• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
EDI - майстор
Вандерер, знам за дървесината, миналата есен изкорених в града една ябълка и тази година си нарязах шайби за разни проектчета. :lol: Стеблото беше дълго около 130-140 см с Ф около 10-12 см, та сега си имам доста материал за кутийки и други такива дреболии. :lol: Даже вече направих една кутия за бижута на жената, да пробвам как се работи ябълкова дървесина.На село стеблата още са тънки, не е дошъл момента, дето се вика. :lol:
Чираче - майстор
wanderer написа:
та: относно снимката на чирачето короната е свободорастяща, сравнително добре балансирана, и мисля че има нужда от резитба за просветляване и проветряване в средната част на короната. така отдалеч не мога да коментирам резитба за подмладяване. по скоро не, защото се вижда че клоните са добре гарнирани с цвят. когато растежа започне да се изнася към върха на короната, тогава има по голяма нужда за по силно съкращаване на многогодишна дървесина.:
От снимката не е много ясно дали има нужда от просветляване. Клоните са сравнително далеч един от друг, и няма централен клон. Аз правя резитба към средата на август, като премахвам лакомниците. Избиват нови клонки. На пролет само дооформям, ако нещо не ми харесва в развитието.

Ето и резитбата на други дръвчета.
Бях обещал снимка на първоначално оформяне на корона на кайсия на втората година от засаждането, като още в началото премахвам излишните листни пъпки.

Има и снимка как си подготвям разсад за асми.

Прикачен файл

P1010298-1_Ink_LI-1-1.jpg

Прикачен файл

P1010299-1.jpg
P1010299-1.jpg (83.54 KиБ) Видяна 2293 пъти

Прикачен файл

P1010296-1.jpg

Прикачен файл

P1010292-1.jpg

Прикачен файл

P1010287-1.jpg
Последна промяна от Чираче на ср апр 05, 2017 9:05 am, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
infomar написа:
Около въпросната ябълка и около крушите има асми и ...
Аз не случайно написах, че се реже и "според зависи" :-D Обстоятелствата ги разбрах, но така не се ли чупят много тези клончета?
nautilus33 - майстор
Да използвам темата, за да не отварям нова. Искам да попитам по всяко време от годината ли може да се реже изсъхнал(вероятно болен) клон на старо дърво? И също така как да рабера дали блажната боя, която купувам е безирена или лакова, понеже четох, че лаковата съдържа спирт, който пречи на раните да зарастнат?
wanderer - специалист
едва ли спирта е проблема. в една от рецептите за овощарска замазка която съм приготвял преди време компонентите бяха лой, колофон, дървена пепел, пчелен восък и спирт. кофтито е, че заради восъка напролет пчелите нагризваха намазаното - явно искаха да вземат восъка на аванта. горещо ти препоръчвам готова замазка. вече нямам идея от марки и производители, но тази която съм използвал беше с военно-зелен цвят, гъстота на цедено мляко, и мирис на антибиотик :-D . прави доволно дебел слой, и можеш да го повториш следващата година. за отрязването не виждам проблем щом клона е мъртъв. според моята логика колкото по рано се оттърве дървото от него, толкова по навременно ще зарастне раната, и риска от зараза на други части на дървото се намалява. какво е дървото?
nautilus33 - майстор
Една 30-40 годишна череша :)

ПП трябва да видя кога ще кача снимки на малката череша, на която сложих разпонка, че се сетих, че ме беше питал в моята тема, за да кажеш как съм се справил, че ми се струва, че съм ги наклонил повечко от колкото трябва.
wanderer - специалист
  • не е в първа младост дървото, и дано не го споходи апоплексия (макар че в мен остават съмнение за това). богат опит с череши нямам, но съм чел в старата литература, че при нея най трудно заздравяват раните, и при отрязването на над седем годишен клон раната не се затваря. затова режи възможно най грамотно, и мажи с нещо защитно. когато можеш снимай наведените клони.
  • п.с. - сега ровнах в нета - доста варианти има на готови замазки. при всички случаи са по добре от каквито и да било блажни бои
nautilus33 - майстор
Ами вариантите са два- с трион от тези дето го държат двама души или с моторна резачка. Не знам, кое е по-добре. Иначе до колкото съм чел, се резе до основата, т.е. почти до ствола, понеже клона тръгва оттам, само че не знам косо ли да го режа илинаравно със ствола(мисля, че се нарича "на пръстен").
wanderer - специалист
ако клона е дебел, и има опасност като завършваш рязането да се сцепи надоло по стъблото, по добре го отрежи с резачка по отдалеч, а после си направи финалния разрез над клоновия пръстен. препоръчва се възможно най гладък отрез, и аз съм го постигал единствено с ръчен триони за рязане на сурова дървесина.
nautilus33 - майстор
Ами не е много дебел, но не е и много тънък.

ПП днес забелязах, че една от ябълйките май е болна. Кората по ствола и по някои от скелетните клоно е обелена, все едно е ядена от дървояди. Та, другата седмица трябва и с това да се оправя.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Резитба на овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: