• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
chapara - майстор






https://www.google.com/search?q=%D1%80% ... 93&bih=502

Много важна стъпка сега е оформянето на короната, гледай как изглеждат плодоотдаващите дръвчета, височина на короната, просвет на слънце, за върха - връх няма , премахва се след достигане на нужната и желана височина всяка година.
iivanov - майстор
Дръвчетата са супер за оформяне на вретено . Това е много модерна корона за интензивно плододаване . Накратко това е свободнорастяща корона , която се оформя като конус . Общо взето представлява стебло към 2,5 м и полускелетни клони , които излизат от него . Дръвчетата встъпват по-рано в плододаване , като рекорда ми е от миналата година , когато една новозасята ябълка сорт "Флорина" цъфна и даде плод .
kr1100 - майстор
[quote=iivanov когато една новозасята ябълка сорт "Флорина" цъфна и даде плод .
[/quote]
Не я натоварвай, оставай само по 1-2 ябълки Вс. други долу.
Мерси за отговорите, по конкретно ме интересува първия етаж на моето дръвче е доста ниско на около 50 см от земята какво да го правя, а между първия и втория етаж има доста разстояние около 70 см, Трябва ли да се премахне първия етаж? Има и доста дълги тънки клони трябва ли да с подрежат?
iivanov - майстор
На първия етаж пет скелетни клона са много . Можеш да "качиш" едни 5 см , като отрежеш най-долния . А можеш и още , ако оставиш три . Втория етаж по същия начин можеш да го свалиш . Трите клона , които растат на едно ниво се махат , като за втори етаж се приемат по-долните . Така ще ти се отвори нужната височина за третия етаж , който вече се е заформил .
Чираче - майстор
Аз бих премахнал най-долните клони, като ги отрежа до дъно/т.е. максимално близо до основното стебло, без чеп, за да може да зарасне срязаното/. Много са ниско. От второто ниво бих премахнал централния клон до дъно, като оставя 4 клона през около 90 градуса. Тях ще ги скъся до дължина 50-60 см, като ги отрежа на листна пъпка. Отрязването го правя от външната страна, максимално близо до пъпката.

За почвата от долу. Стремя се да не поливам близа до стеблото. Там заравнявам почвата под нивото на облагородяването. Правя канавка с диаметър поне 1м около стеблото, и там поливам. По този начин се стимулира кореновата система да се развива на стани.
chapara - майстор
вт фев 12, 2019 8:24 amЧираче написа:
Аз бих премахнал най-долните клони, като ги отрежа до дъно/т.е. максимално близо до основното стебло, без чеп, за да може да зарасне срязаното/. Много са ниско.
+1, адски са ниско, първи етаж трябва да е не по ниско от 80 см. от почвата. +1 за начина на поливане, освен за стимулиране на кореновата система предпазва от загниване на ствола.
Много благодаря за конкретните отговори. Скоро ще кача снимки и на второто дръвче.
iivanov - майстор
Не съм съвсем съгласен с това , че е ниско . Гледам градинката е зачимена , съответно отдолу няма да влизат машини за обработка . С ниската корона впоследствие ще има по-малко катерене по стълбата за задължителното всеки сезон рязане на петия етаж .
Миналата година имах 3 огромни ябълки на първия етаж само , по горните етажи окапаха когато станаха големи колкото орехи, но самите клонки са много тънки и се наложи да завържа за стеблото за да издържат плода. Какво да направя за да се одебелят клоните.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Резитба на овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: