• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Според мен е рано. Ако се отрежат и тръгне сокотечението при намалени клони шанса да цъфне във студа е по голям. Преди15 март нищо не режа. Изключая няколко пръчки за обръчи на зарезан :partyman:
Делян - специалист
Утре няма да стане, че съм на работа, но в събота, няма начин - ще се нарежем, т.е. ще зарежем :-D
както каза колегата, поне да сложим обръча...
А на 14-и пак...
mgbagera - специалист
Късно ли е вече за подрязване ? Гледам кайсията беше тръгнала да прави пъпки но сега като падна сняг в северозапада и малко ще я забави. Ябълката и прасковата още не дават признаци и предполагам за тях още не е късно :?
Чираче - майстор
Аз подрязвам по всяко време на годината. Щото съм чирак. :? Но правилното е до към средата на март в зависимост от времето и около средата на август.
wanderer - специалист
най-правилно е когато растенията са в покой - от листопада до набъбване на пъпките. с тази шантава зима обаче много неща се объркаха. според мен режи във възможно най-кратък срок. не знам точно какво се влага от колегите в термина "подрязване" това дето трябваше да се направи миналия месец се нарича зимна резитба. през лятото се казват пензиране и филизене. по чужбинско са доста разпространени летните "резитби". т.е. - на клона който би израстнал неподходящо през вегетацията и впоследствие би се наложило неговото премахване, чрез пензирането му се забавя растежа, или чрез филизенето се премахва още в зародиш за да не губи хранителни вещества растението от зимното му премахване. 2-3 кратното филизене през вегетацията до голяма степен може да облекчи последващата зимна резитба.
Делян - специалист
Аз режа от ноември до края на февруари, когато позволява времето. Както каза колегата, добре е и лятото да се филизи, но пък тогава има много работа и почти не остава време за това.
Здравейте

Имам нужда от помощ при подрязване на 3 млади ябълкови дръвчета и една черешка, искам да се науча да го правя сама и ако може онлайн някой да ме насочи от къде да започна. Прикачвам снимка на първата ябълка.
Прикачен файл:
IMG_6811.jpg
Прикачен файл:
IMG_6814.jpg
preslav - майстор
пон фев 11, 2019 1:32 pmSV80 написа:
Здравейте

Имам нужда от помощ при подрязване на 3 млади ябълкови дръвчета и една черешка, искам да се науча да го правя сама и ако може онлайн някой да ме насочи от къде да започна. Прикачвам снимка на първата ябълка.
IMG_6811.jpgIMG_6814.jpg
Записвам се за темата, че и мен ме чака оформянето на млада кайсия. Помня само, че клоните се съкращават с 1/3, върхът също се съкращава, но колко???
Andri01 - майстор
Оформят се скелетните клони,които след години ще станат основните. Те определят и разтежа-дали ще тръгне на горе и високо ,или ще се разпростре по-ниско,но настрани По лесно за обиране,рязане и пръскане.
Virtex - майстор
пон фев 11, 2019 1:32 pmSV80 написа:
Здравейте
Това е някъде из Острова ( UK ), нали ? Готин и голям двор, дано имаш желание да се занимаваш с него :)




Иначе по темата - нали сега е времето за рязане на стари и изсъхнали клонове на дърветата, главно кайсии ?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Резитба на овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: