• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Lisko написа:
Експертите, моля помогнете ми. Имам 3 млади сливови дръвчета (сини сливи), от които двете са раждали вече две лета а третото очаквам да даде това лято за първи път.
Сливата лесно се реже щом като ти искаш да формираш короната както на теб ти харесва. На сливата се виждат плодните пъпки. Брой си че колкото повече пъпки отрежеш, толкова по малко сливи ще береш. Всяка пъпка е слива. :partyman:
fbr - майстор
Много на брой сливи винаги не означава повече на тегло сливи.
Lisko - майстор
gnt69 написа:
Lisko написа:
Експертите, моля помогнете ми. Имам 3 млади сливови дръвчета (сини сливи), от които двете са раждали вече две лета а третото очаквам да даде това лято за първи път.
Сливата лесно се реже щом като ти искаш да формираш короната както на теб ти харесва. На сливата се виждат плодните пъпки. Брой си че колкото повече пъпки отрежеш, толкова по малко сливи ще береш. Всяка пъпка е слива. :partyman:
Всяка пъпка слива, ма нали има и пъпки от които тръгват нови клони? Тия които са много близо до единия или другия край на клона и те ли се броят (за сливи ;-))
gnt69 - майстор
[quote="Lisko"
Всяка пъпка слива, ма нали има и пъпки от които тръгват нови клони? Тия които са много близо до единия или другия край на клона и те ли се броят (за сливи ;-))[/quote]
Това където казах важи в общия случай. Брой ги 99% сливи и 1% клони. Ама за да станат сливи трябва и да кацне пчеличка, да няма дъжд при цъфтежа, да няма бурен вятър при цъфтежа да обрули цветовете. Ако пък случайно от всяка пъпка стане слива половината сливи ще изпадат щото дървото е умно и ще се изчисти самичко. Само колкото може да изхрани толкова ще останат. :partyman:
Lisko - майстор
gnt69 написа:
Lisko написа:
Всяка пъпка слива, ма нали има и пъпки от които тръгват нови клони? Тия които са много близо до единия или другия край на клона и те ли се броят (за сливи ;-))
Това където казах важи в общия случай. Брой ги 99% сливи и 1% клони. Ама за да станат сливи трябва и да кацне пчеличка, да няма дъжд при цъфтежа, да няма бурен вятър при цъфтежа да обрули цветовете. Ако пък случайно от всяка пъпка стане слива половината сливи ще изпадат щото дървото е умно и ще се изчисти самичко. Само колкото може да изхрани толкова ще останат. :partyman:
Да да, това ясно. Видях ги вече и двата ефекта - някои пъпки не станаха сливи, а някои сливи изсъхнаха (особено миналата година, предната беше по-силна). За 99-то % мерси, не знаех.
kr1100 - майстор
Не е точно по заглавието на темата , но вчера започнах с резитбата на лозите./ тези , които не са на вдигнати на асми/.
EDI - майстор
Не избързваш ли малко. :?
nautilus33 - майстор
Е нали утре е Трифон зарезан поновому. Така, че не е избързал май :)
fbr - майстор
Навремето в текезесето почваха да ги режат още от есента, паднеха ли листата и почваха.
Djack - специалист
Щом са се дръпнали соковете, не е проблем да се реже! Около мен, хората отдавна си изрязаха дръвчетата и асмите! Аз също ударих овошките, а тия дни ще орежа и асмите! По-добре е сега, че времето е топло и може да излъже растенията, гледам по дръвчетата, вече взеха да избиват пъпки и листенца!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Резитба на овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: