• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
plamen6703 - майстор
1115 написа:
Да, това за втората употреба е ясно и е в краен случай. И то само за самоходната косачка.
За моторната коса съм се спрял на :
Щил FS 240 - около 1000лв.
Олео Мак Sparta 440 T - около 800лв.
Кажете за добра Хускварна?

Райдера изкара 4г. идеята е тези от 1000лв дано да изкарат поне 10г.
Тази е добра "Хускварна" http://www.onlinemashini.bg/motorna-kos ... disk-/6942, но Щил-ката е за мен е по-добрият вариант :)
cat - специалист
С 2 ръце за Щил , Олео мак добре ама къде им е сервиза колко време отнема ремонта иначе частите може и да са по евтини . Относно ресурса на машините не вярвам Олеото да Има по голям ресурс от Щил . Моделът на който се е спрял колегата е с редуктор на хасторез и със сигурност ще е с вал а не с жило Понеже конкретния ми е непознат погледнах каталога на Щил там пишат за земеделие и градинарство разбирайте за лека професионална работа .
пишман_майстор - майстор
iivanov написа:
И пак предупреждавам - хуск "хвърлят" редукторни глави .
Може ли подробности колега? Щото не съм попадал на такъв проблем . Имам три тримера/коси на Хускварна/Джонсеред , от много лека , средна и голяма, очертава се още една лека коса да заприходя, 235R II в перфектно състояние . И се учудих за главите. Каква е причината ? При мен се ползват интензивно, засега няма и грам намек за проблем.
П.п. аз съм си фен на мотокоси на Хуск, обожавам ги, може и да е болестно състоянието ми :heart: За мен са дъ бест.
bulhomes2 - майстор
iivanov пък е фен на ОлеоМак...
iivanov - майстор
bulhomes2 написа:
iivanov пък е фен на ОлеоМак...
Фен съм на добре направените машини . Ползвам пърпоретки на хуск , щил и олео . Няма супер-дупер машини - има добри и лоши страни в качествата им . Мнението за редукторите не е мое , а на местен дилър на хуск и олео . Апропо , пича го търсят за извънгаранционен ремонт и на щил , така че е добре запознат със силните и слаби страни на машините . Та моето мнение е , че хуск са ненадминати в ергономичноста , обаче тук-там издишат като здравина . Щил са здрави , но дървени . Олео мак са също здрави и дървени , но с по-евтина подръжка .
Дон Котконе (cat), ако посетиш сайта на олео мак ще видиш , че имат дилъри и сервизи в почти всички големи градове .
bulhomes2 - майстор
Каква поддръжка имаш в пред вид? Щото имам една щилка от 3-4 години и никаква поддръжка не съм и правил.
iivanov - майстор
Ще почнеш да поддържаш , ще почнеш . :-D То зависи и от интензивноста на експлоатацията , де . Мисля , че първо ще ти се обади карба . :goodman:
gnt69 - майстор
iivanov написа:
Ще почнеш да поддържаш , ще почнеш . :-D То зависи и от интензивноста на експлоатацията , де . Мисля , че първо ще ти се обади карба . :goodman:
И аз имам Хускварна косачка вече 10 години кося декар райграс почти всяка седмица и поддръжка не съм правил освен смяна масло всяка година, значи да я чакам.
iivanov - майстор
Чети , писателю , чети ! :-D За коси си говорим , не за косачки .
пп Утре ще ходя да разчиствам един терен и може да кача снимки на зверчето в действие .
bulhomes2 - майстор
iivanov написа:
Ще почнеш да поддържаш , ще почнеш . :-D То зависи и от интензивноста на експлоатацията , де . Мисля , че първо ще ти се обади карба . :goodman:
Е аз втора употреба съм я взел, и преди мен не се знае колко е работила, колко да я чакам? Че да си заслужава по-евтиното обслужване (незнайно какво) на олеото, ама като му сметна и два пъти транспорта до сервиз в по-голям град... Някакси не се връзват нещата.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: