Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
yanko78 - специалист
Предстои ми да хвърлям трева и се чудя каква да е? Мястото е предимно сенчесто, но гледам, че има за парк, спорт, голф и т.н. Каква да избера? Някой ползвал ли е от Кауфланд? Гледам, че е немска и по спомени, немската е хвалят и излизало каквото е написано - без изпенади.
plamen6703 - майстор
yanko78 написа:
Предстои ми да хвърлям трева и се чудя каква да е? Мястото е предимно сенчесто, но гледам, че има за парк, спорт, голф и т.н. Каква да избера? Някой ползвал ли е от Кауфланд? Гледам, че е немска и по спомени, немската е хвалят и излизало каквото е написано - без изпенади.
Пробвай с "Тотех 41" ще се изненадаш приятно от резултата :)
hidrazin - майстор
Цъ. По-добре да си вземе CYNODON DACTYLON от същата фирма.
ТРЕВА БЕЗ ПОЛИВАНЕ И КОСЕНЕ
Това е трева за тарикати и ще си паснат със "сайбията".
Даже може да може и без да дава пари - намира се под път и над път...
Мога да му пратя и "разсад" напълно безплатно. Само за куриера...:lol:
:partyman:
fbr - майстор
Троскота за сенчесто място не става, за слънчево и сухо място е. И има един съществен недостатък, зимно време съхне, листата стават сиво-кафяви.
yanko78 - специалист
Изградил съм поливна система и тревата ще се полива. Въпроса е каква да насея, за да няма изненади?
plamen6703 - майстор
Посочих ти една, която поднася приятни изненади, ако си я пробвал и не си доволен потърси друга... при мен вирее добре и ме радва.
keymaker - специалист
На клиенти, които се чудят какво да сеят препоръчвам " универсал" всички са доволни. Иначе за вкъщи съм приготвил 20 кг. "голф" защото при наличие на 3-ма сина и 2 джакръсела ще трябва да е по устойчива на изтезания. Много пъти съм ходил да "ремонтирам" треви купени от хранителни магазини и във 90% се оказва по-ефтино да се унищожи наличната трева и да се засее трева с доказано качество.
yanko78 - специалист
keymaker написа:
На клиенти, които се чудят какво да сеят препоръчвам " универсал" всички са доволни. Иначе за вкъщи съм приготвил 20 кг. "голф" защото при наличие на 3-ма сина и 2 джакръсела ще трябва да е по устойчива на изтезания. Много пъти съм ходил да "ремонтирам" треви купени от хранителни магазини и във 90% се оказва по-ефтино да се унищожи наличната трева и да се засее трева с доказано качество.
Ние също имаме куче, а и ми се ще да не е пазя, когато ни е кеф да се опънем на одеало отгоре, малкия да си играе в нея... Да разбирам ли, че голф е подходяща в моя случай? Ако да и от къде да е намеря?
keymaker - специалист
Ами тази от която ползвам е 22лв/кг. И съм доволен от нея не се изражда и става много гъста с тънки листенца. Ако искаш мога да те обзаведа. Мой колега я докарва от Германия в бегове по 135-140 кг. и си я делим, че след 2 г. кълняемоста спада с около 25%.
nautilus33 - майстор
И аз има подобна питанка, относно избора на тревна смеска. Ще се сее на сенчесто до полусенчесто място, и ще се тъпка здраво, защото мястото ще се ползва като зелен кът в двора. та, не знам каква смедка, понеже гледам има за спорт, но ни пише става ли за сянка, а има и за сенчести райони, но не пише издържа ли на утъпкване. За сега гледах тези на Turfline в практикер(на сайта им).

Тема "Избор на тревна смеска?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: