• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Що бе ? Никой не е казал , че щил и хуск са лоши . Просто ценовата политика на големите е сбъркана . Не е редно масло , двутактово , пълна синтетика при хуск и щил да е 38 пари , а при олео мак 14 . При положение , че може би излиза от една и съща , китайска рафинерия .
Мога и макита да хваля , ама там човечецът ще се разхълца от цени . :-D
1115 - специалист
Това мойто ще е хоби косене по 5...6 дка годишно. Надявам се да не се стига до сервиз.
Сега една марка, която я няма в България не е гаранция, че не става.
Между другото имам една резачка Долмар от 1988г, която си бачка почти идеално и реже по 1...2 кубика годишно.
Та натоварването при мен е леко.


Я да питам - има ли в двата модела на които съм се спрял самари (или както се казва там) в комплекта или се купуват отделно?

Какво е мнението за косачките МТД?
Има ли полза от самохода на една косачка или при 1 дка е излишен?
1115 - специалист
gnt69 написа:
...
Прикачен файл:
plaj.jpg
plaj.jpg (115.49 KиБ) Видяна 1533 пъти
Колега, оправи си флащ плеъра и ще "Прогледнеш".
Прикачен файл:
plaj2.jpg
iivanov написа:
... ама там човечецът ще се разхълца от цени . :-D
Е надявам се една моторна коса да не ме бутне, но нужно ли е човек да се изхвърля?
iivanov - майстор
На макита политиката за бг е съвсем сбъркана . За всичките им машини , не само за бензиновите . Скоро не съм гледал описанията , но мисля , че се предлагаха с профи самари . Аз съм купувал допълнително такъв и съм доволен . Има шина отзад , която обездвижва торса и пречи на усукването на кръста .
1115 - специалист
Еми вече сме в ЕС и аз доста си пазарувам извън България.
Нека им е сбъркана политиката - проблема си е техен.

Днес ще потърся Тъмно Зелени, които да косят из града и ще погледна техниката им.
gnt69 - майстор
1115 написа:
gnt69 написа:
...
Колега, оправи си флащ плеъра и ще "Прогледнеш".
Не ща да си бърничкам компютъра да си оправят сайта. Явно не им е важно да ги виждат хората. Във Италия по ги виждам даже и без плеър :partyman:
cat - специалист
28 лв струва ауспуха в магазин на Щил , дават ти го с гарнитура ,шпилки , шайби ,зегерки и гайки . Колегата дет му мътим главата с различни марки най добре да влезе в магазина на местния представител и да пита за някаква по сериозна част примерно цилиндър , от отговора ще разбере дали местния представител става .
Влизал съм в магазина на Олео в Бургас беше едно магазинче 15 м2 и вътре натъпкано какво ли не главно китайска стока сервиза в същото магазинче , търсех си помпа за вода
bulhomes2 - майстор
keymaker написа:
Олео-мака е машината. Сцепвам я от напъни даже с 350мм. нож съм косил неведнъж "издънки" по 25 -30мм. Лоша дума немога да кажа. Преди да я купя видях един мургав с 440-ка пред представителството на пежо на Цариградско шосе спрях все едно имаше торба с пари прескочих мантинелата и го заговорих, за финал ми каза второ лято немога да я гръмна, а докато бяхме със щил всяка година нова ми даваха. Манго беше от фирмите с договори към общината.
Приятел който е озеленител в Германия като, я видя и ме пита, кой ми я е препоръчал. Те там само с олео-мак работели, смени 4 фирми преди да си основе своя и познайте с какви машини работи?
За части проблем нямам обаждам се и обикновено отговора е " заповядай има"
Хм. Нещо някой лъже и понеже за мен знам, че не лъжа - остава да си ти или мангото. Днес в Ловеч имах петнайстина минути за губене и се врътнах по центъра. Загледах един такъв косач да видя на коло време тупа за жилото. Той па спря да пуши и рекох да го питам за същото като тебе. Щил беше фс340. Вика - тая е на десет години, служебна (в смисъл никой не варди) и работи всеки ден без зимата. Всички вика сме с такива и са железни. Та мисълта ми е, че с очите си се убедих, че това, че щилки карали по една година няма как да е вярно.

На вилата преди години идваха едни работници от Родопите да разчистват някакви гъсталаци. Те па всички бяха с хускварни. Ма тогава не ме интерсуваше кой знае колко и само пробвах една да видя как се работи с такова.

Нямам нищо против Олео-мак. Имам против пресилената и явно подвеждаща реклама. Още повече във форума, където някога се имахме за приятели и си вярвахме.
iivanov - майстор
Виж се'а , това , което говоря за олео мак , е лично от мен видяно и пипнато . Заставам зад всяка своя дума . И не сравнявай старите машини със съвременните еднодневки .
keymaker - специалист
Олео-мак са основен доставчик на Софийска община за 2014-2015г. (търговете са спечелени заради цена и експлоатация) за годините не съм на 100% сигурен, но в сайта им най вероятно го пише . Никой в нищо неискам да убеждавам, желанието ми е да помогна, като препоръчвам надеждна, здрава и с ниски разходи за поддръжка машина. В крайна сметка кой за какво ще си похарчи парите си е негова работа. Не съжалявам за похарчените пари ама хич, машината ми се изплати много бързо и все още изкарва пари, а не съм имал ремонти. До момента е на 15л. двутактово масло като винаги слагам малко повече, което ще рече, че досега през ауспуха са излетели 120 л. бензин.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: