• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Здравейте,
интересувам се как по най-безопасен начин да спуснем 6-7 метрова поцинкована тръба в кладенец. В момента е подпряна на едно дърво, и не съм я мерил точно, но е поне 6-7 метра. Все си мисля, че ако я хванем дори и на 1,50-1,70 метра, пак ще тръгне да пада и няма да можем да я удържим, а трябва да се пъхне в дупка с около ф130.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ми вържете я :-D То за да я пуснете в кладенец, първо трябва да я поизправите, та ще се наложи да си построите съоръженийце. А за връзването - с дупка, за да не с е изхлузи
nautilus33 - майстор
Май така ще стане. Какво да напиша в гугъл/ютюб, че да излезе малко снимков материал за съоръжението. Понеже съм вижда от тези кули, които правят за сондаж, но не ми е ясно как ще вкараме тръбата от горния край на кулата. Иначе дупката за въжето после чрез заварка ли да я запечатим, понеже ще дърпа въздух оттам.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nautilus33 написа:
Май така ще стане. Какво да напиша в гугъл/ютюб, че да излезе малко снимков материал за съоръжението. Понеже съм вижда от тези кули, които правят за сондаж, но не ми е ясно как ще вкараме тръбата от горния край на кулата. Иначе дупката за въжето после чрез заварка ли да я запечатим, понеже ще дърпа въздух оттам.
E, не прави дупка, а завари ухо. Никакви подробности не си дал и едно към гьотере насипвам акъли.
Не кула за сондаж.
Прикачен файл:
геран.jpg
геран.jpg (23.89 KиБ) Видяна 1663 пъти
Последна промяна от n_a на пон мар 20, 2017 6:17 pm, променено общо 1 път.
nautilus33 - майстор
Ами то какви подробности :) Кладенец, покрит с циментов капак на кота нула, като в средата има отвор за тръбата, който е около ф130, тръбата е цол. Водното огледало е на около 3 метра от капака, а тръбата е около 6-7 метра. Трябва да я пуснем и в горния край да монтираме ръчна помпа за вода. Като трябва да направя и стойка за помпата, на която да се държи и която да носи тежеста на помпата и тръбата закрепена към нея.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мислех, че за такова нещо, долният край на тръбата е малко "по-сложен"
Чираче - майстор
nautilus33 написа:
Ами то какви подробности :) Кладенец, покрит с циментов капак на кота нула, като в средата има отвор за тръбата, който е около ф130, тръбата е цол. Водното огледало е на около 3 метра от капака, а тръбата е около 6-7 метра. Трябва да я пуснем и в горния край да монтираме ръчна помпа за вода. Като трябва да направя и стойка за помпата, на която да се държи и която да носи тежеста на помпата и тръбата закрепена към нея.
Защо не срежеш тръбата наполовина, да направиш резбите, и с една муфа ще си решиш проблема. И кой идиот е циментирал кладенеца?
nautilus33 - майстор
Ами не знам, но ми казаха, че тази тръба е извадена точно от кладенеца, та предполагам е наистина толкова дълбок. Знам ли. Иначе аз мислех да си взема тръба 4 метра, или да срежа тази. Нямам представа защо е с циментов капак, но е кладенец, тъй като прз дупката се вижда, че е широк. Не е обикновен сондаж с набита тръба. Иначе с муфа ще я хвана към помпата, но трябва стойка и за самата помпа, тъйкато тръбата няма да е циментирана, за да носи тя тежестта.

ПП резбата с обикновена плашка ли се прави, със съотвения цолаж, или с някакъв друг резбонарез.
n_a написа:
Мислех, че за такова нещо, долният край на тръбата е малко "по-сложен"
В долния край тръбата е разпробита странично, но ми се ще да сложа някакъв филтър, като съответно я срежа над перфорацията. ОСвен ако няма някакъв филтър, който да се сложи директно върху перфорирания участък.
Последна промяна от nautilus33 на пон мар 20, 2017 8:09 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
Аз ли нещо не мога да разбера? Тръба 1 ", 6-7м дълга не можете да я изправите вертикално и да я спуснете в кладенец с диаметър 120мм? Да дойда да ви я сложа, не виждам никакъв проблем. Преди време упражнението го правех всяка пролет сам. Две тръби бяха, едната като твоята, другата цол и половина по 6м дълги. Изправяш я вертикална, малко цирков баланс и с контролирано спускане си готов. С дебелата беше по-трудно но бях по-млад и по-як. Сега няма и да ги погледна тези мероприятия :)
  • 1
  • 2

Тема "Спускане на всмукателна тръба в кладенец?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: