• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Hoвoceлckи - майстор
Разбирам, че се чувствате длъжни да иронизирате тинки, но наистина ли не вярвате в действието на хербицидите? Възможно е да са ви пробутали нещо некачествено, но аз не мога да се оплача. Да уточним - концентрацията на готовия разтвор има много голямо значение! Ликвидирал съм къпиняци, храсталаци, даже неголеми дървета. Не е вярно, че унищожава само листната маса! Прониква и унижава и корените.
toolegittoquit - майстор
Hoвoceлckи написа:
Прониква и унижава и корените.
Именно за това, ако имаш нещо, за което ти е жалко, по-добре не пръскай. :sad:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
През листата пронква и унищожава корените. Не се получава със случайно попаднала капка. Не сме в литературен форум
toolegittoquit - майстор
n_a написа:
През листата пронква и унищожава корените. Не се получава със случайно попаднала капка. Не сме в литературен форум
Не си е напръскал сам нарочно кайсията, която си е гледал последните 5 години.
Именно за това писах да се пръска в абсолютно безветрие.
iivanov - майстор
Много е вероятно дръвчето да си е заминало от друго - причини , колкото ти душа иска . Обаче от случайно отвяване ... Освен това глифозатът трябва да попадне на листо , че да се резорбира . Баф това некадърно пръскане , че да си олееш вече не съвсем малкото дърво . И ние сме от село , и ние пръскаме с раундъБ .
plamen6703 - майстор
Hoвoceлckи написа:
Разбирам, че се чувствате длъжни да иронизирате тинки, но наистина ли не вярвате в действието на хербицидите? Възможно е да са ви пробутали нещо некачествено, но аз не мога да се оплача. Да уточним - концентрацията на готовия разтвор има много голямо значение! Ликвидирал съм къпиняци, храсталаци, даже неголеми дървета. Не е вярно, че унищожава само листната маса! Прониква и унижава и корените.
Разбира се, че аз лично вярвам в действието на хербицидите и съм писал как се справям с проблемите създадени от нередовни съседи по имот, които с години забравят, че имат собственост и създават проблеми на съседите си с израсли храсти, дървета и всякакви нежелани израстъци.
vbs - напреднал
Благодаря на всички за съветите!!!! Четях внимателно всичко, но не коментирах. Първо нямах какво да кажа, освен благодаря, благодаря и ....благодаря и второ, защото от телефон трудно пиша, а нямах време за комп.
От всеки научих нещо ново.
Наистина намерихме изоставени инструменти макар и само няколко, повечето с някакъв проблем, но ни свършиха чудесна работа на първия опит. Има и две-три без дръжки :rolleyes: САП. Ще ги поправим. Пламен 6703 , благодаря ти, че деликатно си обяснил какво е сап :) Голямо чудене беше!

Учудващо много работа свършихме с едно гребло, малка брадвичка, кирка и трионче.
Не знам от кога не съм се чувствала толкова удовлетворена от 4 часа работа! Ето за това от години си мечтаех за селски двор!
За сега уговорихме хора с резачка да минат да орежат храсталаци и няколко изсъхнали дървета.
Само не знам какво ще ги правим като няма къде да ги приберем на сухо?!

После ще търсим нещо да се развърти вътре. Казаха ни за Боб-НещоСи, но това по-нататък. Ако ще влизат някакви машини и хора да тъпчат, по-добре изораване и т.н. да останат за накрая?
Не знам и дали изобщо има смисъл да орем сега като всъщност тревичката, която изкара може да си стои и така, докато видим какво ще се прави с тази съборетина, която е единственото в парцела. Нямаме си дори тоалетна. Знам, че не е за градината, но приемам идеи всякакви и в тази посока. Или да питам в строителство?

Купих едно гребло, с по-дълги и някак си усукани зъбци, приличат малко на спирала. Не знам защо са така и дали е по-доброто решение?

За лозарските ножици не знам какви да са. Видях голямо разнообразие? Сигурно нещо средно като размер?
Струва ми се че на този етап най-много ще ни трябва мотики. Има разни неща, които искаме да откопаем около основите на съборетината ни. ..,но и там , много варианти, много нещо!

За кривата лопата не разбрах какво е и и дали е различно от права лопата и какво да гледам като я купувам. Пламен, тази която си пуснал крива ли е? И за какво се използва кривата лопата? Правата, наречена бел, разбрах че е за прекопаване когато садищ нещо.
Засега не се предвижда садене.
Може би догодина или по-късно тази, като малко се давръндисаме, но ще е нещо супер дребно, Два домата и подправки.
Сега трябва да си направим някакви елементарни условия.
plamen6703 - майстор
От колко години си търся жена, която да работи 4 часа в селски двор и да каже, че се чувства удовлетворена и е мечтаела за селски двор :) Блазя на хората, които като са се женили са си отваряли очите и са случили на работни жени... :)
Лозарски ножици си вземи пак според ръката да са ти удобни. Не залитай по скъпи ножици, защото рано или късно като се изхабят ще ти се наложи да ги изоставиш и да купиш други... измряха майсторите точилари, които можеха качествено да точат лозарски ножици и по-добре по-евтини и като се изхабят да си купиш нови....поне ще режат... при по-дебели клони може и с трионче да си помагаш...
Кривата лопата е обратното на правата лопата, понякога ми се иска да изкривя правата лопата в гърба на сина, но нали е демокрация и трябва да сме толерантни :)
Като почнете да копаете за въшна тоалетна ще видиш с каква лопата се изхвърля пръстта от изкопа...
Има една приказка баба ми я разказваше, отишла една гражданка снаха на село, накарали я да подаде мотиката, но тя казала, че не знае какво е мотика... След малко като се разхождала по двора настъпила мотиката, вдигнал се сапа нагоре и я ударил по главата...обидена снахата казала, кой е хвърлил тази мотика насред пътеката на двора :-D
Това разбира се е шега :) За тревата, ако питаш мен не бързайте... може да минете с тример тревата, да изчистите камъните и да видите съборетината подлежи ли на ремонт... да си приберете в нея инструмента, да сложите една маса, столове и легло да има къде да хапнете и починете след работа... вътре може да приберете и нарязаните дърва... може да спретнете една леха за магданоз, а в селото винаги може да се намери някоя стара печка на дърва да си печете чушки върху нея и да има на какво да сготвиш... :) Според мен ще съчетаете много добре полезното с приятното :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
vbs написа:
...
За сега уговорихме хора с резачка да минат да орежат храсталаци и няколко изсъхнали дървета.
Само не знам какво ще ги правим като няма къде да ги приберем на сухо?!

....
Имаш лично съобщение :-)
vbs - напреднал
Значи кривата лопата е за изкопи? Някой беше написал назад , че трябват поне две такива и си мислех, че става и за друго.
Да севтосаш нова лопата за дупка за... :roll: ., някак си...Явно ще изчака.
По тази деликатна тема май ще питам в строителство.
Нарязаните дърва от дърветата ако ги подредим върху камъни и ги покрием с нещо дали ще изгният? Не ми се иска да ги внасяме вътре.
ако се реши да се прави нещо ще трябва да ги изнасяме.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "От запустял двор - градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: