• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
andro6157 - специалист
Ехх и аз искам Щил фс 360 като на комшията ми,но с храстореза искам да изкарам 2000 лв а толкова да дам на машина къде е ми далавера та?За харченето чак да е ламя(смок)не е за чистене на 1 дка харчи 1-1.2л което не е много за работата която върши,сигурно харчи повече от Щил но за цената и работата която върша,хем кога от бензин ще избивам парите на Шила кажи ми това,тоя Щил за същата работа макс ще харчи 300 грама по-малко.Повтарям за хора с малко технически умения китайските вършат много хубава работа,като автора на темата 2 дек. няма да усеща китаеца,само тази година чистих 6 дек. а очакват китаеца още 25 декара.Да ти дам пример имам резачка Маккълъч от който горе долу съм доволен направи ми бая проблем от 6 месеца,колянов вал счупи,мембраната на карба даде фира,водещо колело смених сега трябва маслена помпа.Като нова беше 234 лв тия части ако ги вземах нови щеше да ми струва колкото нови две машини,машина която струва 230 лв само колянов вал може ли да струва 180 лв без труд,мембрана на карба 30 лв,на китайския храсторез карба чисто нов е 20 лв мембраната 3 лв,колянов вал 25-30лв.Колега кажи ми след гаранцията на Хускварна ако му се чупи редуктора колко пари е ?аз да ти кажа 350 лв на машина която струва 800 лв. сега ще ми кажеш няма да се случи ако се товари и се работи много ще се случи само може на 2-3-4-5-10 год. това не се знае.Аз направих компромис и след оглед на фактите не съжалявам.Взех му диск на Орегон 22 зъба според мене 2 пъти е по-мощен сега рязах дръвчета до 10 см за секунди реже тия с диаметър от 0.5 до 5см само допитал и реже.
iivanov - майстор
Та с каква корда ти е машинката , викаш ? Щото халата на една машина си личи по кордата с която работи . И не сравнявай продуктивноста на чайна-майна двигателите със 7 хил оборота , с марковите на по 12000-12500 . Как мислиш , кое ще свърши по-бързо работа ? И с какъв разход ? А разликата във вибрациите отчиташ ли ? Сравняваш с резачката маккълъч - та моделите тука на марката са детски играчки . Напънеш ли ги и издишат . Имам две резачки едната пет пъти си е избила парите , другата , на няма и година си ги изби веднъж . При това е машина от 1000+ . Колко ли китайски резачки щях да сменя за тази работа , а ?
Дребни ремонти викаш , а ? Болтовете падали , стартера се чупел , командната дръжка и тя , това са част от проблемите на китайките , коити споделят щастливите собственици . При марковите , яките маркови , няма такива неща . Отиваш , срочно свършваш работа , вземаш парите и се прибираш . И знаеш , че следващия път пак ще е така .
andro6157 - специалист
Колега самия аз признавам марковите разбира се по-яки мощни,само цената и за работата дето ще се ползва им е недостатъка(според мен) На китаеца освен 4 ри болта на дръжките(бяха със шестограм който не може да се натяга както трябва не можеш да напъваш) смених и единствен проблем бобината събрал стружки и не можеше да изкарва ток,изчистих и сега студен двг от 3 тия,на топъл на четвърт пали.Като мощност не може да се сравняват дори марковите до 1.5 к.с. по мощна е сравнение имам с един Хомелите 1.3 к.с. и двамата бяхме с еднаква корда 2 мм издъхва хомелита няма мощност изчистихме горе долу 1.5 дка.12500 Об . правят професионалните Щилки те и резачките има правят 14000 об,но Хускварна та с 2-3000 об по-малко с еднакви характеристики реже по здраво и производителността му е по-голяма.Хуска има по-голям диапазон и по-голям въртящ момент.Тука нито аз нито друг не си хвали стоката,за поддръжка и косене на декар два няма нужда от нещо 700-800 лв.Брадчета има китайска резачка от първите за 11 години само една пружина на стартера допреди 3-4 год. на цялата фамилия тази машина режеше дървата за огрев тва са 50 куб на година.Иначе страшно гори 3 пъти повече колкото моя маккълъч за същата работа.При китайските храсторези разхода не е толкова голяма срещу марковите.В моето сравнение с Хомелита разхода беше еднакъв,защото той работеше на пълен газ а аз на полу-газ.Никога не казвам че евтиното е хубаво,примерно в колата ми накладки слагам най-качественото,маслото Инса, амортисьор и двойнотръбни газови,филтрите най евтиното.Защо ли?Накладките и амортисьорите не се сменят всяка година и високата цена в дългосрочен план излиза по-евтино и без главоболия.Маслото и филтрите ги сменям на една година(имам две коли и минавам и със двата по 6-7К км)без да са дошли километрите и досега теорията ми не излезна на обратно.
iivanov - майстор
Преди олеото имах една германска икра . Е , с леко китайска сглобка , но все пак германска . Та въпросната коса беше с 0,7 кв или една конска сила . Машината беше предвидена за двойка корда , но аз си я ползвах с 2,4 мм . Така че това с мощноста при китайките е малко афиф работа . Сегашната машина вършее с 3 мм .
Едната ми резачка е хуск и знам , как реже .
palefaced - специалист
Здравейте, изчетох няколко теми за моторните коси... но не мога да взема решение какво да купя. Искам нещо качествено и същевременно не ми се дават 1000 лв. Двора ми е нещо от порядъка на 0.5 дка като ще се коси 2-3 пъти в годината. Леко наклонен терен, като не позволявам да стане повече от 30-40 см тревата. Евентуално би се разрастнал до 2дка за вбъдеще, като това е максимума. Нз дали бих косил на някой съсед двора но и техните са толкова големи. Т.е трябва ми нещо не толкова мощно, но и все пак нещо на което да мога да разчитам ако се наложи натоварване. Мисля че максимума които бих могъл да отделя е 700 лв. Ако все пак има някой модел който струва 700 + но е мн по качествен ще съм благодарен да го споделите, а ако е по евтин и много добър, още повече. Като последно искам да кажа че не робувам на марки, за мен е важно качеството.
keymaker - специалист
В желаните параметри влизат Олео-мак Спарта 250 и 380. Разликата с цената е около 250лв. Ако не е проблем времето за окосяване 250-ката за 456лв. ще ти служи добре , лека е и е с твърд вал . Няма проблеми да се ползва и с нож ,в ръководството си е описан като подходящ инструмент.
380-ката е малко по профи ,малко по мощна е ,но и цената и е 712лв. по тежка е с кило и малко от 250-ката.
Ориентировъчно с подобни параметри щил и хуск са с по около 200 лв нагоре.
може и някои MCCULLOCH да заприходиш , цените са подобни на олео-мак . В тая марка Драгозов е по навътре и може да даде предложения и оферти.
palefaced - специалист
И аз точно между тези два модела се бях зачудил (Спарта) мисля че малкия ще ми е идеален. Като се има предвид че съм косил мна ръка до сега. Мисля че времето не е чак такъв критерий. Исках да знам просто за домашна употреба дали малката ще ми служи добре, т.е. няма да издаде багажа. Както споменах ще се косят не големи площи - 2дка макс, след това пауза до следващия път. Не я вземам за проги употреба. Въпроса пак казвам по скоро е дали ще е достатъчно добра за тези ми нужди.
keymaker - специалист
Ами тук сме няколко ентусиасти с по голямата Спарта 440, и отзивите са добри. Аз моята от 2013 я напъвам и преди седмица-две се разтропа катализатора(лекичко е поизгорял материала държащ катализаторната мрежа ) , ползвам я професионално, на месец и се събират по 30-40 декара, през сезона естествено.
andro6157 - специалист
Здравейте,колега щом си готов да дадеш тези пари вземи Олеомак.Имам приятели в Турция и тази марка е много по-разпространена там и отзивите за Олеомак са супер.Според тях няма никаква разлика от Хуск и Щил,освен цената.Ако питаш мене вземи Щил,Хускварна от последните години просто много намали качеството на машините,пластмасите им са чук,но двигателите и карбовете им са с много некачествени.Двата съседа имат еднакви Хускварни модел 440.Единия е на 7-8 години другия няма 1 година.По стария до сега има 2 ремонта на карба,бутало след месеци от края на гаранцията и сега бобината.Втория е нов,но на човека приемат машината на рекламация няма проблем,сутринта пак същото,2-3 пъти го занесе.Оправиха го със смяна на карба сега работи добре,но спирачката на капака сдаде багажа както стана на вуйчото той има 435, гаранцията не важи защото е консуматив сигурно има фабричен дефект.Самия аз имам китайски,чистя пасища дръвчета до 10 см,проблем втори ми направи вчера заради мене,много стягаха гайките на конзолата на дръжките и счупих.Интересното тръбата на кардана ми е 28 мм а другите китайци са 26 мм няма конзола сложих 26 мм но не товаря,по-точно не дърпам изхвърлям с дръжките и сега е ок.само за 1 ден изчистих 3 дка. то къпини,шипки,дръвчета с една дума почти баир.Ехх много писах ако питаш мене вземи на олео мак 250т за твойта работа с години ще те служи и на мен ми хареса цената,ако не бързаш лека по-лека ще свършиш работата.Щон китайците издържат,няма как да не издържа Олеото.Вече втори сезон съм с китайското чудо до сега 40 декара пасища с храсти абе каквото искаш издържа механиката не му направи проблем Олеото и да е маломощна ще издържа за това което искаш да вземеш гаранция ти давам.Слагаш качествено масло защото има катализатор не слагаш под JASO FD и слагай 25-30 грама няма да имаш проблем.Успех с избора =D> =D> =D>
palefaced - специалист
300+ си е достатъчно много, за да избера Спарта 250Т вместо 440Т и все пак не съм достатъчно сигурен, че малката е достатъчно добра. Повечето колеги тук ми препоръчаха големите вариянти 380Т или 440Т. Държа да подчертая: 2дка на сезон x 3 пъти да ги изкося. Искам обаче ако случайно трябва да я натоваря здраво - някое място да се чисти стабилно обрасло, да не ме предаде. Ако и за това върши работа ще се спра на малката Спарта 250Т, ако не трябва да видя мисля Елита или Големите Спарта 380Т /440Т. Като цена 250Т ми пасва най добре и няма да ми се отрази кой знае как на бюджета.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: