Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
juvesan - специалист
Ще стане ясно то .. в неделя.... явно ще поливам с химикали ще има сеч...дано помогне... :weedman:
preslav - майстор
juvesan написа:
Ще стане ясно то .. в неделя.... явно ще поливам с химикали ще има сеч...дано помогне... :weedman:
Споко - всичко ще се оправи!
dpp - специалист
Тук в Бургас всичките чемшири станаха така. Не знам какво ги нападна но заминаха. Пред блока ни беше пълно - все едно ги бе валял някакъв дъжд ли кво ли . Кафеви и изсъхнаха.. :?
juvesan - специалист
Ах, тяхната ...леля зелена! Тъкмо живнаха чемширите и хоп - тая гад ги налази! засега няколко са поразени плътно, ама всички растения са по на 1 метър едно от друго и нямам съмнения какво ще се случи. Засега ги "олях " с Децис, ама не съм сигурен колко е ефективен - не ми изглеждат тотално поразени... :?

Прикачен файл

1491727199454.jpg
1491727199454.jpg (22 KиБ) Видяна 2276 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Писах някъде миналата година.
В Русе ги нападнаха, огромните чимшири в парка ги няма вече. В моя двор спасих почти нацяло еиния и малко от втория.
Изкъпах ги със сапунена вода
Понеже ме мързеше, го направих с веро. Изобщо не видях какви ги порази. Май и снимки публикувах
fillme - специалист
За гъсениците ще ви препоръчам един малко по-неизвестен инсектицид - Алтакор. Убива и при попадане на препарата върху гъсеницата и при нагризване на напръсканото. Освен това убива и ларвите в яйцата.
juvesan - специалист
Хубаво е като има идеи :idea: като чели и аз си спомням за сапунената баня нещо, ама ситуацията леко ме изнервя, че съм на мястото веднъж седмично все пак и при грешка резултата става съмнителен... а и освен това съм се заредил с Децис и Нуреле и реших да видя...щом нещо е отровно за други подобни гадини има вероятност да свърши работа. Ще видим . Озадачи ме резултата от Дециса - по описание си спомням , че ефекта е много бърз, а "моите" се качиха по върховете на клонките и там си мърдат..едва едва, но помръдват... дано да им е за последно... :drinkers:
п.с. Не е лошо да се пробват и нови химикали, така че си отбелязвам и Алтакора... за черни дни :partyman:
keymaker - специалист
Супер Сект Мега в комбинация със сапун като прилепител също върши работа . При норма 50 мл. на 5 л. разтвор дава добри резултати ,както контактно ,така и при поглъщане действа поне 2 седмици след третиране.
Krass - майстор
fillme написа:
За гъсениците ще ви препоръчам един малко по-неизвестен инсектицид - Алтакор. Убива и при попадане на препарата върху гъсеницата и при нагризване на напръсканото. Освен това убива и ларвите в яйцата.
То това нещо няма купуване http://flora62.bg/shop/product_info.php?products_id=482
fillme - специалист
Krass написа:
fillme написа:
За гъсениците ще ви препоръчам един малко по-неизвестен инсектицид - Алтакор. Убива и при попадане на препарата върху гъсеницата и при нагризване на напръсканото. Освен това убива и ларвите в яйцата.
То това нещо няма купуване http://flora62.bg/shop/product_info.php?products_id=482
Отдавна не съм го продавала, но последно когато го зареждах в аптеката имаше опаковки от 2 гр - за 10 л вода на 3.00 лв.

Тема "Чемширите изведнъж започнаха да съхнат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: