Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
fbr - майстор
nautilus33 написа:
За сега гледах тези на Turfline в практикер(на сайта им).
Миналата година пробвах смеската им за сянка, но останах разочарован. Докато асмата не засенчи тревата, вървеше добре, след това в най-засенчените места тревата въобще изчезна. Ще видим като окапят листата на асмата, дали ще тръгне нова трева, но ме съмнява. Ще трябва да търся друга смеска за сянка.
Последна промяна от fbr на ср авг 30, 2017 2:06 pm, променено общо 1 път.
nautilus33 - майстор
Ами то и да тръгне, пак не си е оферта. Значи няма да е тази на търфлайн. Ще чакам за други предложения тогава :)
keymaker - специалист
Рецепта за трева на сянка
Нивото на косене ,под 50-55 мм. не е препоръчително .
Сеитбената норма е 50-60гр/кв.м. Ако искате по-бързо да се сгъсти се завишава с 50-80% ,така още на 45-50-ти ден можете да се радвате на 80% готова ливада.
Поливането е излишно да казвам колко е важно ,косенето на 3-4 дена през лятото е задължително.
Септември - октомври се тори с дългодействащи торове, старта на торенето и първото аериране при подходящи условия може да започне през февруари - март.

Мога да съдействам със смески :
Слънце 15.60лв/кг. 50-60гр/кв.м.
сянка 14.80лв/кг. 50-60гр/кв.м.
универсал 14лв/кг. 50-60гр/кв.м.
голф 22лв/кг. - 30-40гр.кв/м.

Това са едрови цени на смески за професионално ползване.
Наблюденията ми от 8г. сочат ,че не се изражда и от самите семена не никнат разни бодили , щавиняци и шавари.
С базово обгрижване (само косене и поливане с едно аериране годишно) загуби няма .

мин. количество 5 кг.
radius - майстор
keymaker написа:
косенето на 3-4 дена през лятото е задължително.
Това ми уби плахото желание за хубава трева.
Има ли трева да прави чим, да вирее върху глинеста почва, да не иска поливане, а косене от дъжд на вятър? Ще расте на слънце ( може би троскот за слънцето) и малко (20-30кв.м.) на сянка.
За мен е важно да се затреви да не се калям като ходя из тревата, а не толкова да е прекрасна на вид. Засега опитвам със самораслата трева, но нещо плешива стои, като я окося и се вижда тук-там пръстта отдолу. Не че се учудвам, че е така, но да кажа.
keymaker - специалист
Значи има една порода трева ,която почти не се коси издържа на суша ,ама е само за слънчево място. проблем е глинестата почва повечето ,да не казвам всички треви имат нужда от пропускливи почви. С обработка и внасяне на пясък и компост глинестото се оправя .
ivailokrustev - специалист
Видях, че в https://www.home-max.bg/razprodajba/ има промоции на тревни смески и мисля да си взема. Дилемата ми е пред Вилморин Тревна смеска Японска морава и Вилморин Тревна смеска водоспестяваща. На коя да заложа?
hidrazin - майстор
ivailokrustev написа:
Видях, че в .... има промоции на тревни смески и мисля да си взема. Дилемата ми е пред Вилморин Тревна смеска Японска морава и Вилморин Тревна смеска водоспестяваща. На коя да заложа?
Нищо не си видял и няма какво да избираш.
Първо - цените им са ужасни дори и в във фалшивата промоция.
Второ - смеските са пълен таш...ак. Ако искаш да се заразиш с троскот - купувай тези боклуци.
Аре чао.
:partyman:
ivailokrustev - специалист
А ти какво би ми препоръчал?

Тема "Избор на тревна смеска?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: