• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
За профи работа си трябва машина с пълна антивибрационна система . Аз само заработвам , докато почивам . :-D
lucho - специалист
Ако човек може да си позволи да даде 900 лв., не виждам нищо по-добро от "535RX":
  • Мощност – 1,6 kW
  • Максимални обороти на режещия инструмент – 8400 об./мин.
  • Диаметър на тръбата – 28 mm
  • Сухо тегло без режещ инструмент и предпазител – 6,1 kg
  • Вибрации с корда (лява/дясна дръжка) – 3,0/3,4 m/s²
  • Ниво на звуково налягане – 95 dB (A)
Според мен става и за професионална работа, с тези ниски вибрации и сравнително нисък шум. ("535RXT" има още по-ниски вибрации (2,4/3,1 m/s²), но тежи с 0,6 кг повече и не се продава в България.)
andro6157 - специалист
Според мене за тези пари по-добър е Олео Мак BC 430 което в момента е на една и съща цена,по-мощен и е професионален модел.Хускварна много понижи качеството на машините пластмасите са много качествени но карбуратора и буталата не са същите.В нашия регион има Хускварни41,45,51,55,268,365 от старите повечето още не знаят какво е ремонт даже консумативи не сменени,много елементарни ремонти,а от старите Щилки няма големи като хусковете,само един Щил знам с проблем аз го отворих дупка в средата на буталото.След смяна с китайско бутало човека бачка без проблем работи си машината,говорихме за Хусковете старите са железни новите ако изкарат 5-6 години си най щастливия човек страшно много проблеми правят особено тези малките под 3 к.с. Имам познат с 268 купен 92 или 94 смени само пружина на стартера всяка година 20 куб. в гората после за печката вкъщи.Вече ги няма тези машини всичко се прави да изкара само гаранцията както при колите,Ел.техниката,резачките и тн.
lucho - специалист
Благодаря за информацията и наистина много жалко, че са ги развалили! Е, тогава за професионално използване не остава голям избор. Или "FS 360 C-EM" на "Stihl" (1380 лв.), или италианска. Само по "сухи данни", както се изрази колегата Иванов, виждам, че моделът "4.0 B" на непознатата у нас италианска фирма "Active" може да бъде достоен конкурент на "BC 430 TL":
  • Мощност: 1,7 срещу 1,83 kW
  • Тегло: 7,4 срещу 8,5 kg
  • Вибрации с корда: 5 срещу 4,1 m/s²
  • Ниво на звуковото налягане: 99 срещу 102 dB.
  • Цена: 915 срещу 1010 лв.
За съжаление за "Active" в България няма изградена сервизна мрежа, но може пък някой ден и това да стане...
Kokar - специалист
Следя темата с интерес.
Предстои ми скоро купуване на коса в диапазона 800-1000 лв.

Не знаех, че Олео Мак са сериозна марка на нашия пазар.
Все още имам Щил купуван преди 7-8 год. и не ми създавал проблеми и със съжаление чета тук, че всеобщата тенденция за поевтиняване на себестойността не ги е подминала.

Жалко, че нямаме съфорумец, който сервизира повече модели да сподели ценна статистическа информация за експлоатационното поведение на машинките и след гаранцията. Иначе остава само на едни сухи ТТ данни да вярваме...
lucho - специалист
Това би било идеално наистина, но такива хора се намират много трудно и са много заети, нямат време да пишат по форуми ;)

Ако вярваме само на ТТ данни, то и "FS-240" си я бива, само дето вибрациите ѝ са малко по-силни:
  • мощност: 1,7 kW
  • сухо тегло без режещ инструмент и предпазител: 6,9 kg
  • ниво на звуково налягане с кордова глава: 100 dB
  • ниво на вибрации с кордова глава (лява/дясна дръжка): 5,2/4,9 m/s²
  • цена: 1000 лв.
Има и един по-мощен модел на "Active" – "4.5 B", който има значително по-ниски вибрации и шум:
  • мощност: 1,9 kW
  • сухо тегло без режещ инструмент и предпазител: 7,8 kg
  • ниво на звуково налягане с кордова глава: 92 dB
  • ниво на вибрации с кордова глава (лява/дясна дръжка): 3,4/3 m/s²
  • цена: 981 лв.
И "CG47EJ", най-мощният и тежък модел на "Hitachi", може би също заслужава внимание:
  • мощност: 1,7 kW
  • сухо тегло без режещ инструмент и предпазител: 8,2 kg
  • ниво на звуковото налягане: 95 dB
  • ниво на вибрациите (лява/дясна дръжка): 2,4/2,5 m/s²
  • цена: 949 лв.
keymaker - специалист
Ето снимки от работа с нож 350мм. Вижда се и един откос направен в събота. Там където стърчи тревата има мравуняк и трябваше да го пазя.
Изображение
andro6157 - специалист
Абе колеги някой ползвал ли е приставка комбайн?За нашите китайци продават,но искам да го ползвам с диск 300мм да ли ще стане май е предназначено за циркулярен диск ако е знае някой
keymaker - специалист
Става ама само за права трева, полегнала и оплетена е голяма мъка.
Kokar - специалист
Реших. В събота ще купя Олео Мак SPARTA 441T.
Тук, двамата колеги убедително изтъкнаха достойнствата на модела :)
:partyman:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: