Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stridata - специалист
Отново ще ми трябва вашата помощ!
Разглобих, цялата система от шахтата, извадих помпата дадох я да ми сменят набивката. Запълних шахтата и от 4м стана на един метър, монтирах си помпата. Вместо метални траби си взех един маркуч гофриран и си монтирах смукателя и го вързах към помпата. Дотук добре. Свързах я към тока и я обезвъздуших, пуснах я, но не вадеше вода отново притегнах набивката и уж нещата се получих... Сега обаче се появи следния проблем. Като тръгне водата десет секунди всичко е ОК и след това сякаш леко намалява дебита и започва да тресе и да вади водата някак на пресекулки. Струята изглежда като синусоида. Незнам как да го обясня, просто не е равномерна. Някакви идеи?
lov - майстор
Някъде на долу ти се мачка тръбата от създадения вакум. Изпада в резонанс вероятно. Но е възможно и набивката като се стопли да оттърва лекичко. Натегни гайките на салника така както вадиш вода с по 1/4 оборот и наблюдавай дали ще се промени нещо.
MamaMy - майстор
Ти си запълнил шахтата и си я качил на високо, но тя не случайно е била поставена долу. Има значение разстоянието до водата :)
stridata - специалист
Ще натегна още малко да видиме. А дали пък не съм пренатегнал?
7 метра е до водата и един метър е във вода, дали неможе да смогне и за тва да го прави? Не виждам логика?
Дали не съм заорал със салника в дъното? Ех как мраза да не разбирам нищо от разни работи!
MamaMy - майстор
Ми те на Видата май там и даваха. Помисли само, ако не е имало зор, дядо ти щеше ли да се гърби да копае и зида шахта?
Според мен, взимай една съвременна потопяема помпа и не харчи повече пари за глупости. Когато не разбираш нещо, тръгвай с парите напред. Те ще те водят. :)
шоп - майстор
stridata написа:
Дали не съм заорал със салника в дъното? Ех как мраза да не разбирам нищо от разни работи!
Мдааа, определено не разбирате, но важното е, че имате желание и ще се научите.

Салник е синоним на уплътнение, семеренинг, лоена набивка и т.н. Демек няма как да сте го " заорали " в дъното.

В дъното можете да " заорете "смукателя", смукателен клапан, клапан, цедка и т.н. синомии
stridata - специалист
Хахахаха. Да бе смукателя, аз дори не знам какво е салник..... Така днес пробвах пак и стигнах до заключението, че като и сложа маркуч към градината и вече не прави тези "тръскания" правеше ги когато пробвах без да съм вързал маркуч. Както и да е, още малко ще се помотая с нея и ще и видя сметката....
stridata - специалист
С центробежната помпа нещата не се получиха.... Трябва да я заменя с нещо? Чудя се това дали ще ми свърши работа?
https://www.onlinemashini.bg/sondajna-p ... 50w-/11023
kr1100 - майстор
stridata написа:
Чудя се това дали ще ми свърши работа?
https://www.onlinemashini.bg/sondajna-p ... 50w-/11023
пише "изпомпване на чиста вода от " Такава ли е ? Няма ли песачинки?
Gambasa - помощник
пон апр 10, 2017 11:50 pmlov написа:
Ми писах по нагоре че правих и разни гяволъци точно заради празния ход. И на края като ми омръзна да го гледам как се мъчи я направих с междинен буфер та си стана и само засмукваща. То друг вариант нямаше защото е само с набита тръба и смукател няма как да се сложи.
Може ли да видя какво представлява този междинен буфер, защото не мога да го открия никъде във форума. Благодаря!

Тема "Центробежна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: