• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
bulhomes2 - майстор
Абе човек, ти съвсем се омота сам:
keymaker написа:
... а не съм имал ремонти...
Я виж какво си писал в предния си пост:
keymaker написа:
...За части проблем нямам обаждам се и обикновено отговора е " заповядай има"
Вече е ясна работата - няма нужда да ми отговаряш.
keymaker - специалист
Ти ако беше прочел,малко по-надолу в подписа ми с какво се занимавам щеше да не се омоташ сам!
iivanov - майстор
Интересното в случая , Иване , че хора , които са си взели корави машини , но не ги използват по предназначение и нямат представа за ресурса им , дават оценка за него .
Нека някой тук каже - имам такава машина , изгорил съм толкова масло , имал съм такива проблеми . Обаче , какво се получава - толкова години имам тази машина и съм нямал проблеми . А това , че машината не е работила няма значение .
Веско , колко кордови глави смени за това време ? Питам , щото ги взехме горе-долу по едно време . Аз смених 5 + 2 усилени бутона . И пак съм за нова глава .
keymaker - специалист
Аз хич не пазя главите, на сезон чупя поне 4-5. Единствената която още не съм строшил е орегонската на която се слагат парчета флексиблейд, щото малко съм я ползвал. В общи линии на макара, макара и половина корда съм смлял главата.
bulhomes2 - майстор
Нали ти обясних какво каза косача - 10 години всеки божи ден без зимата служебно ползване. Аз не съм давал оценка, щото не съм спец. Но явно се вижда натрапването на ОлеоМак и плюене по доказани марки, което се оказва, че съвсем не е така.
iivanov - майстор
Ами не плюем , а споделяме това , което сме практикували или знаем от други практици . Щил и хуск си остават качествени машини , но има и други алтернативи . При това без компромиси .
Когато почнат да косят жепето , ще снимам един ом 750 мастер . Не знам колко годишен е , но наследника му 755 мастер е на над 10 години в производство .
keymaker - специалист
Е да взема тогава и райдера да натрапвам. Купих един през 2008 или 2009 , още си работи даже от миналата година само с 350мм. нож, ама си е пръчка гори 30% повече и до момента е строшил 4 редуктора. Както и да е даваме тук предложения, че на някой да му облекчим бюджета, ама той НЕ! Здраве да е, един от показателите за интелигентност е да се поучаваш от грешките на другите. Каквото имах да кажа, казах. Робуването на марки е погубило не един бизнес. Ако някой има питанки има телефон в подписа ми.
gnt69 - майстор
Аз да се похваля. Днес решавам да си подрежа живия плет, ама греда. Миналата година не го подкъсих и сега прораснал нависоко не мога да го стигна с моята машина Flymo EasiCut 600XT. Ходих до Практикер и хванах една евтина FERROS TOOLS 4 В 1. За сега изглежда добре подкъсих половината Туи с храстореза утре другата половина. После ще сложа главата че имам един гаден скат който го кося два пъти в годината. Доволен съм за парите си е супер и според мене бая години ще ме изкара. :partyman:
За марките си прав не трябва да се робува. Аз имам косачка Хускварна, резачка Хускварна ама оня ден изневерих на марката купих пръскачка Райдер и днеска FERROS TOOLS 4 В 1.
1115 - специалист
Ами той моя Райдер 4г. си работи, но както писах в началото - трябва ми нещо качествено.
Решил съм какво ще е още на третия ден - тия дни ще снимам като го купя.
По втория въпрос със самоходната косачка - взех ерно МТД втора употреба. Сега го сервизирам, че да изкара доволно дълго време. Модел 46 spbs или от сорта.
Има ли някой сервизно - нямам идея колко масло в мотора, колко масло в редуктора....?
пишман_майстор - майстор
Самоходна ли е? Не се сещам да се слага масло там в редуктора...грес? X torq на МТД имат един дразнещ проблем, паленето топла е много тегаво, щото карба е с авт.смукач , който се освобождава при завихрянето на перката за охлаждането. И сега ако се изгаси топла...край , дърпаш до премала и много майката докато запали. Имам такава и съм решил проблема с тел . Паля я и след като позагрее "монтирам" технологичната" връв и край с мъката топъл старт.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: