• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Lisko - майстор
Вредно ли е да режа сливите преди да са окапали листата? Че така по-добре виждам кое с кое си пречи.
vlax - майстор
съб окт 19, 2019 7:43 pmLisko написа:
Вредно ли е да режа сливите преди да са окапали листата? Че така по-добре виждам кое с кое си пречи.
Лиско,не знам да ли е вредно,но аз на пролет като няма листа виждам по-добре кое на кое пречи,и режа яко и безмилостно.
Пий си виното ,ако си го направил тази година и остави резитбата за напролет. :partyman:
liverpool-64 - специалист
Според мен е още рано за резитба,изчакай да паднат листата,,сега още върви сока.Комшията ми ,Бог да го прости,винаги режеше наесен,овошките му раждаха "в несвяст" ,разбира се , от много фактори зависи това, но есенното рязане в никакъв смисъл не е вредно или опасно. Аз по неговия пример също режа есен и напролет се отваря толкова много работа по градините,че поне дръвчетата да остане само да се варосат .
Krass - майстор
Дръвчетата се варосват есента.
Здравейте! Като начинаеща и нищо не разбираща градинарка имам много въпроси.
Имаме двор в който не е стъпвал човек 10 години. В него има лозе и череша, въпроса е какво да ги правя, не искам да ги унищожа, а си нямам напредстава кога и как се режат?
preslav - майстор
вт яну 21, 2020 3:52 pmМарианаС написа:
Здравейте! Като начинаеща и нищо не разбираща градинарка имам много въпроси.
Имаме двор в който не е стъпвал човек 10 години. В него има лозе и череша, въпроса е какво да ги правя, не искам да ги унищожа, а си нямам напредстава кога и как се режат?
Има една тема за начинаещите градинари - ако искаш присъедини се!
Merinjey93 - напреднал
ср мар 22, 2017 9:53 pmЧираче написа:
plamen6703 написа:

Язък, ...нямам проблеми с резитбата нито на лозето, нито на овощните си дървета, :)
Опитваш се да ме иронизираш, май. Чета внимателно съветите ти за резитбата на черешата. Посредствена работа и съвети. А даже и неси написал в профила си от кое населено място си.
А чираче видя ли че те иронизира, а ти вчера го защитаваше в темата за квалификационна степен.От 10 дни съм във форума за толкова кратко време постоянно този Пламен се прави на всеразвит.
Делян - специалист
вт яну 21, 2020 3:52 pmМарианаС написа:
Здравейте! Като начинаеща и нищо не разбираща градинарка имам много въпроси.
Имаме двор в който не е стъпвал човек 10 години. В него има лозе и череша, въпроса е какво да ги правя, не искам да ги унищожа, а си нямам напредстава кога и как се режат?
Я дай снимки, да ги видим, че за 10 г. това лозе може да е подивяло вече. Както беше моето...
Пък до Трифон Зарезан може да му измислим резитбата...

А моята череша, дето и тя беше изоставена 10 г., тази година ей така я изрязах:

Прикачен файл:
08-izriazvane.jpg

И на мен ми беше жал, обаче старото трябва да дава път на младото... така е в живота...
gnt69 - майстор
вт яну 28, 2020 9:55 pmДелян написа:
А моята череша, дето и тя беше изоставена 10 г., тази година ей така я изрязах:
И на мен ми беше жал, обаче старото трябва да дава път на младото... така е в живота...
Точно така се реже, на столче. Да има къде да приседнеш като се умориш. Аз каквото режа в къщи го режа така, след три четири години го ритнеш отляво, бутнеш отдясно и той излиза нищо не кореня.
kr1100 - майстор
приключих с дръвцата. Вършинака изгорен ш пепелта пресята и в участъка дето ще е доматЯ.
Започвам с асмите, че няма време./ имам кайсия с покарали листа, а на много дървета пъпките са набъбнали пред напукване.
Ако хване як студ - край няма плод.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Резитба на овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: