Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Doks - напреднал
plamen6703 написа:
Doks написа:
Благодаря на всички,
stanley го бях избрал заради по голямата кубатура и името което са си създали покрай останалите инструменти които правят но щом е като китайските
Ще го умувам още малко между МCCLOH или електрическа...
За двора, ако ще ползваш резачка те съветвам да се спреш на електрическа резачка... Имам две маркови бензинови за полето и една електрическа за двора. За поддръжка на двора ми не се сещам, че имам бензинови резачки, но парите и избора си е твой и решението ще е твое. Вторият вариант от тези, които си постнал бих го закупил, ако ми се налагаше да избирам между двата варианта.
Желая ти успех в избора и каквото и да избереш дано си доволен от покупката :)
Благодаря! :thumbs:
За момента изчаквам. Приятел от Германия ми предлага Hitachi много изгодно? Знам, че са име в тежките машини, но не знаех, че произвеждат и моторни триони. Някой ползвал ли е има ли впечатления от техните резачки?
iivanov - майстор
preslav написа:
И аз съм на дневен ред с резачката, но все още съм в голямо колебание бензинова или електрическа. След определянето на какъв вид да е резачката ще мина на чуденето с марката.
Клоня към моторните триони по ред причини, но поради липса на опит може и някъде да бъркам в разсъжденията си.
- обемът на работа е мижав т.е. ел.трионът е за предпочитане
- мястото е приблизително 20Х30 м. т.е. ще трябва да предвидя кабел с подходящо сечение поне 45-50 м. - моторната резачка е автономна
- моторната е с по-голямо обсужване, но не се влияе от претоварване т.е. по-дуракоустойчива е
- цената не е определяща - има скъпи ел.резачки и евтини бензинопили, загледал съм се в едни, които са с по-голяма гаранция, че за 4-5 часа годишна експлоатация, и едните и другите (при стандартна гаранция) ще са практически нови след 2 години, но след 5 ще е друга бира
Та първото ми питане е ел или бенз?
Ел . Въпреки , че имам две бензинови . И като цяло размишленията ти са грешни . :weedman:
nikolson - майстор
Ще споделя скромен опит. Купих китайка бензинова. По същото време братовчед ми си купи електрическа. С моята съм отрязал три дървета по двайсетина см в диаметър и нарязал кубик-два дърва. Установих, че веригата не е имане. При работа и нагряване се отпуска, след изстиване се свива (като ластик :lol: ). Явно не е имане. Ще я сменям.
При електрическата се появи проблем с врътката за обтягане на веригата. Май всички електрически са с такова обтягане. Сигурно е някаква пластмаса и ще иска ъпгрейд.
preslav - майстор
iivanov написа:
И като цяло размишленията ти са грешни . :weedman:
Приемам всякакви умозаключения стига да са обосновани.
iivanov - майстор
Бензиновата машина е , като оная му работа , на мъжа . Режеш , не режеш , времето на платната в карба и семерингите минава . :-D И голямата гаранция не поема такива дефекти . Не , че малката ги поема де . Както и повреди по стартера , режещата гарнитура - абе навсякъде , където можеш да бръкнеш . А където не можеш те цакат с "кофти гориво" , "кофти масло" и "ми прегрял си я" . Опа , това трябваше да го спомена заедно с дуракоустойчивоста . В тази връзка , малките бензинови машини са много чувствителни на претоварвания . Една читава ел . резачка ще ти създава много по-малко ядове , при инцидентната експлоатация , за която е предвидена , от бензовия аналог .
preslav - майстор
iivanov написа:
Бензиновата машина е , като оная му работа , на мъжа . Режеш , не режеш , времето на платната в карба и семерингите минава . :-D И голямата гаранция не поема такива дефекти . Не , че малката ги поема де . Както и повреди по стартера , режещата гарнитура - абе навсякъде , където можеш да бръкнеш . А където не можеш те цакат с "кофти гориво" , "кофти масло" и "ми прегрял си я" . Опа , това трябваше да го спомена заедно с дуракоустойчивоста . В тази връзка , малките бензинови машини са много чувствителни на претоварвания . Една читава ел . резачка ще ти създава много по-малко ядове , при инцидентната експлоатация , за която е предвидена , от бензовия аналог .
Така казано звучи доста разумно, а и аз си реших проблемите с рязането на дръвчета и храсти с една ножица за клони - реже клони до 40 мм. без проблем. Като се огледам работа за верижен трион имам за не повече от един сезон - после паметник бил той бензинов или електрически.
Мерси за коментара!
plamen6703 - майстор
Doks написа:
plamen6703 написа:
Doks написа:
Благодаря на всички,
stanley го бях избрал заради по голямата кубатура и името което са си създали покрай останалите инструменти които правят но щом е като китайските
Ще го умувам още малко между МCCLOH или електрическа...
За двора, ако ще ползваш резачка те съветвам да се спреш на електрическа резачка... Имам две маркови бензинови за полето и една електрическа за двора. За поддръжка на двора ми не се сещам, че имам бензинови резачки, но парите и избора си е твой и решението ще е твое. Вторият вариант от тези, които си постнал бих го закупил, ако ми се налагаше да избирам между двата варианта.
Желая ти успех в избора и каквото и да избереш дано си доволен от покупката :)
Благодаря! :thumbs:
За момента изчаквам. Приятел от Германия ми предлага Hitachi много изгодно? Знам, че са име в тежките машини, но не знаех, че произвеждат и моторни триони. Някой ползвал ли е има ли впечатления от техните резачки?
Според мен варианта с приятелят от Германия е много добър. Моята електрическа резачка е не знам коя ръка е ползвана от Германия... купих я от "битака" за 20 лв. с право на проба да видя дали работи... сменил съм само четките... дори маслото за смазване на веригата се подава на ръка с натискане от време на време на "бутон" с палеца на ръката :) Купил съм си маркова верига за рязане, защото може да имаш най-добрата резачка, калпава ли ти е веригата не се получват нещата... Същото важи и за друг вид инструменти, примерно може дрелката ти да не толкова качествена, но като ти е качествено свредлото вероятността да си свършиш работа е в пъти по-голяма от качествена дрелка с калпаво свредло :) Успех в избора!
kr1100 - майстор
nikolson написа:
McCulloch се намират на по-добри цени у нас, имат и разпродажби по разни магазини онлайн.
Да така е .Да следи в Метро за промоция. Там ги пускат по около 220 лв. Мисля, че и в Практикер съм виждал на подобна цена.

А за такава малка работа като на автора - електрическа, но да не е с бързо обтягане на веригата.
И при мен важи " варианта от Германия е много добър. Моята електрическа резачка е не знам коя ръка е ползвана от Германия... купих я от "битака" за 20 лв.- Гризли 1850 Вт с резервна шина и верига и проба 10 евро през далечната 2007г .Все още е в супер кондиция. Имам и 1 ел 1300 или 1350Вт Сакс Долмар от 1995/6 -за кастрене. Изключително лека и удобна за работа с една ръка.
Здравейте, силно препоръчвам една нова марка на българския пазар- RURIS . Резачките са с японски мотори и са много добри. Много съм доволен и на цена са много добре. =D>
За баща си взех също от тази марка, но серията DAC . Много е доволен. Каза че в сравнение качество<=> цена , няма какво да се съпостави с тях.

Тема "Бензинова резачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: