• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivokbg - помощник
Здравейте отново,

Още не съм купил коса. Размишлявам.

Днес говорих с човека, който поддържа офисната сграда, в която работя и зелените площи. Той използва моторна коса Хуск 323 за пространствата с шубраци около двора и някаква друга Хуск за райграса в двора. И от двете категорично не е доволен, каза че са недомислени и трошливи и ми обясни колко неща са сменяли и в сервиза и той лично.

Каза "вземи си един Щил за около 800лв и забравяш". Като цяло аз съм много против да се генерализира тази марка става, онази не става. Мисля, че всяка компания има добри модели и лоши такива.

В тази връзка аз все пак вдигнах бюджета и вече се целя в нещо около 800лв. Ще взема предвид колегата и ще страня от Хуск, макар че имам тяхна малка моторна резачка и мисля, че е хубава машина.

Т.е. за момента обмислям Олео Мак Спарта 440/441 за каквито в темата прочетох доста похвали. Каква е разликата между двете, освен че втората е наследник, което е ясно. Т.е. има ли съществени подобрения?

В този ценови клас може да се говори за Щил ФС 87, 94 и 131. Първия и третия са четиритактови. Разбирам от двигатели и ми е ясно какви са характеристиките на двата типа. Но как се пренася това конкретно към една моторна коса? За кое са подходящи едните и за кои другите?

От клипове съдя, че четиритактовите почти не губят обороти, когато ги натоварят в буреняците, докато 2Т осезаемо се задъхват, макар че машината е по-мощна на хартия.

Дайте съвет.

Благодаря!
palefaced - специалист
Аз мисля че тязи седмица ще се прежаля и ще взема олео мак. 440Т или наследника... нвма за кога да отлагам вече.. За човек който нищи не разбира от машини, няма да рискувам и ще търся качество.
Kokar - специалист
Аз не давам мнение, защото нямам такова все още, след скорошната покупка на Олео Мак SPARTA 441T.
Окосил съм около 3.5 дка труден терен, без забележки.
Прикачен файл:
OleoMak.1.jpg
Прикачен файл:
OleoMak.2.jpg
Имам и Stihl FS56, мисля беше, която имам около 5 години. Служи безотказно за епизодично почистване на около 2 дка овощна градина, покрай пътеки и др.
iivanov - майстор
Оо , щилчето няма нищо общо с новата машина . А в такива терени , пък , въобще не могат да се сравняват . Отворите при съединителя за охлаждането ли са , както предполагах ?
Нататък купи един голям нож - здрави са и имат уникален ряз . Малко трудно я развърта спартата , но развъртян няма спиране .
Взех Sparta 250 и я пуснах в действие.Машината действа добре,но с корда големите треви не поемат.Въпросът е колко време мога да я товаря,т.к. разчиствам на пълна мощност с нож иначе се заплитат повечко в ножа тревите и колко да почива?Постоянно ли на пълна мощност или при отсичане /дясно - ляво,а при обратното движение отпускам газта?
Респективно да я държа ли на празен ход, за да се охлади преди спиране и колко време,т.к. четох че има опасност от спичане на сегменти?
Ножът заточва ли се и къде/как,за да не се дебалансира?
Киснете ли кордата с главата във вода,за да не залепва,че тупвам главата в земята,ама нещо тегаво пуска корда?
А и какво правите с готовата трева,че нещо почна да се трупа и ако трябва да я дърпам с греблото :rolleyes:
iivanov - майстор
Честита бръмчилка ! Като начало махни колана и си вземи лек самар . Не са скъпи , а ще ти е много по-удобно . При висока трева , да не ти се замотава на редуктора , в едната посока срязвай наполовина , а в другата отдолу . През десетина секунди отпускай газта и натискай - не дръж постоянна газ . След работа остави да побръмчи на празен ход половин минута и тогава гаси . Тегаво пуска кордата вероятно поради кофти навиване . Ножа при точене първо се замерва и отбелязва с маркер , а след това с шлайфа . Твоят се отнема челно . Дискът е консуматив и да не ти е жал че се отнема материал .
Самар ще взема,гледах коментирания във форума Villager,който има най-поносима цена май.
Режа на два успоредни реда или първия косо към земята,а втория успоредно на нея ?Колко минути мога да бръмча,за да не прегрея все пак,че трудно се ориентирам?Казаха ми да наливам 98-100 октана и 30 мл. масло на олео - мак на литър бензин,обаче гледам че има различни виждания по въпроса?
iivanov - майстор
:? Това , за горивото , кой ти го каза ?
Няма да я прегрееш , ако чистиш редовно охлаждащите отвори . Е , и като усетиш , че се мъчи машинката по малки откоси ще вземаш .
bulhomes2 - майстор
Бах тез много убави косачки. Заключалки с клещи "оправяте". Па отвори да им вардиш и чистиш. Па да я вардиш да се не мъчи... Не схващам к'во толкова им хвалите, като явно качеството е като на всеки среднокачествен китаец, а цената и - почти като професионалните. Е, ако си на комисионна от продажбите се разбира...
iivanov - майстор
Това е елементарно техническо обслужване . Същото се отнася и до щил , хуск , и каквато друга машина се сетиш . Ако ти не правиш ТО на своите , то трябва да ги оставиш и да грабнеш хурката и вретеното . Плетката по ще ти отива . :-D
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: