• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dragozow - майстор
Да, семеринги, дай я, ще я оправим. Зависи и от къде си де.
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов"
Да питам- есенното фрезоване замества ли, поне донякъде есенната оран, че не мога да вкарам К 700 в 300 квадрата градинка?
[/quote]

Не . Или оране или обръщане с права лопата или копане с чапа. Ся няма да знаеш какво е това.
Може да минеш да ти покажа нагледно.
Иначе казано Трапецовидна мотика .Поне 1 педя за дълбочина. Навремето беше доста разпространена преди 1980г/
нед ное 22, 2020 5:15 pmkr1100 написа:
...Навремето беше доста разпространена преди 1980г/
СОЗДТК (Световната Организация за Защита на Детето Трифон от Копане), ако си гледаше съвестно работата по него време, що гаджета щяха да са щастливииии....Пък аз на мамулити!!! Отбора на мач, аз на мамулити...Останахми втори, зарад разните им ръчно-аграрни техники.
Вероятно помниш самоделните фрези от Ижета и Балкани?! Те май бяха малко понатам (нанам) де.
Зимам си забележка, макар да знаех, че търся оправдание. На пролет да обръщам или вече няма смисъл?
Преди няколко дена фризирах и градината на баба Гана. Сташни бухти плющях!!!
kr1100 - майстор
[quote="Трифон П.Трифонов" На пролет да обръщам или вече няма смисъл?[/quote]
Действай до пролет има многооо време.
Аз маАм под оранжерията 6м х 4м - късо и не ми се занимава с монтаж и демонтаж на плуг и колела, тежести. Почнах с лопата ,превключих на чапата - утре ще правя смени :-D
Имам още патладжан на корени , но не знам дали ще узрее. Още е жълт / на проба много горчив след киснене в солена вода :?:
Остнаха ми мушмулите за бране.
Обаче защо копривата ми започна пак да цъфти по никое време ??
нед ное 22, 2020 8:10 pmkr1100 написа:
...Обаче защо копривата ми започна пак да цъфти по никое време ??
Ония дни е стартирала- беше топло. Снощи под Франгята стигна до 0 градуса, тая вечер върви натам- в момента е точно 2.5 на завет. Сутринта стъклата на колите почти бяха скрежасали.
Много растения се объркаха. В гората си е зелен килим.
https://photos.app.goo.gl/zgk4NQCYWCJkLJqG9
preslav - майстор
Карам я на принципа, по-добре надраскано с фрезата, отколкото нищо.
gnt69 - майстор
пон ное 23, 2020 6:18 ampreslav написа:
Карам я на принципа, по-добре надраскано с фрезата, отколкото нищо.
И аз тъй. Фрезовам по 3-4 хода докато са забие фрезата до долу, поне 25 сантима. :partyman:
miroki - майстор
Колеги, този жълтия маркуч срещу смукача, къде трябва да е захванат. Моят се мандахерца свободно. Фрезата си върви де.
Гардения 7 к.с.
В единият край е до основата на карбуратора на щуцерче, а другият? Може ли да видите на вашите?
Изображение
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "проблем с мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: