• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
https://praktis.bg/tehnika/gradinska-te ... ApXA8P8HAQ

http://rezachki.com/rezachka-za-darva-m ... -viki-5200

Гледам че евтините резачки се движат 80-100 лева. Не знам колко ви искат за обрязването, но помислете като вариант закупуване на една и... ако ви свърши работа добре - надявам се, че поне 4-5 часа ще работят.
Не са нещо свястно, но за тази цена толкова.
fbr - майстор
Резачката за начинаещи, по-добре да е електрическа.
rorik - специалист
vbs

=D> =D>

Да знаеш колко ти се радвам .
А казват че България била умряла!


Я първо кажи в какъв район е това място 'планинско , равнинно , ...
Няма работници в село вече. Ромите за нищо не стават. Само ядове.
Вземи си човек от града с резачка. За 2 дни мисля че ще свърши работа.
Не бързай с покупката на инструменти . Що не питаш из селото някой да продава инструменти?
preslav - майстор
infomar написа:
https://praktis.bg/tehnika/gradinska-te ... ApXA8P8HAQ

http://rezachki.com/rezachka-za-darva-m ... -viki-5200

Гледам че евтините резачки се движат 80-100 лева. Не знам колко ви искат за обрязването, но помислете като вариант закупуване на една и... ако ви свърши работа добре - надявам се, че поне 4-5 часа ще работят.
Не са нещо свястно, но за тази цена толкова.
Що си вкарваш таралеж в гащите - остави обрязването на Ходжата! На тези не им се бачка, за времето от което си бъбрим тук щяха да са съборили не 10, а 20 дървета, не с брадва, а със сатър.
rorik - специалист
Що си вкарваш таралеж в гащите - остави обрязването на Ходжата! На тези не им се бачка, за времето от което си бъбрим тук щяха да са съборили не 10, а 20 дървета, не с брадва, а със сатър.

Що си мислиш така.
Не знаят какво е права и крива лопата а са си купили запустял двор.
vbs - напреднал
infomar, vbr, прави сте, че рано или късно ще се сдобием и с такава екстра.
За сега обаче, след като приключи голямото рязане, сигурно години няма да ни трябва, за разлика от други неща. Като фрезата, или култиватора, която ми предложиха на първа стр. на темата. Не съм и подозирала, че има такива неща. Човек , ако има градинКА, задължително трябва да има и фрезичКА. Засега и градинка няма, но догодина по това време :roll: ще видите!
Та , да си дойдем на думата, За абсолютно начинаещ, моторния трион ми се струва много опасно нещо #-o .
Освен, че начинаещите ще го правят един месец, със сигурност между парчетата дървета ще останат и части от тела.
И понеже частите на тези именно хора са ми много скъпи, майната им на парите, ще търся човек.
Лошото е, че освен по обяви не нам как да търся резачи. Засега чета обяви и звъня.
rorik написа:

Я първо кажи в какъв район е това място 'планинско , равнинно , ...
Няма работници в село вече. Ромите за нищо не стават. Само ядове.
Вземи си човек от града с резачка. За 2 дни мисля че ще свърши работа.
Не бързай с покупката на инструменти . Що не питаш из селото някой да продава инструменти?

rorik, точно обяви от големия град наблизо чета тази вечер, но явно или е нещо много просто, или обратно много специализирано, че такива обяви просто няма.
Иначе циганин, не бих наела за нищо. С пиличка за нокти ще ги търкам дърветата ако трябва.
Мястото е в планината, не много високо, а самото то е равно.
plamen6703 - майстор
vbs написа:
Май прибързах с хвалбата, че сме му намерили решението на обраслия двор.

Човекът с резачката даде фира. В хубавия смисъл,... за него.
Каза че не смеел да каже, че не му било сигурно. Но..., уредили му се нещата и вместо за няколко дни, замина за постоянно.
Практически се върнахме в изходно положение.
Направиха ни друга оферта но ни шокира цената.

Дайте съвет, къде и как да търсим хора с машина за орязване на десетина не високи изсъхнали дървета, както
и издънки на люляк, бъз и др. подобни на площ около 500 м2.
Няма нужда нищо да се пази, режат наред , нарязват , ние ще си ги редим.
В селото трябва да има кметство, а към кметството има едни "тъмнозелени", които сутрин ги събира кмета да си отработят помощите или каквото им дават...
Отиди при кмета и го питай колко да платиш и на кого, че да дойде с храсторез и резачка да ти свърши работа. Същото упражнение може да направиш и ако ти трябва ремарке да ти изкара боклук и човек да ти го натовари...
Делян - специалист
Ами обяви няма, защото обикновено тези работи си ги върши всеки градинар сам, не са необходими кой знае какви способности. Няма ли един по-корав мъж около вас да хване лопатата, кирката и брадвата и да сложи край на тази драма.
Между другото с "обрязване" на живите храсти и дървета ще предизвикате само допълнително обрастване с издънки, трябва да се изкоренят.
vbs - напреднал
preslav написа:
Що си вкарваш таралеж в гащите - остави обрязването на Ходжата! На тези не им се бачка, за времето от което си бъбрим тук щяха да са съборили не 10, а 20 дървета, не с брадва, а със сатър.
Аууу, това изказване съм го пропуснала!
Много си настървен, Преславе.
И много категоричен.
Дали ни се бачка, колко сме и какви сме, представа си нямаш.
Нещо по същество имаш ли да кажеш, или просто разпускаш, след тежък ден? По подходящо място не намери ли? Жената да не е излязла? Или да сриташ кучето? Да припикаеш градинката на съседа.. :? . такива работи.
Давам идеи, иначе ти си знаеш, пиши си, не ми пречи.
vbs - напреднал
Делян написа:
Ами обяви няма, защото обикновено тези работи си ги върши всеки градинар сам, не са необходими кой знае какви способности. Няма ли един по-корав мъж около вас да хване лопатата, кирката и брадвата и да сложи край на тази драма.
Между другото с "обрязване" на живите храсти и дървета ще предизвикате само допълнително обрастване с издънки, трябва да се изкоренят.
Да, така изглежда, че с обяви няма да стане. Единствените двама в селото , които можеха , ги питахме.
Единия беше много свестен човек и очевидно са го оценили и на друго място, защото замина на работа.
Другият не ни е по джоба. 1000 лв за рязане ми се струва шега.
Обясних, че от нас никой не може да отреже и нареже толкова голям брой дебели дървета без резачка.
За живите храсти и за мъртвите дървета идеята беше да се изкоренят след отрязване.

Пламене, с кмета почнахме, той ни изпрати при първия човек.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "От запустял двор - градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: