• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
keymaker - специалист
Разглоби и продухай карбуратора. Сигурен ли си, че всичко е сглобено както трябва. Вчера ремонтирах е една фрезичка на която някой се беше пробвал и наредил точно както нетрябва гарнитурите преди и след карбуратора, и ефекта беше като при теб.
preslav - майстор
Ето и една стара, но полезна и кратка тема - viewtopic.php?f=29&t=47687
kikianev - напреднал
Значи моторетката работи единствено и само на смукач.Ако съм дал газ и съм върнал смукача работи като КРАЗ :finga: центробежния регулатор се мъчи да регулира нещо .Върна ли газта направо гасне.Дали съм сглобил правилно -ми стария карбуратор съм го разглобявал около 49 пъти по схема ,без схема ,накрая го сънувах дее.а и карбуратора и нищо.За гарнитурите -да сменявал съм си ги като си ги режа сам от клингирит ма чак па от това да е не вервам щото като сложих новия карбуратор работеше пефектно .До следващата седмица.Та ако беше гарнитура и с новия нямаше да работи със слагането.Ако разбера все пак какъв е проблема непременно ще пиша ,ако не ми писне и не го оправа с варията за винаги :finga: :finga:
miroki - майстор
Ако е замърсен бензина или има ръжда в резервоара, колкото и да се чисти карбуратора, скоро пак става така.
При мен след почистване не се получи. Но гокато форсирам с отверката, лостчето до пружинката, се форсира идеално и се продуха и тръгна. Сменях и свещ и меката пружинка. Сега вече първо спирам бензина, чакам да свърши-изгасне и тогава гася копчето.
keymaker - специалист
Щом е работил добре в началото, значи от резервоара идват гадости и се задръства. Свали и издухай хубаво жигльора в средата, там където се завива чашката с поплавъка, може да го разкараш с разплетено кабелче.
preslav - майстор
Пропуснал съм момента, че с новия карбуратор машинката е работила известно време без проблем.
Според мен с годините резервоарът се е напълнил с фини батаци - решението е просто, почистване на карбуратора, поставяне на филтър на между резервоара и карба. Виждал съм всевъзможни филтърчета с филтърна хартия, а не телени цедки.
keymaker - специалист
Оригинално на сондата в резервоара има Финландия цедка и ако не е компрометирана небитрябвало да има проблем. Стария бензин образува една утайка подобна на клей, която не се разтваря в бензина и задръства жигльорите.
miroki - майстор
Филтър е добра идея, но незнам как ще го побера. Моята е гардения и много малко място има. Но ще опитам. Видях 2-3 плаващи боклучета пеи поплавъка.
preslav - майстор
miroki написа:
Филтър е добра идея, но незнам как ще го побера. Моята е гардения и много малко място има. Но ще опитам. Видях 2-3 плаващи боклучета пеи поплавъка.
Принципно избягвам да режа оригиналните маркучета - така винаги можеш да върнеш нещата назад. Купуваш си филтър, подходящо маркуче и скоби като оригиналните. Разкачаш от удобната страна (вероятно към резервоара) оригиналния маркуч, вкарваш в него единия край на филтъра (обърни внимание дали има посока), другия край на филтъра вкарваш в новото маркуче и го свързваш с резервоара. Дори и да има провисване това няма да е проблем, важното е филтърът да се фиксира там където няма загряване и да не се претрие от вибрациите.
Сам по себе си бензинът не прави утайки, утаяват се фините частици от лопатките на бензиновите колонки, утаяват се и батаците от цистерните, с които се транспортира горивото, да не говорим, че е често срещана практика с една и съща цистерна да се транспортират различни горива. Другият източник на замърсяване е собствените съдове за съхранение на бензин, небрежността когато зареждаме машинката (прахоляци, масла и т.н.).
Не знам за каква сонда говори "колегата" от предишния пост, може би прави някаква аналогия с автомобилните резервоари - тук всичко е на самотек и горивото постъпва в карбуратора от най-ниската точка на резервоара т.е. там където се събират всички утайки.
miroki - майстор
За филтъра на гърловината говори вероятно.
При мен крадоха бензина и го изкъртиха. Та влязло е все нещо (боклуци)
Резервоарите ръждясват.
Маркуча за бензина се показва около 5 см. За това писах, че няма да е лесно монтирането на филтър.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "проблем с мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: