• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vinkelmen - специалист
При самозасмукващите помпи диаметърът на смукателната тръба не трябва да бъде по-малък от диаметъра на входа на помпата, а при височина на засмукване над 4 м, трябва да е по-голям. JSWm 3BH е с вход 1"1/4. Значително ще подобрите работата на помпата, ако монтирате тръба с един размер по-голяма от входа и. Успех!
  zag
Здравейте отново,
изпълних поливната и за сега работи наред. Възникна един "проблем", който не бях предвидил.

При свършване на водата в кладенеца в смукателната част влиза въздух през смукателя и възвратния клапан и системата за следващия цикъл изисква обезвъздушаване. Помпата спира да работи при свършване на водата, но докато спре засмуква и въздух. Преди помпата (в смукателната част) имам изведена вода от градския водопровод (точно за такива случаи) и е включена с един тройник към тръбата слизаща в кладенеца. Имам монтиран кран там и ръчно обезвъздушавам тръбата. Дойде ми идея да сложа и един клапан и да държа крана отворен и да управлявам клапана през телефона и така ще мога да обезвъздушавам без да трябва да ходя на място. Но ми се струва прекалено "ръчно крачно" това решение.

Има ли как да следя нивото на водата и преди да падне под нивото на смукателя да подава сигнал на хънтер контролера (или помпата) и да спира поливката?
preslav - майстор
И аз мисля, че реле от този тип е най-доброто решение, надеждни, дълговечни, прости.
Единственото, за което трябва да се помисли е надеждна връзка между кабела и електрода, който остава под вода след напълване на кладенеца.
  • 1
  • 2

Тема "поливна система - въпрос за намаляваш дебит на самозасмукваща помпа Pedrollo" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: