Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
juvesan - специалист
Добрее... проверих - Децис не им действа ( на гъсениците де) , Нуреле .... каквото имаше контакт пострада, следващата седмица ще видя има ли дълготраен ефект.... :drinkers:
gnt69 - майстор
Krass написа:
fillme написа:
За гъсениците ще ви препоръчам един малко по-неизвестен инсектицид - Алтакор. Убива и при попадане на препарата върху гъсеницата и при нагризване на напръсканото. Освен това убива и ларвите в яйцата.
То това нещо няма купуване http://flora62.bg/shop/product_info.php?products_id=482
Предполагам не пръскаш градския парк. :partyman:

http://sortovisemena-bg.com/units/%D0%9 ... ml?u=99857
Здравейте,

И аз пострадах от тази зелена гад - гъсеницата. Две редици чемшири покрай пътека заминаха заради нея... Оказа се, че имало голям бум в цяла България от тая гъсеница и много хора пострадаха... За жаласт успях да спася много малка част от чемширите и ще се наложи да ги сменям с други храсти..

Поздрави
mimilisa - специалист
Нуреле и Агрия е с един и същи състав на различни фирми. Аз залагам на българската Агрия като по-евтина.
http://sortovisemena-bg.com/units/%D0%A ... l?u=100350
vencislava.hristova - помощник
Здравейте! У дома имахме същият проблем с чемшира - изведнъж започна да съхне, а беше от години в двора и растеше нормално. Установихме че, от една страна, се е дължало на факта че не го подстригвахме както трябва. Оказа се, че трябва редовно да се кастрят клонките във вътрешността му, тъй като в един момент, когато са прекалено на гъсто, те задушават растението отвътре. Имаме и няколко котки които се разхождат в двора - вероятно и те са "наторявали" растението понякога, но не мисля че са основна причина за съхненето. Никога не сме имали гъсеници. Надявам се да съм помогнала - подкастряйте си чемширите редовно отвътре, за да растат нови листенца по краищата и да е красив и зелен! :)
juvesan - специалист
Не знам за Нурелето, обаче точно малко след него падна яка слана и изгори лозичките и ореха на комшията, на чемширите отгоре листата чак побеляха но.... факт е, че в тази комбиначция всякаква зелена гад изчезна и не се е появявала пак ....чемширите някак бавно се възстановяват, но и не умират , докато на комшията 2 та му едри чемшира са само черни клечки и ще ги реже.... Важното е, че победихме ...засега.... :prayer:
torbalan - Дървен философ
И аз пострадах... Май няма неналазен.

Десетина дни ни нямаше в къщи. Като тръгнахме - всичките си бяха зелени и хубави...

Сега има поне 4 - 5 напълно унищожени, а всички останали са налазени...

Прикачен файл

DSCF4916.jpg

Прикачен файл

DSCF4914.jpg

Прикачен файл

DSCF4913.jpg

Прикачен файл

DSCF4912.jpg
Последна промяна от torbalan на вт юли 18, 2017 8:57 am, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
И още няколко снимки.

Прикачен файл

DSCF4919.jpg

Прикачен файл

DSCF4917.jpg

Тема "Чемширите изведнъж започнаха да съхнат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: