• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
kikianev написа:
Здр.колеги .Китайчето е готово ,и сега работи като когато го взех.Та проблема се е оказал пак карбуратор и регулиране на центробежния регулатор.Ооопитах се да накарам майстора да ми каже как се регулира центр. регулатор но греда .Било трудна работа ,прави се на запален двигател и толкова.Сега ще видиме до кога ще е така .А иначе от сервиза са коректни ,действат бързо.Това е от мен.Пожелавам на всички приято изкарване на празниците.
Успех и газ до ламарината!
Весели празници!
После ще споделиш и колко е масрафа ти и дали си заслужаваше главоблъскането по метода направи сам.
kikianev - напреднал
Утре почвам с половин декар дръвчета за загревка .Масрафа ми излезна 81 пари като включва карбуратор 35, работа 35 , смяна на масло 8 и една тапа на ръчката на скоростите от страни 3лв.Сега дали си заслужава модела направи си сам .Няма сила ,която да ме накара да не се занимавам с нещо което е повредено ,което има кабели ,свещи и работи на бендзин и нафта ,още повече когато пък е и мое . :finga: .Абе общо взето простотията ми е от вътре. И те така. :-D
preslav - майстор
kikianev написа:
Утре почвам с половин декар дръвчета за загревка .Масрафа ми излезна 81 пари като включва карбуратор 35, работа 35 , смяна на масло 8 и една тапа на ръчката на скоростите от страни 3лв.Сега дали си заслужава модела направи си сам .Няма сила ,която да ме накара да не се занимавам с нещо което е повредено ,което има кабели ,свещи и работи на бендзин и нафта ,още повече когато пък е и мое . :finga: .Абе общо взето простотията ми е от вътре. И те така. :-D
Човек трябва да опита от всичко - няма как да разбереш какво е хубаво вино ако не си пил вкиснало!
Радвам се, че си намерил решение!
men79 - специалист
Здравейте, имам следния проблем с мотофрезата.....
Пали и работи само на смукач, като преместя ръчката спира. Купих нов карбуратор, пак така. Незнам какъв може да е проблема....в хода на "ремонта" установих, че капе бензин от ауспуха при дърпане на стартера.....(незнам дали не съм направил нещо при смяната на карбуратора или си е било така)....
Някакви идеи??????
preslav - майстор
съб окт 19, 2019 6:54 pmmen79 написа:
Здравейте, имам следния проблем с мотофрезата.....
Пали и работи само на смукач, като преместя ръчката спира. Купих нов карбуратор, пак така. Незнам какъв може да е проблема....в хода на "ремонта" установих, че капе бензин от ауспуха при дърпане на стартера.....(незнам дали не съм направил нещо при смяната на карбуратора или си е било така)....
Някакви идеи??????
При мен това се реши с почистване на жигльорите, а ти защо си решил да сменяш целия карбуратор не знам.
dragozow - майстор
Някой път не става само с жигльорите, ако е китайка частите са евтини. Ако имаш път я остави при нас за сервиз, каквото и да е, частите са при нас и ще го решим.
men79 - специалист
Преди мотофрезата поне запалваше и работеше на смукач..., а сега след като сложих чисто нов карбуратор изобщо спря да пали. Незнам какво съм объркал.
От ауспуха при дърпане на стартера капеше бензин....след като отново махнах карбуратора.....мястото където се прикрепя и от там капна за малко бензин....
Какво може да съм оплескал?

Досега да бях я закарал на майстор, но от село да я мъкна към града ....мъка голяма....
yanko78 - специалист
Да използвам темата и да попитам. Имам проблем със задната скорост на фреза Пуберт примо. Гледах ремъка и напред/назад си върти, но назад, върви на пресекулки. Тръгне метър спре, ако и дам напред, после назад, пак захапва за кратко. Предполагам, че има някакъв редуктор, дали да го разглабям са видя са непбипвътре да е проблема?
kr1100 - майстор
съб окт 26, 2019 5:53 pmyanko78 написа:
Да използвам темата и да попитам. Имам проблем със задната скорост на фреза Пуберт примо. Гледах ремъка и напред/назад си върти, но назад, върви на пресекулки. Тръгне метър спре, ако и дам напред, после назад, пак захапва за кратко. Предполагам, че има някакъв редуктор, дали да го разглабям са видя са непбипвътре да е проблема?
Отхлабен или износен ремък. натегни го малко.
yanko78 - специалист
съб окт 26, 2019 6:50 pmkr1100 написа:
съб окт 26, 2019 5:53 pmyanko78 написа:
Да използвам темата и да попитам. Имам проблем със задната скорост на фреза Пуберт примо. Гледах ремъка и напред/назад си върти, но назад, върви на пресекулки. Тръгне метър спре, ако и дам напред, после назад, пак захапва за кратко. Предполагам, че има някакъв редуктор, дали да го разглабям са видя са непбипвътре да е проблема?
Отхлабен или износен ремък. натегни го малко.
Не става, натегнах го до положение, че напред тръгва почти сама а назад никакъв ефект.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "проблем с мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: