• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Hoвoceлckи - майстор
nautilus33, снимай го ако можеш това дръвче преди резитбата. Може би от няколко страни и ни го покажи да видим кой, какво, до къде би орязал. Ако искаш и - след (ако носиш на забележки :-D ). Мисля, че ще се получи полезно обсъждане.
wanderer, ни най-малко не съм се обидил. Просто си заявявам становището, а всеки да си решава за себе си. Спора винаги съм го намирал за полезен, стига да не се обижда. Почти всичко, което знам и правя (изобщо в живота) може да се направи по много различни начини. Добре е, когато човек знае за повече начини и може да избере за себе си най-подходящия. Най-лесно и добре става с пари. Всичко. Ама откъде за всичко :?: Та затова сме и в този форум :wink:
infomar
Ето ти да видиш как аз съм си ги окастрил, не е професионално, но за мен поне върши работа. Сигурно може и по-добре.


Изображение
Кайсия.

Изображение
Слива

Изображение
праскова

Изображение
Праскова

Изображение
Ябълка


Изображение
круша.
EDI - майстор
Аз ако ви кажа как ги кастря, ще ме емнете веднага. :lol: Имам няколко дръвчета - три ябълки, круша и праскова, в общи линии за пълнеж на двора.Кастря ги по вдъхновение, както ми дойде и както ми идва в момента, в общи линии не спазвам никакви правила.Пръскам когато се сетя.Не винаги има много плодове, но без плод не са останали никога.Винаги има като отида на вилата, да си хапна нещо прясно.
nautilus33 - майстор
Hoвoceлckи написа:
nautilus33, снимай го ако можеш това дръвче преди резитбата. Може би от няколко страни и ни го покажи да видим кой, какво, до къде би орязал. Ако искаш и - след (ако носиш на забележки :-D ). Мисля, че ще се получи полезно обсъждане.
wanderer, ни най-малко не съм се обидил. Просто си заявявам становището, а всеки да си решава за себе си. Спора винаги съм го намирал за полезен, стига да не се обижда. Почти всичко, което знам и правя (изобщо в живота) може да се направи по много различни начини. Добре е, когато човек знае за повече начини и може да избере за себе си най-подходящия. Най-лесно и добре става с пари. Всичко. Ама откъде за всичко :?: Та затова сме и в този форум :wink:
Чак сега виждам написаното, а резултата е вече налице, та нямам снимки от "преди". Но дръвчето е на такова място, че само откъм улицата евентуално мога да го снимам. Но Другото ще го режа утре, та ако не забравя, ще го снимам преди и след, макар, че при него май има по-малко за рязане. Днес комщията ми помага с акъл, та съм доволен от резултата, поне за мен си. Вчрно доста пъпки отидоха, но и доста останаха. Махнах и два по-големи клона, които бяха частично иззъхнали. И кората не им беше много добре. След това намазах със зелена блажна боя, че друга нямах под ръка. Има и два клона на върха, на които среза предполагам е над 2см, но просто нямам как да намажа с блажна боя, понеже не стигам до там.
Чираче - майстор
infomar написа:
Ето ти да видиш как аз съм си ги окастрил, не е професионално, но за мен поне върши работа. Сигурно може и по-добре.


.
Прави ми впечатление, че си оставил тънки и дълги клони с цвят. На високо трудно се берат плодовете, а и при вятър падат. Виж аз как съм оформил короната на една от кайсиите. Всяка година ражда много, с изключение на миналата година. Просто нямаще пчели, и плода беше малко.

Прикачен файл

P1010273-1.jpg
Lisko - майстор
Аз не торя и не пръскам. Три млади сини сливи. ;-)
Квото стане. Но за рязането се опитвам да се науча.
Лошото е че са много наблизо (сами си изникнаха така), та може би ще трябва да отсека едната за да се разредят.
В това време 4-та вече расте, на 4 годинки е вече.
Не съм ашладисвал (от страх от грешки) ма тия 3-те на 4-тата година вече си раждаха.
Hoвoceлckи - майстор
wanderer, би ли коментирал показаните снимки? Мисля, че има какво да се каже , макар че на място е "по-друго". Разбрали сме се, че никой няма да се обижда на коментари по рязането му :) Понеже съм от тези дето все им е жал за повечето клонки и направо противник на силното съкръщаване, ще питам за мнение за кайсията на чирачето. На мен ми се струва доста наднормено гъста?
Инфото май си оставя доста от леторастите :? Дръвчетата му май се нуждаят от доста яко съкръщаване "за подмладяване"?
wanderer - специалист
ще опитам, но наистина се надявам да не засегна някой. знам че всеки прави максималното според възможностите, времето и интересите си. аз например правя всичко възможно да си спестя барникането по колата. просто не ме влече това. та: относно снимката на чирачето короната е свободорастяща, сравнително добре балансирана, и мисля че има нужда от резитба за просветляване и проветряване в средната част на короната. така отдалеч не мога да коментирам резитба за подмладяване. по скоро не, защото се вижда че клоните са добре гарнирани с цвят. когато растежа започне да се изнася към върха на короната, тогава има по голяма нужда за по силно съкращаване на многогодишна дървесина. относно снимките на infomar: при ябълките е направена грешка при формирането на короните още в младенческа възраст. нещо средно между чаша и свободорстяща корона, но с много остри ъгли на клоните спрямо оста на дървото. при година с много плод, вероятноста клон да се отцепи е голяма, от опит го казвам. най добрата тенденция е короната да върви към отваряне, а не обратното. на втората снимка до оранжерията виждам скелетните клони в един диапазон може би от 80 см чисто оголени. защо? по този начин само се измества местото на плододаващата дървесина към периферията на короната, и всички мероприятия (бране, пръскане) стават по трудни. прасковите са по добре като формировка на короната, макар че аз бих орязал още много, особено вътре в короната. признавам си обаче, като видях преди години за първи път на живо резитби на праскови в сливенско се уплаших. прасковата плододава на двегодишна дървесина и понася повече рязане. общо взето в овошарството принципите не са сложни, и най важното са логични. най лесно става с комбиниране на практика и теория. адмирации на Lisko за непръскането. когато се занимавах с дървета не успявах без препарати. сега друг вятър ме вее, отглеждам си единствено малко зеленчуци, без торове и химия, и всичко си е ооок. EDI, като намразиш някоя ябълка, имат доста интересна дървесина. дяла се с длето еднакво добре във всички посоки :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Лично благодаря за отзоваването! За "подмладяване" говорех при ифомара. Точно заради оголените клони. Очаквах ти да дадеш някакво обяснение за явлението. Аз допускам оставянето на много голяма част от леторастите? Ако се съкратят смело скелетните клони, сигурно ли е, че ще избият достатъчно "резервни"? В това отношение нямам опит и се притиснявам на такава стъпка.
infomar
Hoвoceлckи написа:
Лично благодаря за отзоваването! За "подмладяване" говорех при ифомара. Точно заради оголените клони. Очаквах ти да дадеш някакво обяснение за явлението. Аз допускам оставянето на много голяма част от леторастите? Ако се съкратят смело скелетните клони, сигурно ли е, че ще избият достатъчно "резервни"? В това отношение нямам опит и се притиснявам на такава стъпка.
Около въпросната ябълка и около крушите има асми и самите дървета се стремят да се развият над асмите. За това и клоните на нивото под асмите не са развити, не ме слушат.... там е сянка. Ще пробвам тази година да пусна пак малко клонки в долната част, дано има ефект, но ниските клони ми пречат когато минавам - все пак това не е овощна градина а двор. Сложна работа... ако дворът ми бе 5 декара нямаше да имам проблем.... Дърветата са на 4 години, карат петата. Аз съм ги засаждал и рязал. Стремял съм се да имат по 3-4 основни клони и по-малко разклонения, защото са млади още. Явно ефектът на милосърдието оказва при мен влияние при обрязването... Ябълките дадоха плод миналата година за първи път, крушите и сливите за втори, а прасковите са 8 годишни. Тази година се очаква да е плодовита, както е тръгнала.
На Чирачето дървото ми харесва като оформяне.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13

Тема "Резитба на овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: