• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
wanderer - специалист
пон мар 23, 2020 8:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
Много хора грешат като мажат с маслоустойчиви силикони, на места където има бензин. Става като....да не пиша какво, а често и парченца запушваха каналите. Грешиха де, то коли с карбуратори, почти не останаха.
  • абсолютно съм съгласен за силикона. Просто като свърших работа миналата година подходих малко немарливо и изключих за проблема, и оня ден като налях бензи прокапа, та трябваше спешно да свърша работата преди да завали. Преди малко ми дадоха координати на едни представители на бригс, утре ще ги питам за оригинално, и ако не намеря отново ще търся аналог с кръгло сечение, макар, че ще се повторя - ходил съм в склада на голям производител и търговец на гумени рингове направо с карба, но пробите бяха компромис, и скоро протичаше. Благодаря ви за насоките и желанието да помогнете. :) Ще пиша ако има развитие.
  • п.с. - поне скивах, че карба има номер, и все пак и това е някаква насока за търсене :-D
dragozow - майстор
Ако ми дадеш модел, тип и код мога да ти кажа има ли само уплътнение и от къде да се купи. Те са набити някъде по металните части на мотора.
wanderer - специалист
На карбуратора пише: 215434
dragozow - майстор
Имам предвид модел, тип и код на двигателя, някъде е набит по металната част.
wanderer - специалист
Прикачен файл:
90909232_497046717655925_2158577630129946624_n.jpg
  • Междувременно правя едно допълнение: Намерих уплътнението за 12 лева. Също и онова на пробката, че глеам и то заминало - 8 лева. Но трябва да ги доставят на дистрибутор в Ст Загора, а от там към мен да си мисля вариант. Така, че ще почакам малко, и ако няма други директни варианти ще е от там. :)
dragozow - майстор
Няма го този по схемите, звънни тук и им продиктувай номера, това е вносителя на Briggs & Stratton за България, части имат и доставят по поръчка.

http://www.dezmomotors.com/contact.php
wanderer - специалист
Благодаря dragozow, поръчах ги. =D> От тях ми излезе най-удобно, направо до офис еконт, без да минават през дистрибутори. Утре трябва да са при мен.
dragozow - майстор
Там има всякакви части на Бригс, каквото нямат идва за около 2 седмици. Поръчвал съм много пъти чаркалаци за бригсове на над 20 години. Хората са печени, познаваме се още преди да станат вносители на марката.
wanderer - специалист
  • За протокола, и евентуално в услуга на някой закъсал като мен - това са оригиналните уплътнения и номерата им. Правилно ми е останал спомена, че на чашката беше с квадратно сечение.
Прикачен файл:
91056563_628023688047931_3076727945935454208_n.jpg
Здравейте, имам мотофреза Райдър РД 03 без фара от 3 години. Пролетта забравих бензина пуснат и сега когато се наложи да ползвам фрезата започнаха проблемите. Проблема е следния запалвам фрезата нормално като натисна съединителя за да потегля изгася. Почистих каборатора, с WD-40 телче за жигльорите, мисля че с него всичко е наред. Пак опитах да фрезовам работи около 5 мин. изкарах почти цял ред и пак угасна. Дръпнах да запаля, като подам газ изпатка и угасна. Плавно като подавам газ се мъчи не се форсира добре. Безина е пресен от Петрол. Ще съм благодарен за някави насоки и идеи.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "проблем с мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: