• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
До пета година не трябва да претоварваш дървото . В смисъл , че то вместо да развива корона , храни плод . На горните тънки клони върже ли нещо , направо махай .
chapara - майстор
Правилна резитба. Измери в сантиметри на каква височина са отклоненията на първия етаж, според мен на 30-40 см. Ако са по високо значи има визуална измама :?
вт фев 12, 2019 11:18 amchapara написа:
Правилна резитба. Измери в сантиметри на каква височина са отклоненията на първия етаж, според мен на 30-40 см. Ако са по високо значи има визуална измама :?

Кое да измеря от земята до клонките на първия етаж или самите клонки колко са дълги?
едната снимка е с размерите от земята, другата между 1 и 2 -я етаж.

Прикачен файл

IMG_6843.jpg

Прикачен файл

IMG_6842.jpg
chapara - майстор
Според мен този първи етаж от втората снимка трябва да се премахне плътно от стеблото и да се остави като първи етаж това от втората снимка. Той ще укрепне и ще се засили като основни клони, ще даде и възможност да се развие и стеблото. Централния клон трябва да се подреже на около 2.0-2.20 м. и никога да не се оставя да се вдига по на високо. Евентуални леторасли които ще се опитват да избиват по ниско се премахват на момента, още на пъпка. Основните клони не се подрязват до достигане на дължина 1,5 м., като не трябва да са повече от 4 бр. на етаж с цел просвет за слънце, лесно бране и хигиена да фиданката. Етажите е най-добре да са два до три. младата фиданка не трябва да се оставя с голямо плодоотдаване до 5та година с цел равитие и нарастване на стеблото и короната.
chapara мерси за конкретния отговор.
preslav - майстор
Да използвам темата - есента засадих една кайсия, запомних, че на пролет трябва да съкратя трите скелетни клона с 1/3, но не запомних колко да съкратя върха???
chapara - майстор
Така наизуст, без визуализация и Господ не може да ти каже :? :roll: , затова:

http://www.desant.net/show-news/19507
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Резитба на овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: