• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Kokar - специалист
В отбора на Олео Мак съм вече и аз.
Днес направих сефтето с резервоар и половина. За машината не мога да кажа нищо - все още се опознаваме.
Закопчалката на окачването на самара в комплекта обаче, отстъпва на Щилския самар, който познавам.
Не е голяма драма, все пак е само закопчалка. Само не мога да проумея, как след като са измислили такава хубава машинка :-?, италианците на са обърнали внимание на окачването.
iivanov - майстор
Със здраве да я ползваш ! Коя закопчалка - тази , на гърдите , за бързото сваляне или куката за машината ?
Kokar - специалист
Благодаря!
Става въпрос за куката, която контактува с косата.
iivanov - майстор
Тя не е за бързо сваляне . Идеята е , ако стане напечено да се освободиш от машината заедно със самара .
Kokar - специалист
По повод куката.
Как да процедирам, когато трябва да почистя навъртели се треви около главата?
Не са ми толкова дълги ръцете и периодично свалям косата да я почистя. Вчера почиствах терен с около метър високи коприва и др. Евентуално, мога да приспособя някаква дълга кука за тази работа...
Не си представям да свалям самара със закачена на него коса, т.е свалянето ще е лесно, но обличането - не.
keymaker - специалист
Аз на моя заключалката я отремонтирах с клещите и вече няма заключване.
Здравейте!Имам необходимост от съвет,т.к. познанията ми по темата са съвсем скромни.
Имот - около 1,5 дка.Успях да изчистя миналата година с ръчна коса къпини,храсти и висока трева,поизкорених с кирката издънки,но преди седмица като отидох тревата беше около 80 см. и реших,че не мога да отлагам покупката на моторна коса.
Бюджет около 450 - 600 лв.Теренът е неравен и не става за моторна косачка,а и при спорадично ходене нещата явно са изпуснати.Принципно не искам китаец,защото не разбирам от поддръжка и не мога,а и не искам да поправям с подръчни средства и в полеви условия или да чакам престой на машината в сервиз.Гледах миналата година Хускварна 128 R и Олео Мак Спарта 250 Т. Цени сега 520 лв. и 457 лв. като първата е с жило,а втората е с вал,което би следвало да е по - добро решение?Сега гледам,че има и 129 R на цена 565 лв.,но не мога да разбера с вал ли е ?Искам оптимална машина,знам че примерно 440Т или 441Т е по-сериозен избор,но не искам да се охарчвам много, а и трябва да се купува масло,грес,самар,диск/нож,туба,корда,глава load & Go...,ако не са включени в комплектацията.Т.е. не искам повече от необходимото,но ако има дайте и алтернативен вариант
Какво ще препоръчате и как е по - добре да кося - с нож или с корда /каква/ при тази трева,не знам под тревата да няма бутилки,мрежа заровена в земята,камъни или боклук и да не стане сакатлък.Трябва да пусна машината, пък после ако потръгнат нещата ще доокомплектовам по - сериозно.По-нататък като изравня терена и приключа със строителството,което го планирам,ще взема и косачка,но идеята ми е косата да я ползвам щом изпусна тревата,а в първите две-три години и само тя.
А и колко пъти следва да кося и окосената трева как я събирате и какво я правите?
ivokbg - помощник
Здравейте,

От доста време чета този форум, но това ми е първия пост в него.

Дилемата ми е същата като на tikettiket. Понеже имам малка резачка Хускварна, от която съм доволен (а и съм фен на моторите им :) ) реших пак да е такава. Ходих да видя 128r, нямаха я налична, но това, което видях дори от ценовия диапазон около 900лв нещо не ми хареса. Още повече, че 128-цата е с жило, което според доста отзиви, които съм чувал е по-зле. Консултантът в магазина се изказа в подобен дух.

След това ходих да гледам Stihl FS55. Там пък търговецът авторитетно заключи, че жилото не е проблем - производителят щом е решил, че трябва да е така, така трябва да бъде. И понеже и аз съм търговец, макар на твърде различен тип машини, зная, че това, което решава производителят не винаги е защото така е по-добре :D Щилчето е по-евтино, но пък няма самар, а само някакъв колан и е само с нож.

Та прочитайки тази тема сериозно разглеждам Oleo Mac Sparta 250T, който доколкото разбирам е с вал. Чакам да разбера от търговеца с какво е окомплектован и май той ми е фаворит за момента.

А някой може ли аджеба да разясни какво е толкова по-лошото на предавката с жила, отколкото на тази с вал?

Благодаря предварително!
iivanov - майстор
Не понасят ударни спирания . Жилото се движи по една направляваща пластмасова втулка , която дава фира при такива изпълнения . Оттам нататък са вибрации , които доразрушават този възел .
andro6157 - специалист
Здравей колега,Вземи Олеото защото е с кардан,на моя китаец взех му кардан изрони зъбите,с диск тройка един много здрав удар и отиде 1.5 см остана от шлиците тамън ми трябваше за косене на ливада 5 декара,на празно въртеше само на земята като вдигам въртеше изкарах Вала обърнах и чудо върти косих 5 те декара+ пасище 1.5 дка много неща имаше вътре само като вдигам на празно върти сега,е все пак отнесе най-малко 1000 удара и сега се прецака вчера взех вал от пазара 20 лв е сега само за косене на 1.5 дка ида косиш три пъти в годината ако не го удраш като мене много този вал на Олеото който съм сигурен че е по качествен ще изкара 10-15 години пробвах всякакви дискове за косене на висока,ниска,плевели фиданки най-леко реже с циркулярен диск с диамантина взимаш от тези на пазара дето са 10-12 лв много леко реже и да паднат диамантите пак реже този тройния диск който е в комплекта на Олеото при. наклоняне удря на земята и с това износваш Вала редуктора слушай мене вземи циркулярен от тези 255 мм има и 230 мм но върти и големия за сравнение с тройния два пъти се увеличава мощността на машината след 2-3 дена ще направя клип с моя диск подарен от една колега дето няма останала един диамант как леко реже само с докосване на диска.1.5 дка ще ги косиш за 3 часа с почивки с циркулярен диск и не прави на всяко нещо удари говоря за такъв диск не гледай на цената му че пише 20 лв 10-12 лв са на пазара има ги и в практис и на такива вериги магазини и са много са леки http://rezachki.com/tsirkulyaren-disk-z ... viki-cg430 Успех с избора.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: