Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
Чираче написа:
Цвета е черен, но това е без значение. Иначе изглежда като него. Какво може да се измисли, за да не тече? Не мога постоянно да стоя до него и да го дебна. И кран да сложа, и манометър, все тая. Нали е регулатор за налягане? Освен утре да отида и да го върна в магазина. Ако го приемат. А налягането във водопровода никога не е постоянно. Шах и мат....
Миналата година изкарах с кранове, които дроселират, донастройвал съм ги 1-2 пъти според червата, които съм навързал, махам врътките сещу неволно разбутване - нямам пукнати черва.
hidrazin - майстор
Чираче написа:
... Нали е регулатор за налягане? ....
Да, регулатор на налягане е - ЕВТИН. А както знаем евтиното излиза скъпо...
Купих си истински регулатор на налягане - месингов и с глицеринов манометър. Но не е евтин.
Покупката беше в края на миналия сезон и ме домързя да го монтирам.
Оня ташак вече направо искаше да ми пробие стената на шахтата - добре че е от бетон дебел поне 15-20 че и повече сантиметра. :lol:
Та тези дни или скоро време ще трябва да го монтирам и да изхвърля ташака... :cool:
:partyman:
kr1100 - майстор
hidrazin написа:
Ако си купил като оня, сивия ташак дето е сложил kr1100 - да, така е.
И с времето ще става още по-зле. Сега ще капе, догодина ще тече, след още една година ще пръска като пръскачка. :lol:
вече започва 3та година - нито капе нито тече. Не е китаец. Забр каква му беше марката тр да поровя назад Купил съм го от Филбо
hidrazin - майстор
Е не се коси де - ще протече. :-D И твоя и моя са едни и същи и не са китайски.
Моите съм ги взимал от вносителя на HUNTER за България но не помня марката.
Ей такъв е но е сив. Тези са направили точно копие на оня.
Изображение
И като гледам Филбо вече не ги предлагат а предлагат тези:
Регулатор за налягане 1.7 3/4 м-ж
Но принципа на работа на всичките тези е един и същ.
Износват се дори и от микронни песъчинки които минават през филтрите.
Вътре има и О-пръстенче дето се смазва само от водата а си играе постоянно.
То и затова е тази дупка - да тече от там като се износи и да не вдигне налягането на изхода.
Както казах - скоро ще изхвърля този ташак. :-D
Преди това ще му видя марката и сметката като му направя дисекция. :shock:
:partyman:
miroki - майстор
А за потопяемите поми някакво мнение, по по-предния ми пост?
Дали могат да си седят целогодишно в кладенеца?
infomar
Мнението на специалистите които се занимават с такава техника, е че могат да не се вадят с години.

От личен опит - моята потапяща около 4 години всяка зима я вадех, но миналата година изглежда от сухотата, турбината беше запецнала и се налижи екстрено раздвижване. Тази зима пак я извадих на пук на мнението на специалистите, но всеки месец я раздвижвах - просто я пусках за 2-3 минути да поработи на ток на сухо. Пролетта проблем нямах с пускането и.
miroki - майстор
Мерси. Би ми спестило доста усилия и нерви по потапяне и вадене.
И най-важното, е че е по-удобна за спускане-потапяне.
А каква е причината да я вадите всяка година?
infomar
miroki написа:
Мерси. Би ми спестило доста усилия и нерви по потапяне и вадене.
И най-важното, е че е по-удобна за спускане-потапяне.
А каква е причината да я вадите всяка година?
Вадя я за спокойствие. Все пак живея в България, където всичко ценно се прибира от гальовно казано ромите. Т.Е. - една грижа за охрана по-малко.
Времето за прибиране или пускане е около 15-20 минути, без да добавям мотането.
kr1100 - майстор
hidrazin написа:
Е не се коси де - ще протече. :-D И твоя и моя са едни и същи и не са китайски.
май беше на HUNTER, ама съм затрил писанието. На ф-рата не пише марка
miroki - майстор
Моята центробежна пак задра лагери след престой в кладенеца.
Малко на сляпо взех една с мен да не бия километри. По-рано, писахме и ми предлагахте някаква помпа, но не намирам темата.
Взех естествено най-евтиното подръка докато успея да намеря каква ми предлагахте.
Райдер 35л/ч за 39 лв.
Малко се озорих докато обезвъздуша. Предната изваждаше вода от пробката, а тази смуче въздух. Та докато чакам да потече, тя гълта въздух.
Имайте го предвид.

Тема "С каква помпа да си направя система за капково напояване с вода от кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: