• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Hoвoceлckи - майстор
Как няма да изчезне като Стефан го заяде още с първия си пост. После пуска мухи "Що форума умира". Ми като се посрещат с рогата напред новодошлите - какво друго.
За рязането. Нищо фатално в крайна сметка. Колкото и да го окастрите едно дръвче, то винаги си има спящи пъпки за такова "военно положение". Ще си избие леторасти колкото си иска. Личното ми впечатление е, че плододаването не е най-пряко свързано с рязането. Имал съм години избива на леторасти, а плодовете малко, че и дребни. Според мен по съществено е прореждането на самите плодове. Имам предвид основно при ябълката. Това е голяма играчка, но резултата е най-добър. Изобщо не отричам рязането по принцип!
iivanov - майстор
Hoвoceлckи написа:
Нищо фатално в крайна сметка. Колкото и да го окастрите едно дръвче, то винаги си има спящи пъпки за такова "военно положение". Ще си избие леторасти колкото си иска.
Що мА караш да пиша тук , като искам да пиша У другия форум ?!! :-D Ми , че нали сега , по време на сокодвижението , но преди появата на листа от които дървото да се храни , рязането на клонки отнема резервите , които са били натрупани точно за този период . И как дръвчето да го приеме нормално , а ? :stock1:
ПП до изчезналия . Можеш да си ги режеш сам . Почти никога дръвчетата не тръгват да растат , като по картинките . Важното е да знаеш , че семковите залагат плодни пъпки на двугодишна клонка , а костилковите на едногодишна .
Чираче - майстор
Hoвoceлckи написа:
Как няма да изчезне като Стефан го заяде още с първия си пост. !
Въобще не съм мислил да се заяждам с него. Просто сметнах, че е добре да покаже в профила си за кое населено място става дума.

Ако не забравя, утре ще направя снимка на кайсия, засадена миналата година. Просто съм отрязал излишните клонки, и в момента оформям короната, като премахвам листните разклонения още в началото на развитието им.
Hoвoceлckи - майстор
В Козлодуй или в Пловдив?
iivanov, а сега никакво рязане [-X Казвах го по принцип :thumbs:
wanderer - специалист
Hoвoceлckи написа:
За рязането. Нищо фатално в крайна сметка. Колкото и да го окастрите едно дръвче, то винаги си има спящи пъпки за такова "военно положение". Ще си избие леторасти колкото си иска. Личното ми впечатление е, че плододаването не е най-пряко свързано с рязането. Имал съм години избива на леторасти, а плодовете малко, че и дребни. Според мен по съществено е прореждането на самите плодове. Имам предвид основно при ябълката. Това е голяма играчка, но резултата е най-добър. Изобщо не отричам рязането по принцип!
  • не съм съвсем съгласен с всичко което си написал. правилно, че като се "окастри" дървото няма да загине. има много стипуларни пъпки в запас, но по добър резултат дава ако се ореже, и то грамотно, и с разбиране, а не подражателски. и напротив - плододаването е в голяма зависимост от грамотната резитба. не омаловажавам поливки, наторяване, прореждане, растителозащитни мероприятия и др. просто за добри успехи, а понягога изобщо за някакви успехи те трябва да се правят с разбиране, и взаимовръзка, а при доста практика - и с усет. в случая ябълката плододава (с малки изключения) на тригодишна дървесина. ако от неразбиране през настоящата зимна резитба се окастри миналогодишния прираст на който това лято трябва да се заложат плодни пъпки, догодина не чакай добив като хората. във вегетацията без, или с много слаб добив излизат повече леторасти, защото силите на дървото като няма плодове в които да отидат предизвикват по силен растеж на леторасти. това пък води по следващата година до залагане на много плодни пъпки и голям добив от много дребни и лошокачествени плодове. тоест създава се предпоставка за така нареченото "алтернативно плододаване" - редуват се година с много и дребни плодове, и година без добив. отделно че (по спомен) има сортове, които са предразположени към алтернативното плододаване. иначе съм абсолютно съгласен с теб за прореждането. зависи много и от сорта, общо взето като прореждаш добива няма да го изгубиш като количество, само ще повишиш качеството на продукцията, има по добро проветряване, огряване изхранване и др. мого горещо препоръчвам филизенето и пензирането като алтернатива на ампутиращите зимни резитби, но затова трябва да има условия - лесен достъп до всички части на короната. :)
Hoвoceлckи - майстор
Ни най-малко не държа, който и да е, да се съгласява с мен. Аз съм аматьор в овощарството. Попрочел съм доста неща, но някак си написаното ... не ми върши много работа. В повечето случаи нещата са доста индивидуални. Решенията се взимат "според зависи" :-D Да, трябва да се знаят някои основни правила, но за вкъщи, за няколко дръвчета, не намирам за опасно всеки сам да си се занимава с резитбата. При желание и старание практиката учи най-добре. В днешно време има възможност да се снима. Всеки с мерак е добре да си спретне архив на дръвчетата като всеки месец добавя снимки. Така ще може да забележи кое-как се развива.
Един полезен линк:
http://recepty.bg/gradina_12-2079-Razuc ... da-rezhete
wanderer - специалист
хех, за линка който си пуснал - колко малко като количество информация, а колко много време ми трябваше да го обърна в главата си, да ги науча тези пусти клончета, и да почна да режа без да мисля, по скоро да мисля в движение :) . не съм искал да те засегна, ако така си го почувствал. просто ми е омръзнало всяка година да ходя да показвам на някой, който не си впряга грам акъла, и следващата година вместо да е научил нещо, е пак на кота "нула", и пак иска да му режа. според мен резитбите са едно от най важните мероприятия, и не бива да се неглижират. :snakeman: в една стара овошарска книга беше написано, че не трябва да се водим от шаблона, а от принципа. това е.
nautilus33 - майстор
Ами аз утре ще извърша резитба на една от ябълките, пък да видим какво ще стане. Само ме е страх да не му навредя, понеже вече има листа и плодните пъпки си личат, макар да не са се отворили. Но ще действам, понеже ми казаха, че в най-лошия случай няма да роди много плод, а аз се опасявах да не загине дървото ако не го направя като хората.
plamen6703 - майстор
Кака Мара казва, ако не стане, да изсъхне :-D Ти си млад и няма как да не стане, резултата ще е повече от добър и не забравяй да се похвалиш, а кой какво казва не го приемай всичко за достоверно, на някои само приказките са им останали :-D
wanderer - специалист
nautilus33 написа:
Ами аз утре ще извърша резитба на една от ябълките, пък да видим какво ще стане. Само ме е страх да не му навредя, понеже вече има листа и плодните пъпки си личат, макар да не са се отворили. Но ще действам, понеже ми казаха, че в най-лошия случай няма да роди много плод, а аз се опасявах да не загине дървото ако не го направя като хората.
не се притеснявай, няма да загине. само внимавай, че в тази вече фаза плодните пъпки са станали "ронлви" и лесно се събарят като имаш съприкосновение с клончетата при резитбата.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Резитба на овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: