е вяло.
Ще се получи."
Ако не стане да изсъхне :-D
пон май 31, 2021 11:15 pmkuger написа:
Ако не стане да изсъхне :-D
Ще стане бре.
Огледай и самото нещо за дефекти!
Друг, беше споменавал за такъв случай, някога тук.
kuger - майстор
пон май 31, 2021 11:25 pmТрифон П.Трифонов написа:
.......Огледай и самото нещо за дефекти!
Друг, беше споменавал за такъв случай, някога тук.
Остава да е дефектен /или грешен китаец/ самия ежектор, всичко съм разкоствал и проверявал със лупа, имах съмнения за клапанчето на входа, че е по-силна пружинката, но и без нея не засмуква :shock:
Обаче принципа проба-грешка ми идва в повече!
Малко за новата пръскачка, ами идва ми малко по-голямо менте от другото менте, което ползвам. 1 към 1 са, но това ми идва по-калпаво /като го пробвам в бой ще се разбере/, поне старото се доказа работливо.
hidrazin - майстор
пон май 31, 2021 8:13 pmkuger написа:
Щото само за помпа ми искат 50 лв + доставка.
Ми ... да беше писал преди свободните съчинения бре...
:partyman:
preslav - майстор
пон май 31, 2021 4:03 pmkuger написа:
Взех си и аз, но само за части. Мисля да ползвам електриката за капковото, не ще да работи вентурито и това си е!
Цялата пръскачка можеш да ползваш, само махаш ръкохватката, че и скоростта на подаване можеш да регулираш в определени граници.
При мен също не сработи "вентурито" - дърпа от тубата с тора докато се напълнят лентите и после спира. С пусни/спри прекарах 20-30 л. тор, ама не е работа да му бая непрекъснато - тази година без. Не ми е идвало на акъла с пръскачката да вкарвам тор, ама сега е вече късно да преправям всичко.
Ми ей го проблема-липса на скорост, достатъчно разреждане. Трябва да се влезе в работните параметри на чудесията.
- увеличаване на поливната площ.
- намаляване сечението в най тясната част на тръбата.
- замяна с подходящ по параметри.

Гледам във Филбо на сносни пари. Трябва да сметна колко литра на час изтичат , че да не му бая излишно.
Ако се подава през него под налягане, вече си става инжектор.
Направо помпа-дюза.
При ползване на вода от бидон и чрез помпа, потока може лесно да се увеличи, като известна част от водата се връща в бидона. Това може да се регулира с кран.
kr1100 - майстор
пон май 31, 2021 8:13 pmkuger написа:
Щото само за помпа ми искат 50 лв + доставка.
[/quote]

23,40 лв. е във Валерий Груп
hidrazin - майстор
Най-хубави са хидравличните инжектори - някъде го пях писал из форума.
Работят в голям диапазон на налагане и дебит - ПРИМЕРНО ТАКЪВ
Ама и при китайците са си едни 200 кинта и все още не мога да се навия за един такъв.
Пък и за моята нищожна площ не е много оправдано.
:partyman:
kr1100 - майстор
пон май 31, 2021 10:47 pmkuger написа:
пп1: Взех да се съмнявам, че сечението на основната тръба е голямо и от там пада скоростта на потока течност, нужна за задействане на системата.
На правилна посока си. При мен и входа и изхода и байпаса са на тръба ф 16мм. Ежектора ми е на 3/4"
При затворен почти напълно кран в правата част и напълно отворени кранове в байпаса 1 кофа 12 л се измуква за около 22-25 мин
капкови маркучи 130м / 100м през 30см 1,6л/ч и 20м през 20 см 2л/ч. Като торя спирам с кранове подаването към 25 гнезда за тиквички,боб,царевица и цигулки с по 2 капкоотделителя 0-70л/ч /сега са само с 1 работещ капкоотделител. юли и август с по 2/ + 12-15 капкоотделители за миналогодишни овошки.

П.П. Преди бях писал , но да се повторя. Всеки нов сезон преди 1 во торене натискам сачмата /пластмасова е/ през отвора за засмукване. Предни години имах случаи на залепване за уплътнението о ми става навик процедурата.
hidrazin - майстор
вт юни 01, 2021 11:19 amkr1100 написа:
23,40 лв. е във Валерий Груп
Ами ако беше писал навреме щях да му поръчам една от китайците.
А сега (от другия месец) пазаруването от там не е ясно как ще е и колко ще се оскъпи.
Иначе китайците пуснаха и вентилаторни пръскачки с акумулатори...
То тя е същата пръскачка + тръба с вентилатор.





:partyman:
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: