• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kikianev - напреднал
Здр.Колеги .Имам проблем с мотофрезата на село която е 500 Б-3 абе китайка.Значи проблема се появи миналата година и е ,че работи само на смукач .Като върна смукача работи като вдига и сваля оборотите и няма равномерна работа а като върна газта направо гасне и няма ниски обороти.Реших ,че карбуратора е запушен .Свалям чистих нищо.пак сваляне разглобих го до последната бурма .Слагам работи десетина минути като хората и пак същата работа.Реших да поръчам нов карбуратор но такъв с регулируем жигльор щото стария няма такъв .Дойде новия слагам и о чудо работи перфектно,и си викам за 15 пари реших проблема .Да а ма не другата седмица отивам на вилата ,и първата работа е да запала машината както и вика баща ми и греда.Пак същия проблем.Взимам един спрей за чистене на карбуратори ,чистене пръскане и нииищо.Нещото което ми направи впечатление е ,че на работещ двигател като пръскам със спрея работата се успокоява .Та въпроса ми е дали някой е имал подобен проблем ,и някакво мнение и съвет какво да правя.Варянт със сервиз не е удачен.Благодаря предварително.
gnt69 - майстор
Купи пресен бензин и пробвай пак.
lpoik - специалист
Аз имах същия проблем .провери кранчето за бензина дали пуска бензин, иглата на поплавака дали отваря ,в резервоара има цетка да не е запушена.Има и една лостова система над карбуратора за газта,провери нещо да се нее откачило.Пробай да запалиш двигателя като го наклониш на дясно.Моята го прави същия номер като фрезовам и е наклонена на ляво,сега си работи нормално,но гледам да е хоризонтална ,защото бензина се стича на една страна и ми гасне.Провери жигльора на иглата той е с много малък отвор.Успех. :?
preslav - майстор
gnt69 написа:
Купи пресен бензин и пробвай пак.
СТИГА - "кафа сиктир" от глупости! Какво му е прясното на един бензин? Държавния резерв от горива на всяка седмица ли го сменят?
Ай сиктир от глупости - те за това са ви яхнали пожарникари, юристи, артисти и всякави други ИСТИ!
mcm - специалист
Виж тази тема:

viewtopic.php?f=29&t=47687&p=622608&hilit=%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B0+%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%BE#p622608


От къде купи карбуратора ?
kikianev - напреднал
Значи за палене -пали от раз.Като го накланям наляво на дясно няма промяна .За приток на бензин ,абе ще го вида и това ама почва да ми се върти у главата ,дали пък нещо с този центробежен регулатор не е наред .Вече не знам .А сега се сещам ,че като го изгася и пляка в аспуха.Сменил съм свеща още от как я взех щото имам опит с един тример но това е друга тема.А карбуратора го поръчах от тао бао.Има ги и тук само ,че тук са без регулируем жигльор и продавача ме дразни щото го питам за един о-пръстен ,той ми вика -къф опръстен бе пич само цел карб.И те така.
iivanov - майстор
preslav написа:
gnt69 написа:
Купи пресен бензин и пробвай пак.
СТИГА - "кафа сиктир" от глупости! Какво му е прясното на един бензин?
Оууу , тпруу , кротко ! Та колко стаж на такива пърпоретки имаш , викаш ?
Бензина запазва качествата си 60 дни след производството . Оттам нататък вече е гняс . Най-чувствителни са двутактовите машини . Карбуратор "Микуни" на подобен двигател ( субару) се скапва за година и половина , при несменяне с прясно гориво . Ама на мен не ми пречи , че като почне сезона има здраво разтриване и горе-долу нещата се нормализират .
До колегата с проблема . Смени бензина и прочисти горвната система - резервоар , цедка , маркучето до карба .
Илчо Илиев - майстор
kikianev написа:
Здр.Колеги .Имам проблем с мотофрезата на село която е 500 Б-3 абе китайка.Значи проблема се появи миналата година и е ,че работи само на смукач .Като върна смукача работи като вдига и сваля оборотите и няма равномерна работа а като върна газта направо гасне и няма ниски обороти..
Колега, понякога и моята фреза го прави тоя номер-неравномерна работа, забелязах,че го прави като свършва бензина,но понякога и като има достатъчно бензин, но все пак си мисля,че е поради бедна горивна смес,,,
Макар,че си чистил карбуратора,а после си го сменил, проблема си е останал, провери /почисти от резервоара до карбуратора,а ако искаш елиминирай резервоара-маркуче+бутилка....
Дано откриеш причината,че тоя проблем май е често срещан при тези мотори...
infomar
iivanov написа:
preslav написа:
gnt69 написа:
Купи пресен бензин и пробвай пак.
СТИГА - "кафа сиктир" от глупости! Какво му е прясното на един бензин?
Оууу , тпруу , кротко ! Та колко стаж на такива пърпоретки имаш , викаш ?
Бензина запазва качествата си 60 дни след производството . Оттам нататък вече е гняс . .........
Теоретично сигурно си прав.
Да, ама Не.

Купувам бензина за култиватора от някаква незнайна бензиностанция. За четири години от както го имам култиватора, съм пълнил туба от 10 литра два-три пъти. (ползвам го пролетта и есента и не ми се налага да го яхам като моторетка) Смятай каква "гняс" е станал според теб бензина...
Култиватора си работи с него като часовник - дърпам и пали, работи без проблем. Двигателя е стандартно 7 коня китайче, обработвам 400 квадрата.
Та според мен проблемът ти не е в качеството на бензина а някъде по пътя между резервоара и карбуратора.
Не отричам, че е най-добре да зареждаш бензин директно от рафинерията в Бургас.
preslav - майстор
kikianev написа:
дали пък нещо с този центробежен регулатор не е наред
Мисля, че си на прав път - огледай лостовата система и се ориентирай кое лостче подава газ при върнат смукач. Подай ръчно газ и ако моторчето работи нормално се насочи към разглобяване на регулатора - предполагам едно почистване и раздвижване ще свърши работа и до смяна няма да се стигне.
Ако искаш снимай и пиши за идните поколения.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "проблем с мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: