• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Не съм впечатлен от клипа с макитата . [-X Това е подържана ливада с рехава растителност и съвсем права трева . На мястото на тези ахмаци бих извикал косачка .
Работил съм с нож на малката машинка и не съм съгласен , че мощноста е без значение . Особено на някои по-изоставени терени . Там , където лободата е вдървена и при корена е 5 см . :-D Освен това , голямата машина позволява да се сложи по-тежки ножове и дискове , които веднъж развъртяни режат с инерцията си , и имат уникален ряз , и продуктивност .
andro6157 - специалист
Дал съм пример за трева иначе ако има храсталаци и др. мощността има значение,250Т май идва с тризъбец в комплекта.И да не е включен в комплекта не е скъп.На моя китаец взех на Орегон тризъбец за 18 лв 300мм с дебелина 3мм докато зацепва съединителя малко трудно върти,но след като тръгне има голяма инерция миналия ден косих 200кв.м не става за наклонени терени трябва да го държиш на ниво или да косиш на една страна иначе страшно производителна е тези квадрати за най-много 20 минути минах можеше и по-бързо но има много камъни и не исках да прецакам диска.Колега iivanov като гледам разбираш от тези неща дай ми акъл да направя нещо на китаеца да събере тревата на откоси,продават комбайн 20 лв е но коси се само на една страна.Имам ливади на който не влиза BCS и подобни,един познат с ръчна ми носеше,понеже тази година го няма всичко гледа на Храстореза около 7 дка да му направя един събирач да става тревата на откоси ако знаеш ще съм ти благодарен.
bulhomes2 - майстор
andro6157 написа:
... моя китаец ...Имам ливади ... 7 дка ...
Сподели после дали се е получило!
keymaker - специалист
На Спарта 440 и на райдер съм слагал 350 мм. нож когато тревите са над 35 см стават на откоси машината се води като ръчна коса ( работния ход е от дясно на ляво връщането е празно ) . Като кусур на ножовете намерих, че не са достатъчно остри, с плоска пила се отравя за 5 мин. Не се работи на високи обороти, а около средните с проби по време на работа се целят правилните и като се хване темпото нещата си идват на местата. На ден 10 декара без проблеми и много зор.
В четвъртък подкарвам двора на училището и ще кача снимки.
lucho - специалист
palefaced написа:
Т.е трябва ми нещо не толкова мощно, но и все пак нещо на което да мога да разчитам ако се наложи натоварване. Мисля че максимума които бих могъл да отделя е 700 лв.
Освен вече препоръчаните италиански мотокоси ето 2 японски модела с мощност 1,1–1,15 kW и сухо тегло 6,4 кг без режещ инструмент и предпазител:
Самият аз мислех да си купя втората, но по едно време пуснаха първата за 399 лв. и взех, че си я купих. Макар че съм си окосил лозеградината с нея само веднъж досега, засега съм доволен от нея. Трябва да се има предвид, че при такава сравнително малка мощност косенето с корда на некултивиран терен става доста бавно, или поне при мен е така. Интересно е, че не само че е произведена в Китай, но и двигателят ѝ е проектиран и произведен от китайска фирма. Това иде да покаже още веднъж, че от китайско до китайско има голяма разлика.

Има и една "екзотична" (за нашите земи) италианска фирма "Active", която произвежда много лека и мощна (за теглото и работния си обем) мотокоса, наречена "2.9 B". Само 28,5 куб. см е работният обем на двигателя ѝ и тежи само 5,3 кг, но мощността ѝ е цели 1,25 kW! За съжаление не се продава в България. Може да се купи например от Чехия за 723 лв. с ДДС без транспортните разходи.
palefaced - специалист
Благодаря на всички за мненията. За сега 440T (модела който е наличен) ми е фаворит.
iivanov - майстор
Гледам , че си от Варна . Дилърът Панко много му чува главата . Отиди на место , пипни . Намира се на обръщача на автобус 13 .
lucho - специалист
palefaced написа:
Благодаря на всички за мненията. За сега 440T (модела който е наличен) ми е фаворит.
Много интересно с какво новият модел "441T" е по-добър от стария "440T"? С 0,6 кг е по-тежък (8 срещу 7,4 кг), ширината на косене е с 4 см по-малка (38 срещу 42 см), вибрациите с корда (лява/дясна дръжка) са доста по-големи (6,3/7,5 срещу 3,7/5,4 м/с²)... Само дето шумът му е с 0,9 dB по-нисък, но това е нищожна разлика. Най-интересното е защо е по-тежък? Всички параметри на двигателя са същите и вероятно по него няма промени. Остава да са направили някакви промени по трансмисията, но казва ли ти някой какви?
palefaced - специалист
Колегата, в по - предните постове спомена че не се намира 440T. Съобразявяйки се с това, както и с факта че ще съм платежоспособен след месец - два, следва да се насоча към наследника на модела. Ако имам късмет мога и до 440 T да се добера.
andro6157 - специалист
keymaker написа:
На Спарта 440 и на райдер съм слагал 350 мм. нож когато тревите са над 35 см стават на откоси машината се води като ръчна коса ( работния ход е от дясно на ляво връщането е празно ) . Като кусур на ножовете намерих, че не са достатъчно остри, с плоска пила се отравя за 5 мин. Не се работи на високи обороти, а около средните с проби по време на работа се целят правилните и като се хване темпото нещата си идват на местата. На ден 10 декара без проблеми и много зор.
В четвъртък подкарвам двора на училището и ще кача снимки.
Колега да не се шегуваш 10 дка на ден :? Все още нямам възможност да пробвам чат пат коса иначе само наляво много зори дясната ръка наляво-надясно няма проблем.Остави 10 дка 5 ако мога на ден излизам на частно 20 лв е дка при нас.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: