• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
пет окт 23, 2020 2:39 pmvallo написа:
Здравейте, имам мотофреза Райдър РД 03 без фара от 3 години. Пролетта забравих бензина пуснат и сега когато се наложи да ползвам фрезата започнаха проблемите. Проблема е следния запалвам фрезата нормално като натисна съединителя за да потегля изгася. Почистих каборатора, с WD-40 телче за жигльорите, мисля че с него всичко е наред. Пак опитах да фрезовам работи около 5 мин. изкарах почти цял ред и пак угасна. Дръпнах да запаля, като подам газ изпатка и угасна. Плавно като подавам газ се мъчи не се форсира добре. Безина е пресен от Петрол. Ще съм благодарен за някави насоки и идеи.
Всичко е от карба, трябва киснене и механично чистене. Не мисля, че WD-40 е за целта, аз ползвах коресилин, но трябва да махнеш всички гумени уплътнения.
miroki - майстор
Ако не става, вземи друг. 15 лв е.
пет окт 23, 2020 2:39 pmvallo написа:
...работи около 5 мин. изкарах почти цял ред и пак угасна...
През тези 5 минути нормално ли работи? Пълни обороти, без смукач, форсира се от раз...?
vlax - майстор
пет окт 23, 2020 3:03 pmpreslav написа:
Всичко е от карба, трябва киснене и механично чистене.
Най-добре е като вземеш една стара тенджера,слагаш сода бикарбонат и вариш частите/карбуратора разглобен/.
Ще останеш изненадан как карбуратора ще светне като нов.После сглобяваш и настройваш.
Тоя филм съм го играл.
Карба ако е 15 лв направо купувай нов.
:partyman:
Валентий е отсвирил всички ангажирани, веднага след като си е решил проблема.
За да работи 5 минути, нормално според мен, че не поясни, проблем с карба не е имало.
Здраве да е и да не забравя кранчето!
Оправи се проблема беше калпава свещ. Сега е чук изорах градината 😃
вт окт 27, 2020 2:04 pmvallo написа:
Оправи се проблема беше калпава свещ. Сега е чук изорах градината 😃
Въх, пофали ма без да искаш. Кристалното ми кълбо последно време работи.
...поне за карба де.
Дано чукчето е закалено!
Мойта ако не запали, ше питам тебе от ще е!
Да питам- есенното фрезоване замества ли, поне донякъде есенната оран, че не мога да вкарам К 700 в 300 квадрата градинка?
kuger - майстор
вт окт 27, 2020 8:22 pmТрифон П.Трифонов написа:
Да питам- есенното фрезоване замества ли, поне донякъде есенната оран, че не мога да вкарам К 700 в 300 квадрата градинка?
До някъде, фрезата разрохква, докато орането обръща горния слой.
К 700 става, но ти трябват два такива и с лебедки. Също и магарешки плуг да го теглят насам-натам. Обаче ще ти трябват и два празни съседски двора /за тракторите/ :-D
Майтапя се, на младини от мерак си купих тракторче. За лозето ставаше, и за царевицата ставаше, та и за транспорт. Но за градинката ми :? определено не. Там фрезата е царят.
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов"
Да питам- есенното фрезоване замества ли, поне донякъде есенната оран, че не мога да вкарам К 700 в 300 квадрата градинка?
[/quote]
МТЛ-Б то и на цвят го докарва /Болгар МБ5 / с метални колела , плуг и тежести върши тази работа.Ама много работа подготве- да се сложат колелата с полуоски, тежести, да се закачи теглича на плуга и после самия плуг, да се сложи голямото ремъчно колелони друг ремък 1550 - аааа мн работа.
Мислех си да го пусна в градината около дръвцата с култиватора , ама ще си остана май само с ймисленетон :-D :partyman:
Днес разхвърлих под дръвцата и в гнездата за цигулки и тиквички хидратна вар , но не ми стигна.Утре ще купя 18 кила мамалигарска за 5,50лв в хубав дебел найлонов чувал.
Защо ли / - Хем за дезинфекция, хем за пооправяне на pH то на почвата / глинеста е /
Здравей те. Имам фреза Гардения от 4-5 години. 2 години не беше ползвана. Тази година фрезовах 100 кв. и забелязах, че от шестограмите към който се захващат фрезите започна да сълзи масло. След 20-тина дена само при запалване и избутване на ръка 2 метра маслото капеше обилно. Предполагам, че е някоя семеринга.
Някой сблъсквал ли се е с това?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "проблем с мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: