• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Делян - специалист
Така е, трудно е, обикновено с тази работа се занимават основно тъмнозелените, но аз такива не бих пуснал в двора си и затова всичко си върша сам. За вас остава все пак да прибегнете до техните услуги.
Или варианта с ел.резачка и запрятате ръкави. Все пак трябва да се престрашите да започнете от някъде, след като по-нататък смятате да работите с фрези, култиватори и т.н. машини, които са не по-малко опасни.
preslav - майстор
vbs написа:
preslav написа:
Що си вкарваш таралеж в гащите - остави обрязването на Ходжата! На тези не им се бачка, за времето от което си бъбрим тук щяха да са съборили не 10, а 20 дървета, не с брадва, а със сатър.
Аууу, това изказване съм го пропуснала!
Много си настървен, Преславе.
И много категоричен.
Дали ни се бачка, колко сме и какви сме, представа си нямаш.
Нещо по същество имаш ли да кажеш, или просто разпускаш, след тежък ден? По подходящо място не намери ли? Жената да не е излязла? Или да сриташ кучето? Да припикаеш градинката на съседа.. :? . такива работи.
Давам идеи, иначе ти си знаеш, пиши си, не ми пречи.
Аз за работата с устата нищо не съм казвал.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хайде, пишете го къде е това място и някой от клуба да дойде да помогне!!!
plamen6703 - майстор
vbs написа:
Пламене, с кмета почнахме, той ни изпрати при първия човек.
Правилно сте постъпили, сега може да отидете отново при кмета да ви препоръча друг човек за тази работа, не може това да е единственият човек в селото, който може да свърши работа.
След това при местният арендатор на земя... той също може да ви помогне. При мен като ми се наложи да се разделя с някое дърво и остане дебелият дънер /пън/ в земята, отивам при арендатора, изпраща ми една "машинка" и изкоренява дънера за отрицателно време, иначе аз трябва да се дъхтя с него :)
Това са вариантите, за които се сещам и които съм ползвал и съм доволен. С "тъмнозелените" трябва да се работи внимателно, да не им се дава възможност да се оглеждат много и да се отклоняват с излишно шетане из двора :)
keymaker - специалист
Кажете къде се намира мястото, че мога да дам оферта ама и километрите и времето са част от крайната цена.
iivanov - майстор
И аз мога , и тате може , ама козата си иска пръч . :-D Давате съвети , ама някой рязал ли е храсти с резачка ? И то с големи зъби , каквато е на ноу нейм резачките ? Първо , обратните удари са страхотни и в надупено положение неконтролируеми , второ , клечки влизат между веригата и водещото колело/шината и изплюват веригата . Да имате излишни крака за рязане ? :-D Тука си трябва сериозна моторна коса/храсторез , съоръжен с храсторезен диск или най-малкото корав нож . Такова място мога да го оправя от половин ден , до два дни - зависи от храсталака . Вземам надник + пътни .
ПП Това е терен от декар и 400 , който свърших за 5 дена и половина .

Прикачен файл

20150708_171306.jpg
20150708_171306.jpg (56.82 KиБ) Видяна 1928 пъти
crez - майстор
Относно тоалетната прегледай тази тема viewtopic.php?f=22&t=56908&p=855475#p855475
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
iivanov написа:
И аз мога , и тате може , ама козата си иска пръч . :-D Давате съвети , ама някой рязал ли е храсти с резачка ? И то с големи зъби , каквато е на ноу нейм резачките ? Първо , обратните удари са страхотни и в надупено положение неконтролируеми , второ , клечки влизат между веригата и водещото колело/шината и изплюват веригата . Да имате излишни крака за рязане ? :-D .....
Без извинения, но наистина си трябва да си тъп, за да правиш това така
iivanov - майстор
n_a написа:
Без извинения, но наистина си трябва да си тъп...
Никога не съм твърдял обратното . :-D
rorik - специалист
iivanov написа:
n_a написа:
Без извинения, но наистина си трябва да си тъп...
Никога не съм твърдял обратното . :-D
Времето не е много подходящо за работа в равнината тия дни , не ли в планината , та макар и по ниско.
Дано е прочетено вашето мнение.
Иначе аз се борих една , две години по нашия край му казват цалкъм .
Бъхтих да го сека. До като не заигра раундъпа , не стана.
После само къртиш и става и леко на всичко отгоре.
Така че сега колкото да правят пикник , и да има място за една маса столове , една две китки и мерудия.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "От запустял двор - градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: