Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
смеска трева на сянка Преди 2 дни мернах в Алати кутии с такава смеска .Цена 10,70-80лв на кутия. забравих за колко кв. м .
Здравейте!!!
Предстои ми засяване на тревна смеска за 250 кв.м. .Имам изградена поливна система, та имам няколко въпроса:
1. Избор на тревна смеска - за сега съм се спрял на Спорт на mayer. Дали е добра?
2. Слага ли се някакъв тор при засяването?
3. Как е по добре да се сее райграса - ръчно или с ръчна сеялка?
vsterev - специалист
Можете ли да ми дадете препоръка за тревна смеска през годините съм ползвал такива купувани от различни мест, но за съжаление може би само един път случих на добра, имам две градини едната е около 120 кв.м другата е около 70 кв.м И двете са с много слънце. По-малката има широколистни плевели - глухарчета и детелини, смятам да ги удуша със селективен хербицид, проблем ми е по-скоро голямата - цялата градина е на островчета ту има трева, ту няма. Смятам местата, в които няма да поразкопая да сложа тревна смес и отгоре да посипя с пясък един пръст. Полива се и денем и нощем имам система за наполиване. Проблема е, че не знам коя смеска си струва парите, може би най-лошата, която купих беше от Сортови Семена http://www.semenabg.com/files/pic_prod_ ... 3c7a49.jpg не правете грешка да купите това. Очаквам някой да ми препоръча тревна смес, която е изпитана, благодаря предварително.
Madzhar - помощник
нед апр 16, 2017 10:06 pmkeymaker написа:
Ами тази от която ползвам е 22лв/кг. И съм доволен от нея не се изражда и става много гъста с тънки листенца. Ако искаш мога да те обзаведа. Мой колега я докарва от Германия в бегове по 135-140 кг. и си я делим, че след 2 г. кълняемоста спада с около 25%.

Здравей.Би ли казал немското наименование на тревната смеска?

Тема "Избор на тревна смеска?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: