• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Да , олео мак спарта 440 е много добро попадение . Има си и дребни кусури , но тях вече съм ги описвал . Грешка ! Пропуснах един - закрепването на подрязващия нож не издържа на 3 мм корда . Или поне на моето интензивно ползване .
Никога не съм крил тези неша , но ти някак си ги пропускаш . Пропускаш и че съм описвал добрите и лошите страни на резачките ми хуск и щил . Защо пропускаш ? Айде , ако обичаш , да не ме обвиняваш в пристрастия , комерсиални интереси и т.н .
По време на косенето ударих няколко пъти тризъбия нож в отрязани клони и в камъни като леко се подвиха два от зъбите и се понащърбиха и трите.Поизправих ги с чукче,обаче въпроса е да го давам ли за заточване и балансиране,ако правилно се изразявам или да купувам нов нож или направо диск и с колко зъба,ако цената на упражнението не си струва?
Колко време оставяте бензина с маслото в резервоара,понеже го изливам след косене, т.к. четох,че не било хубаво да стои?
Пробвах с оригиналната кордова глава и с квадратна корда 2,4 обаче не ще да я пуска като я тупна в земята.Бутонът същи ми изглежда по-твърд.Мнение за Load&Go и от коя корда допустима за Спарта 250 сте доволни?
Последна промяна от tikettiket на пон юли 03, 2017 10:44 pm, променено общо 1 път.
iivanov - майстор
Гледам в инструкцията има две глави . На едната механиката за отпускане на корда засича . В инструкцията е обозначена като 25 т . Такава ли ти е главата ? Направо хвърляй . Брал съм големи ядове с подобен тип на старата коса .
Ножа го поизправи и го ползвай . Ако има вибрации отнеми с шлайфа до здраво . Отнема се челно на лъча , като преди това измериш еднакво разстояние спрямо дупката . Щил имат шаблон за тая цел , но за мен са излишни пари . Не е проблем да оставиш бензина в резервоара за седмица , две . В магазина на олео има едни каталози на предлаганото от марката . Там има и корди . За 2,4 не знам , но 3 мм грийн лайн е много яка корда . Сравнявам я с другите .
andro6157 - специалист
tikettiket написа:
По време на косенето ударих няколко пъти тризъбия нож в отрязани клони и в камъни като леко се подвиха два от зъбите и се понащърбиха и трите.Поизправих ги с чукче,обаче въпроса е да го давам ли за заточване и балансиране,ако правилно се изразявам или да купувам нов нож или направо диск и с колко зъба,ако цената на упражнението не си струва?
Колко време оставяте бензина с маслото в резервоара,понеже го изливам след косене, т.к. четох,че не било хубаво да стои?
Пробвах с оригиналната кордова глава и с квадратна корда 2,4 обаче не ще да я пуска като я тупна в земята.Бутонът същи ми изглежда по-твърд.Мнение за Load&Go и от коя корда допустима за Спарта 250 сте доволни?
Вземи един циркулярен диск за 10 лв по издръжлив е за косене и да паднат диамантите пак ще коси
yanko78 - специалист
Само да споделя относно китайските коси. След сумати мъки, ремонти кво ли не, вече мога да се похваля. Едно от най важните неща е, да се настрои баланса на косата. Преди куката която е държеше, беше много назад и постоянно ми тежеше косата в ръцете. След като е преместих напред, косата се балансира и товара се прехвърли към презрамката на гърба. След това, настроих дръжките да са ми удобни. Ъгълът спрямо основния прът, ръкохватките, също и макар и в по малки корекции, наляво или на дясно приоритета на ръкохватките.

Не на последно място, се реших да махна предпазителя ееее - нещата са коренно различни. Коси се доста по прецизно, въобще не очаквах такава огромна разлика. Първо сарах с корда 4 мм квадрат. Машината имах чуство, че и идва малко тежка. Като махнах предпазителя, направо си е върти супер. Реших след като свърши да си върна 3 мм. обикновенната кръгла, еми направо не дава да докоснеш спусъка и направо бръснач е работата. Единствено ми направи впечатление, че кръглата малко по бързо се хаби. Съжалявам, че никъде не можах да прочета или разбера от някъде за тези дребни тънкости. Сега съм супер доволен от резултатите от китайската коса. Като недостатък бих определил, малко повечето боклук в краката и опасноста от някое стъкло или камък да те изпере в краката.
keymaker - специалист
Ами по написаното от теб разбрах, че си чел през ред или през мнение. Не веднъж е говорено и споделяно, че с по дебела корда машината "умалява". А това с работата без предпазител ми се вижда като да чупиш орехи с глава, пак става ама на каква цена?
Незнам по какви формули се смята, ама знам, че клечка тежаща неповече от 3 гр. Изстерляна от въртящата се с 7-9 хил.об./ мин. пробива гумен ботуш и крачол на панталон едновременно, за попадения в по нежни части на тялото не ми се мисли.
bulhomes2 - майстор
Няма никаква логика предпазителя да пречи на косенето. Напротив - реже отпуснатата корда на еднакви дължини и така намаля вибрациите.
yanko78 - специалист
Нямам намерение да споря или оспорвам мнения. Споделих моя опит с цел да бъда полезен. Както писах по горе, за себе си, не намерих никъде подсказки за елементарните неща при косенето с моторна коса. Гледам всички работници по парковете косят без предпазители.
Здравейте колеги. Харесал съм си една косачка, уж сега са в промоция. Ето я https://bashmaistora.bg/%D0%BC%D0%BE%D1 ... 39490.html като ще я ползвам за домашна употреба на вилата. Въпроса му обаче е с тази корда. До сега не съм работил с такава косачка и ако знаете да ми дадете съвет. Да си вземам ли косачка с корда или да си търся с нож :? . Благодаря.
iivanov - майстор
Малка , много малка машинка . За малки места . Толкова малки , че е по-добре да опънеш кабела и да се ориентираш към електрическа .
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: