Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
iliya_i написа:
Абе лоената набивка остави като последен вариант....
А лоената набивка се сменя на 10-15 години, така, че я остави катро последен вариант.
По нашия край на това му казваме - BULLSHIT...
За който не разбира - людски пЕревод здесь - фигня. :-D
:partyman:
P.S. Лоената набивка ще я смени на 15 годни, ако я е ползвал 2-3 години и после я е държал в мазето 10-12 години... :shock:
Чираче - майстор
Правил съм ремонт на вала под салниковата набивка поради износване на много центробежни помпи. Вала се престъргва на струг, и се набива плътно втулка от неръждавейка. Центрова се на струга по лагерните шийки, и се обработва на нужния диаметър. Шлайфа се до блясък. Сглобява се помпата, и се поставя графитна набивка, примерно "Меркел" на пръстени със скосени краища, а не навита на спирала като лоената. Регулира се салника по време на въртене на вала в работа така, че леко да прокапва. Когато помпата не е в работа, не трябва да капе въобще. По този начин помпата ще е годна повече от 20 г. без да се налага повече ремонт.
lov - майстор
Да бе да. И аз малко като Хидрата ама май не сте поливали по селски дворове. То си трябва и малко каръщина за да уцелиш момента ама съм го ял тоя да сменям няколко пъти набивка за деня. Помпата с рига ключ защото центробежния скапан. И като ми премигне тока та лапне въздух и докато стигна до нея да я изключа и набивката вече пуши. После я смених и сложих контактор уж да спасявам такива ситуации ма явно пак успява по някога да скъса водния стълб и да остане на сухо. Та стареца се беше превърнал на факир да сменя набивки. :lol:
А що премигва тока може да се досещате какво е да си на някъде си дето се сещат само да събират парите.
Чираче - майстор
lov написа:
Да бе да. .
Да бе да.

Ти май не си прочел какво съм писал от практиката ми. Или нещо се съмняваш? :?
lov - майстор
Ми не знам и сигурно малко помпи съм виждал. 10 години в кожарска фабрика. Та повярвай ми не се съмнявам как се ремонтират или как се прави това. Е верно повече съм се занимавал с автоматиките ма барем 40-50 помпи работещи всеки ден непрекъснато и постоянно. Щото освен за самите процеси трябва и да разбъркват стотици кубици вода с определена температура. Да не говорим пък за специалните помпи за агресивни химикали. Е ако това не ти говори нищо здраве му кажи.
Чираче - майстор
lov написа:
. Е ако това не ти говори нищо здраве му кажи.
Ако искаш, може да си ги премерим. :lol: За 33 г. една от дейностите ми беше ремонт на ВСЯКАКВИ видове помпи, съществуващи там. А те не са малко и като видове, и като бройки. А в АЕЦ НЯМА МЯСТО ЗА ГРЕШКИ. Вярвай ми, че знам за какво говоря.

Ако това не ти говори нищо, здраве му кажи. :?
iliya_i - майстор
hidrazin написа:
P.S. Лоената набивка ще я смени на 15 годни, ако я е ползвал 2-3 години и после я е държал в мазето 10-12 години... :shock:
lov написа:
...Та стареца се беше превърнал на факир да сменя набивки. :lol:
това, че сте сменяли лоени набивки го разбрахме, ама защо не кажете, пускали ли сте необезвъздушени центробежни помпи, както каза автора, че е направил?
stridata написа:
Иначе несъм обезвъздушавал нищо, просто се затопли пуснах го и не вади вода!

Що направо не му препоръчате нова помпа? Ама и тя трябва първо да се обезвъздуши....
hidrazin - майстор
iliya_i написа:
Що направо не му препоръчате нова помпа? Ама и тя трябва първо да се обезвъздуши....
Да се обезвъздуши, да се обезвъздуши, колко да се обезвъздуши?
Ако е самозасмукваща и трябват "две шепи" вода да има при работното колело...
:partyman:
iliya_i - майстор
hidrazin написа:
iliya_i написа:
Що направо не му препоръчате нова помпа? Ама и тя трябва първо да се обезвъздуши....
Да се обезвъздуши, да се обезвъздуши, колко да се обезвъздуши?
Помпата е Вида. Не е самозасмукваща. Има фуния за обезвъждушаване. Виж снимката от първия пост. Обезвъздушава се само по веднъж преди всяко пускане :lol:
hidrazin написа:
Ако е самозасмукваща и трябват "две шепи" вода да има при работното колело...
:partyman:
А ако е презимувала с ""две шепи" вода при работното колело..." направи си трябва нова. :?
hidrazin - майстор
Ти въобще четеш ли какво съм написал и какво съм цитирал?
Казваш че и да му препоръчаме нова помпа и тя трябва първо да се обезвъздуши.
Да но това не е така...
Относно презимуването с две или повече шепи вода - моята не е оставала без вода ... май 4-5 години. :?
Так и си зимува пълна с вода. Просто е в шахта и зимата от нея пълня вода за кучето на къщата...
:partyman:

Тема "Центробежна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: