• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikolov333 - майстор
Ами да ти кажа миналата година един комар не ме е ухапал.. В язовира има милиони много дребни живородни рибки, които сигурно се хранят с ларвите на комара, та не се развъждат много. Предните години имаше повече, но тогава тия дребните риби бяха доста понамалели..
vbs - напреднал
Извинявам се, че си зарязах темата. Основно - нямах време, после пък нямах нерви да издирвам снимки и да ги смалявам, защото исках да покажа нещо макар и малко - нагледно.
По съветите, които ми дадохте, първо изрязахме, като сортирахме клони, по-едри парчета дървета, а после изкоренихме всичко вкл. храстите.
Рязането, сортирането и подреждането беше най-продължително и неприятно, защото мястото беше покрито с големи и малки дървета, високи храсти и всичко сплетено едно друго с клони. Много съжалявам, че нямаме хубави ясни снимки от този период. Говорим си сега, че никога няма да повярваме какво е било.
Прикачен файл:
в началото.jpg
Прикачен файл:
ъгъл двор.jpg
Прикачен файл:
ъгъл двор 2.jpg
vbs - напреднал
Изкореняването отне два пълни дни и напълни половин двор с дънери.
Прикачен файл:
изрязани дървета 3.jpg
Прикачен файл:
корени.jpg
vbs - напреднал
Изораването и заравняването тепърва ще се случват, но дали ще е сега или като се реши какво ще става с постройките..?
Две полусрутени изгнили бараки, които явно ще се бутат и една стара, стара, стара, стара къща с каменни основи. Много я харесвам и ми се иска да я запазим, но.... Това е вече за друга тема.

За инструментите, пак да благодаря на всички, които ме посъветваха!
Купихме най-необходимите за нас на този етап - количка, гребла с дълги метални зъби. Мотики три размера , две от които ляти, вила , триони два размера ръчни за малки неща, Не сме рязали с тях дърветата :lol: , ножици за клони и лозарска, височинна ножица и ръчна косачка от тези които се бутат не са на ток и не са на бензин, не знам как да я опиша.
С брадвите си извадихме поука, че наистина евтиното излиза много скъпо .
От две брадви още при първата употреба им се счупи дръжката вътре в самата метална част. Едната я върнахме защото бяхме запазили бележката, но другата си остана .
Преди около месец и нещо имаше предложение с 50% намаление с точки на Била от Фискарс от където си купихме два брадви - една малка и една голяма. Изглеждат здрави, въпреки че не са използвани особено. След като изрязахме всичко , не съм сигурна дали изобщо някога ще ги ползваме.
Вилата и аз не знам защо я купихме, но е нещо страшно полезно според мен, защото с едно движение местиш купчина трева и плевели.

Отчетох се!
Едва ли ще има по-неподготвен градинар от мене, но АКО случайно .... :shock: - НАСРЕЩА съм за въпроси от новаци :lol: .
vbs - напреднал
Има ли начин една много висока и дебела череша да се подреже така че да се разклони?
Не ми се иска да я режем.
keymaker - специалист
Дай снимка на черешата.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "От запустял двор - градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: